آموزش طراحی رابط کاربری

چگونه بهترین کتاب آموزش طراحی رابط کاربری را انتخاب کنیم؟-راهنمای کامل

چگونه بهترین کتاب آموزش طراحی رابط کاربری را انتخاب کنیم؟-راهنمای کامل

اگر در دنیای طراحی تازه وارد باشید یا یک سنیور دیزاینر در هر صورت شما برای گسترش علم و بروز کردن دانش خود به کتاب های مطرح این حوزه نیازمند هستید. طراحی UX در سال 2020 بسیار پیشرفت کرده است و با ورود به شال 2021 بیشتر مشاغل از تجربه و رابط کاربری عالی به عنوان یک مزیت رقابتی ارزشمند استقبال می کنند و مصرف کنندگان امروزی چیزی به غیر از این را پذیرا نیستند و قبول نمی کنند.
امروزه ما به عنوان طراح، به طور کامل از مهارت یا کار خود راضی نیستیم. ما خودمان بدترین منتقد طراحی هایمان هستیم. حتی باتجربه ترین طراحان در این صنعت در حال تغییر هستند و تلاش می کنند تا ایده های خود را اجرا و پیشرفت کنند.
بزرگان این حوزه توصیه می کنند:
” برای بهبود خود، به کتاب های اصلی رابط کاربری و دوره های آموزش بنیادی طراحی رابط کاربری، کسب اطلاعات در مورد روانشناسی و تجارت، مطالعه وبلاگ های گوناگون در مورد تفکر طراحی و روانشناسی کاربر و همچنین سایت هایی چون Muzli و Dribbble و pigeon hole تکیه کنید و همواره در حال یادگیری مهارت ها و ابزارهای جدید در اوقات فراغت خود باشید حتی اگر از این ابزار ها در طراحی های روزمره خود استفاده نمیکنید. مطالعه در طیف وسیعی از موضوعات راهی عالی برای گشودن افق های جدید، آموزش مغز و قرار گرفتن در معرض روش های موازی طراحی تفکر و حل مسئله است. اگر بتوانید مطالعه و بهبود مهارت های خود را به یک عادت روزمره تبدیل کنید، تأثیر و ترکیب آن در طی چند سال شما را دهه ها جلوتر می اندازد. گام ساده ای که شما در طی روز بر میدارید باعث می شود تا از 95٪ از طراحان هم دوره  خود بالاتر قرار بگیرید.”

چگونه می توان از کتاب های طراحی رابط کاربری بیشترین بهره را برد؟

  • کتاب آموزش طراحی رابط کاربری را تا جای ممکن به صورت فیزیکی تهیه کنید از نسخه های دیجیتال تا حد ممکن استفاده نکنید، زیر این گونه می توانید بهره وری و درک بیشتری را از محتوای کتاب های این حوزه ببرید.
  • کتاب های فیزیکی هزینه بیشتری نسبت به نسخه های دیجیتال دارند با این وجود، شما با سرمایه گذاری و خرید هرکتاب بطور متوسط 1% در حرفه خود پیشرفت می کنید و طبعا درآمد بیشتری نیز بدست می آورید.
  • هنگامی که یک کتاب را مطالعه کردید آن را در معرض دید خود و در قفسه جلویی کتابخانه قرار دهید تا با نگاه کردن بر آن یاد نکته ها و دانشی که از آن بدست آورده اید؛ بیوفتید و در تمامی مراحل کار خود از آن استفاده کنید.

لیست کتاب طراحی رابط کاربری که باید در سال 2021 مطالعه کنید

Refactoring UI
این کتاب پاسخ اصلی ترین مشکل طراحان رابط کاربری را می دهد”من می دانم این طراحی وحشتناک است و مشکل دارد اما نمی دانم چرا؟”پاسخ احتمالی شما در این کتاب یافت می شود. بیشتر کتاب های طراحی UX / UI که ادعا می کنند بر “بهترین روش ها” تمرکز دارند، با دقت و صرف بر اصول سطح بالا، روند طراحی، تئوری رنگ و تحقیقات کاربران، این مشکلات را پاسخ می دهند. بسیار نادر است که یک کتاب با نکات کاربردی و مثال های واقعی به عمق موضوعات UI و نحوه طراحی واقعی محصولات دیجیتال فرو برود. این کتاب نه فقط تئوری بلکه از آن جهت که در درجه اول از دید یک توسعه دهنده(دولوپر) نوشته شده است، مفاهیم را به وضوح توضیح می دهد و تاکتیک های عقل سلیم را برای دوستانه تر کردن طراحی شما پیشنهاد می دهد. Adam Wathan و Steve Schoger(نویسندگان کتاب) در توییتر و در جامعه طراحی/دولوپری بسیار فعال هستند و Refactoring UI به خودی خود یک داستان موفقیت محصول دیجیتال است.

نویسندگان: Adam Wathan و Steve Schoger

User Friendly
یوزر فرندلی یک رویکرد برای فلسفه طراحی جدید در عصر دیجیتال است تا UX را در آغوش بگیرد و سیستم ها  را کاربرپسندتر کند. این کتاب در اواخر سال 2019 منتشر شد، در آن زمان  هیاهوی زیادی در مورد این کتاب ایجاد شد.کلیف کوآنگ(یکی از نویسندگان کتاب) نه تنها یک طراح UX با تجربه است، بلکه یک روزنامه نگار فناوری برنده جایزه و یک نویسنده خارق العاده است.کتاب User Friendly یک آغازگر اساسی و مدرن در مورد چگونگی طراحی رفتار، تفکر و دنیای ما است. User Friendly بیش از یک کتاب مرجع برای طراحان است و از طریق یک لنز تاریخی جالب گفته می شود که بیشتر شبیه یک رمان است. این کتاب قوانین رازهای جهان طراحی شده را ترسیم می کند و توضیح می دهد که چگونه این قوانین جامعه را تغییر داده اند. این ترکیبی جذاب از تحقیق، تجربه طراحی حرفه ای و نمونه های عقل سلیم در زندگی واقعی است که سابقه کم  اما ارزشمند طراحی را آشکار می کند. این باعث تغییر نحوه تفکر و رویکرد شما به طراحی تجربه کاربر و دنیای اطراف شما می شود.

نویسندگان: Cliff Kuang  و  Robert Fabricant

Hooked
آیا شما هم وقتی گوشی خود را در دست می گیرید به طور ناخودآگاه وارد برنامه هایی چون توییتر و اینستاگرام می شوید و نمی دانید علت این انتخاب های خودآگاهانه چیست؟در واقع این قدرت محصولات عادت ساز است. موفق ترین محصولات دیجیتالی جهان مانند تلفن های هوشمند، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، برنامه ها، وب سایت ها باعث می شوند این عادت ها را شکل دهیم. نیر ایال متخصص طراحی رفتاری و روانشناسی مصرف کننده با تمرکز بر کمک به مشاغل برای تغییر رفتار کاربر و حفظ مشتری است. هوک بعد از سال ها تحقیق و کار با مشتری، چگیده ای از آن دانش ها است. این یک خواندن و بینش جذاب است که چرا ما کارهایی را ناخودآگاه انجام می دهیم. ایال با بینش عملی برای ایجاد عادت های کاربر پایدار، چهارچوب 4 مرحله ای را که باعث موفقیت این محصولات می شود، جستجو می کند.در واقع وقتی نوبت به مشارکت در رانندگی و عادت های ساختمانی می رسد، Hooked یک راهنمای عالی برای ذهن کاربر است.

نویسندگان: Nir Eyal و Ryan Hoover

Creative Selection
پس از ترک استیو جابز از اپل، جهان تعجب کرد که چگونه این شرکت همچنان به تولید محصولات عالی ادامه می دهد. Creative Selection که توسط Ken Kocienda نوشته شده است یک داستان داخلی نادر و قابل توجه است که نشان می دهد چگونه جابز و تیم طراحی از رویکرد داروینی به ایده پردازی و خلاقیت استفاده کرده اند. فرایندهای اپل ارزش مطالعه دارند زیرا آن ها برخی از سودآورترین محصولات در همه زمان ها را ایجاد کرده اند. Creative Selection بینش جذابی از تفکر طراحی پشت نیروگاه خلاق اپل است. این کار به شما الهام می دهد تا درمورد روند طراحی خود متفاوت از تیم هایی که تجربه کاربری کل صنایع را تغییر داده اند، فکر کنید.

نویسنده: Ken Kocienda

Thinking, Fast and Slow
Thinking, Fast and Slow کتابی است که نحوه برخورد و تفکر شما درباره مشکلات زندگیتان را تغییر می دهد. این ایده مبتنی بر اینکه ما با خودمان غریبه هستیم و توسط دو مغز کاملاً جدا اداره می شویم، بنا شده است، مغز متفکر سریع (خودکار) و مغز تفکر آهسته (هوشیار) ما. با مطالعه این کتاب تعجب خواهید کرد که کدام یک بیشتر اوقات فرمان زندگی شما را در دست دارد.

 Thinking, Fast and Slow همچنین کمی از تفکرات Nassim Nicholas Taleb در Antifragile را یادآوری می کند. این موضوع به چگونگی کارکرد مکانیسم های تفکر انسان و نحوه جذب ما در قضاوت ضعیف، حافظه ناامیدانه و تصمیمات بد توسط سیستم های تفکر سریع می پردازد. کتاب تفکر، سریع و آهسته نشان می دهد چه زمانی می توانیم به شهود خود اعتماد کنیم و چه زمانی نمی توانیم اعتماد کنیم. یک بینش جالب این است که کانمن کتاب های خود را با نتیجه گیری در مورد اهمیت بهبود تصمیم گیری و نقشی که فناوری می تواند برای آن در آینده بازی کند، به پایان می رساند. ری دالیو در کتاب اصول باورنکردنی خود نیز به همین نتیجه رسیده است.

نویسنده: Daniel Kahneman

Design Is a Job
نویسنده در کتاب می گوید: اکثر طراحان UX / UI که من ملاقات کرده ام قصد ندارند در این حرفه باشند، آنها فقط به نوعی در اینجا در مسیر خلاقیت خود فرود آمده اند. من با طراحان UX آشنا شده ام که قبلاً معمار، بازاریاب، متصدی بار و توسعه دهنده بودند. فراموش کردن از این واقعیت که طراحی یک شغل است؛ آسان است. اینطور برخورد کن طراحی یک شغل یک منبع عالی برای هر کسی است که می خواهد وارد طراحی شود، یا طراحانی که می خواهد بفهمد چگونه با طراحی به عنوان یک حرفه جدی تر (نه فقط کاری که از انجام آن لذت می برد) رفتار کند. مونتیرو آن را “راهنمای امرار معاش به عنوان یک طراح” می داند.

 شما هر نوع طراحی را انجام دهید، در فضایی بین نگرش ها، ادراکات و مصنوعات انسانی وجود داشته باشد. خواه شما یک متخصص طراحی باشید و علاقه مند به انتقال به کارهای مستقل، اداره استودیوی شخصی خود باشید، یا فقط بهبود رویکرد فعلی خود در صنعت و روابط مشتری / کار، توصیه های خوبی در این کتاب برای همه وجود دارد.

نویسنده: Mike Monteiro

کتاب های بیشماری در زمینه طراحی رابط کاربری نوشته شده است، اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل زیادی به یادگیری از طریق کتاب ندارید ما در مقاله جامع آموزش طراحی رابط کاربری شما را با انواع روش های یادگیری طراحی رابط کاربری آشنا کرده ایم.

منبع:Good Book

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن