google-site-verification=tucPJlwhhrwA5Ii6NJcW4_1pCyCJ-k3qooJzOroJemg

راهنمای خرید تلویزیون

همه می دانیم  تلویزیون یکی از مهم ترین وسایل ارتباط جمعی است و کمک میکند افراد در هرگوشه ای از جهان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و تبادل فرهنگ داشته باشند. شاید  فکر کنید انتخاب و خرید تلویریون کار آسانی است اما دنیای تلویزیون هوشمند در حال پیشرفت است  و این فناوری تا حدی پیشرفت کرده است که حتی تلویزیون های ارزان قیمت نیز می توانند واقعاً خوب و کارامد باشند.همین امر تصمیم‌گیری را برای خرید سخت می‌کند.  انتخاب یک تلویزیون که از لحاظ کیفی و اقتصادی مناسب باشد نیازمند آگاهی نسبت به  ویژگی های این دنیای در حال پیشرفت است.ما ساعت های زیادی را صرف تحقیق و آزمایش انواع  تلویزیون ها کرده ایم تا به وسیله این راهنمای خرید تلویزیون به شما کمک کنیم که بهترین نوع تلویزیون را براساس بودجه و فضای خود انتخاب کنید.پس اگر نمیدانید باید از کجا شروع کنید.  مقاله زیر درباره راهنمای خرید تلویزیون را مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونLED، راهنمای خرید تلویزیون HD خرید تلویزیون

مرحله اول خرید تلویزیون: بودجه

 بهتر قبل از شروع هر کاری مشخص کنید چقدر می خواهید هزینه کنید .سایز، برند ، نوع و رزولوشن تصویر از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت تلویزیون است.بازه قیمت تلویزیون بسیار گسترده است و با افزایش قیمت امکانات و ویژگی های آن نیز افزایش پیدا می کند .

مرحله دوم خرید تلویزیون : انتخاب سایز مناسب

از آنجایی که تلویزیون های جدید حاشیه های کوچکتری دارند پس صفحه نمایش بزرگتری را در اختیار ما قرار می دهند.اگرچه تلویزیون ها می توانند از اندازه صفحه نمایش یکسانی برخوردار باشند اما ابعاد تلویزیون بر اساس برند و نوع آن میتواند تغییر کند. لطفاً پیش از خرید با بررسی ابعاد آن مطمئن شوید که تلویزیون برای فضای شما مناسب است. انتخاب سایز مناسب تلویزیون را جدی بگیرید .اگراندازه تلویزیون نسبت به فضایی که در نظر گرفته اید بیش از اندازه بزرگ باشد احتمالا با کاهش وضوح تصویرمواجه خواهید شد و اگر بیش از اندازه کوچک باشد در جزئیات باعث دوبینی میشود و در نتیجه آسیب رساندن به چشم ها.پس با در نظر گرفتن فاصله بین محل قرار گرفتن تلویزیون و محل مستقیم تماشای آن ، سایز مناسب را انتخاب کنید.در تصویر برخی از فاصله های مناسب اشاره شده است.

راهنمای خرید تلویزیون ، خرید تلویزیونLED، خرید تلویزیون HD،

مرحله سوم : انتخاب نوع صفحه نمایش تلویزیون

این همان کیفیت تصویری ست که تلویزیون شما ارائه میکند که از انواع فراگیر آن میتوان LED, QLED و OLED اشاره کرد. از آنجایی که تکنولوژی های قدیمی ای مانند LCD یا Plasma دیگر کاربرد ندارند همه این انواع از تکنولوژی LED استفاده می کنند.در این قسمت از راهنمای خرید تلویزیون تلاش کرده ایم تا توضیحاتی در مورد  جزئیات  ارائه دهیم.

تلویزیون LED

LED – مخفف Light Emitting Diode است، یعنی تصاویر با استفاده از لامپ تصویر بسیار کوچک به نمایش گذاشته می‌شوند.در خرید تلویزیون LED   باید به این نکته توجه کرد که این تکنولوژی از ابتدا  برای ایجاد تصاویری با کنتراست بالا و برق مصرفی کمتر طراحی شد.

خرید تلویزیون oled ، خرید تلویزیون qled
خرید تلویزیونLED،خرید تلویزیونoled

تلویزیون OLED

OLED – مخفف Organic Light Emitting Diode است.در تلویزیون OLED به جای لایه‌های LCD و نور پس‌زمینه‌ی LED، لایه‌ا‌ی از LEDهای اورگانیک در پیکسل‌ها قرار دارد که می‌تواند به‌صورت مجزا نور تولید کند. در کل اگر قصد هزینه کمتری ندارید، خرید تلویزیون OLED از هر لحاظ بهتر از  خرید تلویزیونLEDها هستند. همچنین این تکنولوژی به تولیدکنندگان کمک میکند تا بتوانند تلویزیون‌های نازک‌تری تولید کنند زیرا دراین نوع تلویزیون نیازی به نور پس زمینه نیست.

تلویزیونQLED

QLED – مخفف Quantum dot Light Emitting Diodes است، یعنی تصاویر توسط ذرات ریز کوآنتومی تولید می‌شوند .

درتلویزیون های QLED نورو بر ساختاری کریستالی تابیده شده و تصویر به وجود می‌آید. این تکنولوژی برای افزایش روشنایی تصویر، افزایش کیفیت رنگ‌ها و اشباع تصویر بسیار مناسب است.

در نتیجه باعث می شود کیفیت تصویر بسیار طبیعی و واضح باشد و شکل ظاهری آن هم خیلی شکیل و زیباست.

خرید تلویزیون ، خرید تلویزیون oled ، خرید تلویزیون qled

مقایسه OLED و QLED
بعد از آشنایی مختصر با تکنولوژی OLED , LED و QLED در این قسمت تلاش میکنیم با مقایسه ای آنها به شما کمک کنیم تا انتخاب خود را بین خرید تلویزیون OLED و خرید تلویزیون QLED و خرید تلویزیون LED به بهترین شکل انجام دهید.

مقایسه مصرف انرزی :

یکی از نکات مهم در خرید تلویزیونQLED که باید به آن توجه کرد مصرف انرژی مطلوب و قابل قبول آن است  و برای استفاده ی مداوم از این محصول لازم نیست هزینه ی برق بالایی پرداخت کنید. در هنگام روشن بودن تلویزیون تمامی پیکسل های روشن خواهند شد و به ازای هر پیکسل روشن انرژی مصرف خواهد شد. جالب است بدانید در تلویزیون OLED تنها پیکسل هایی انرژی مصرف خواهند کرد که روشن هستند و پیکسل های خاموشی که رنگ مشکی تولید می کنند، انرژی مصرف نخواهند کرد. اما نکته جالب تر اینکه برای تولید رنگ های تیره تر نیز میزان مصرف انرژی کاهش می یابد و به میزانی که روشنایی تولید میشود، انررژی نیز مصرف خواهد شد.پس در مقایسه انواع تلویزیون OLED  و QLED  در عمق رنگ مشکی  به این نکته توجه کنید که مصرف انرژی در OLED ازQLED پایین تر خواهد بود. پس خرید  تلویزیون OLED به صرفه تر است.

مقایسه عمق رنگ سیاه (Black Level):

یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده کیفیت تصویر تلویزیون تولید رنگ سیاه عمیق و تیره است. هر چه عمق رنگ سیاه بیشتر باشد، کنتراست نمایشگر بالا تر است و غنای رنگ ها افزایش پیدا می کند. تلویزیون های QLED به دلیل استفاده از نور زمینه حتی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در این زمینه نمی توانند  به تاریکی مطلق برسند و مانند تلویزیون های OLED به کنتراست بی نهایت دست پیدا کنند؛  وقتی ازBlack Level صحبت میکنیم ، پس در مقایسه انواع تلویزیون OLEDو QLED بی شک خرید تلویزیونOLED  انتخاب بهتری است.

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونLED، راهنمای خرید تلویزیون HD، راهنمای خرید تلویزیون

مقایسه طیف رنگی (Color Space):

 شرکت های تولید کنده مدعی است که تلویزیون‌های QLED با نمایش کامل  رنگ‌ها حتی از OLED ها نیز برتر هستند همانطور که کسی منکر وجود این واقعیت نیست که QLED ها رنگهای خارق العاده ای را ارائه می دهند اما از آنجایی که طیف رنگی بستگی به شما و دیدتان دارد و این دو سری تلویزیون در این مقایسه تفاوت چندانی ندارند، اینجا برنده نهایی نخواهیم داشت.

مقایسه روشنایی :

بر طبق گفته های شرکت های تولید کننده تلویزیون‌های QLED هنگام روشنایی از مزیت قابل توجهی برخوردار هستند. این امر به این دلیل است که نقاط کوانتومی قادر به رسیدن به رنگ‌های روشن تر در طیف رنگی بدون از دست دادن اشباع هستند، قابلیتی که در اتاق هایی با نور زیاد محیط مفید است. در نهایت در فضاهایی که نور زیادی دارند، استفاده از روشنایی QLED برای ارائه محتوای HDR می تواند بسیار مفیدتر باشد.و از طرفی دیگر و فارغ از مقایسه انواع تلویزیون ها ، تنظیم درست نور صفحه تلویزیون با نور فضا کمک میکند تصاویررا به بهترین شکل آن از تلویزیون دریافت کنید.

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونLED، راهنمای خرید تلویزیون HD، راهنمای خرید تلویزیون

مقایسه سایز:

تلویزیون های QLED محدودیت کمتری در رسیدن به سایز بزرگتر دارند، و به راحتی می توان آن ها را در سایز های ۱۰۰ اینچ حتی بزرگتر تولید کرد. پس در سایز بزرگتر خرید تلویزیون QLED   انتخاب بهتری است.

مقایسه سرعت پاسخ‌دهی (Response Time):

زمان واکنش‌دهی به زمان لازم برای تغییر هر دیود از “روشن” به “خاموش” اطلاق می شود.هرچه زبان پاسخ دهی کمتر باشد تاری حرکت کمتری داریم.  در یک تلویزیونQLED ، دیودها در دسته ها مرتب شده و روشن می شوند، که این باعث تغییر کندتر بین حالتهای “روشن” و “خاموش” می شود. در واقع OLED سرعت پاسخگویی بیشتری دارد پس در این قسمت خرید تلویزیون OLED را پیشنهاد میکنیم.

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونOLED، راهنمای خرید تلویزیون HD، خرید تلویزیونQLED

مقایسه زاویه دید(Viewing Angle) :

علیرغم تلاش های انجام شده برای برطرف کردن این مسئله با استفاده از صفحات QLED، همچنان بهترین زاویه دید در تلویزیون ها تنها در مرکز است و هر چه قدر دورتر یا جابه‌جا شوید کیفیت تصویر و کنتراست کاهش می یابد البته شدت آن بین مدلهای متفاوت متغیر است، بنابراین اگر قصد مشاهده تلویزیون تنها از زاویه مسنقیم را ندارید؛ پس خرید تلویزیون OLED   انتخاب عاقلانه‌تری است.

 

ودرآخر میتوان گفت:

QLED از یک روشنایی بالاتر، طول عمر بیشتر و اندازه صفحه نمایش بزرگتر بهره می برد. از طرف دیگر OLED دارای زاویه دید بهتر، سطح عمیق تر رنگ سیاه است و از انرژی کمتری استفاده می کند. از آنجایی که هر دو خارق العاده هستند، بنابراین انتخاب بین آنها کاملا سلیقه ای است. QLED همه جانبه تر است، اما OLED در تاریکی عالی عمل میکند. واقعیت این است انتخاب هیچ کدامشان اشتباه نیست. مطمئناً نسل بعدی QLED عملکرد بهتری در نور کم خواهد داشت یا نسخه پیشرفته تری از OLED در نور طبیعی خواهد بود اما در حال حاضر، در دنیای واقعی، OLED برنده است.

مرحله چهارم خرید تلویزیون : انتخاب مناسب ترین وضوح تصویر( PICTURE RESOLUTION)

چهارمین مرحله که در این راهنمای خرید تلویزیون مطرح  شده است دقت تصویر یا «رزولوشن» (Resolution) است. رزولوشن به تعداد پیکسل‌های موجود در صفحه‌نمایش گفته می‌شود که تاثیر مستقیم در شفافیت تصویر دارند. هرچقدر تعدا پیکسل ها بیشتر باشد رزولوشن پخش شده نیز بیشتر است،  درنتیجه تصویر شفاف‌تر یا به‌اصطلاح «شارپ‌تر» نشان داده می‌شود. امروزه، تلویزیون‌های رده‌پایین، دقت 720P دارند و تلویزیون‌های رده‌میانی و رده‌بالا به ترتیب، رزولوشن‌های Full HD (1080P) و UHD (4K) دارند. رزولوشن، مشخصه‌ی خیلی مهمی هنگام انتخاب تلویزیون به شمار می‌رود و پیشنهاد می‌کنیم که سعی کنید با توجه به بودجه و سایز مورد نظرتان، تلویزیونی بخرید که بیشترین رزولوشن را دارد. رزولوشن بالا باعث می‌شود که اجزای کوچک، مثل نوشته‌ها هم با جزئیات زیادی نشان داده شوند و تصاویر به واقعیت نزدیک‌تر باشند. با ما در بررسی رزولوشن هایی که نامشان را زیاد می‌شنوید؛ همراه باشید.

راهنمای خرید تلویزیون ، خرید تلویزیون هوشمند ، خرید تلویزیون led ، خرید تلویزیون 4k

تلویزیون های FULL HD یا 1080P

این سری از تلویزیون ها فراگیرتر هستند و قیمت مناسبی هم دارندپس اگر به دنبال قیمت مناسب هستید به سراغ خرید تلویزیون FULL HD بروید  اما اگر قصد دارید چند سالی تلویزیون خود را نگه دارید؛ به سراغ خرید تلویزیون  4K بروید.

 

تلویزیون های  4K یا  UHD

این دسته رزولوشنی 4 برابر تلویزیون‌های Full HD دارند و تصویری با 3,8 میلیون پیکسل ارائه می‌دهد که این رقم در واقع 4 برابر تعداد پیکسل‌هایی است که تلویزیون‌های 1080P ارائه می‌دهند. پیکسل‌های بیشتر در محیطی بسیار کوچک، در حقیقت جزییات بیشتر و تصویر بسیار شارپ‌تری هم به بیننده نشان می‌دهند که حتی از فاصله بسیار نزدیک هم نمی‌توان پیکسل‌های موجود روی صفحه را تشخیص داد. به نظر می‌رسد سایز مناسب این تلویزیون‌ها 50 اینچ و بالاتر باشد چرا که با کوچک‌تر شدن سایز، کیفیت تصویری که از 4K انتظار می‌رود هم کم ‌شود  . در نتیجه در سایز کوچکتر خرید تلویزیون HD  ویا خرید تلویزیون FULL HD  را پیشنهاد میکنیم.

مسئله ای که باید آن را در نظر بگیرید کمبود محتواهایی با کیفیت   4K  به خصوص برای ایرانیان است، فیلم‌ها و محتواهای کمی با این کیفیت وجود دارند و اگر هم باشند به راحتی قابل تهیه نیستند. محتوای 4K  از لحاظ کیفی، حجم آن هم تقریباً 4 برابر است بنابراین لود شدن و پخش آن اغلب مشکل ایجاد می‌کند. البته با گسترده‌تر شدن این فناوری به زودی بر حجم این فایل‌ها افزوده خواهد شد و خرید این دسته از تلویزیون 4K آینده‌نگرانه به نظر می رسد اما در حال حاضر حجم محتوا قدری نیست که بتوانید رویش حساب باز کنید.

مرحله پنجم خرید تلویزیون : انتخاب بین هوشمند و غیر هوشمند

به تلویزیونی که از طریق درگاه شبکه یا به صورت بیسیم به اینترنت دسترسی دارد تلویزیون هوشمند میگویند. براساس این تعریف بیش از نیمی از تلویزیون های موجود در بازار هوشمند هستند و قابلیت دسترسی به اینترنت و امکانات آن نظیر وب گردی ، تماشای فیلم و …را دارند.

شرکت های مطرح در تولید تلویزیون مثل سامسونگ و ال جی از سیستم عامل های مخصوص  به خود(سیستم عامل بومی) استفاده میکنند  که علاوه‌بر امکانات اولیه‌ی تلویزیون‌های هوشمند، یک سری امکانات جذاب دیگر مثل همسان‌سازی و اشتراک تصویر با گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، قابلیت دانلود نصب برنامه و بازی را ارائه می‌دهند.

.

امروزه برخی از شرکت ها مانند اسنوا تلاش در تولید تلویزیون با سیستم عامل اندروید دارند ،که تبادل اطلاعات و برنامه ها را با گوشی و تبلت برای مخاطب راحتر میکند.

سیستم عامل دیگری که میتوان به آن اشاره کرد سیستم‌ عامل اندرویدی گوگل است این تلویزیون‌ها به بسیاری از محتواهای موجود گوگلی مانند Play Store، YouTube، آهنگ، فیلم سینمایی و بیش از 3600 اپلیکیشن قابل اجرای دیگر بر روی تلویزیون دسترسی دارند.در سال‌های آینده، هوشمندبودن تلویزیون، به یک استاندارد تبدیل خواهد شد ؛ بنابراین اگر می‌خواهید که انتخابی  هوشمندانه و آینده‌نگر داشته باشید، بهتر است به‌سراغ بررسی راهنمای تلویزیون‌هوشمند بروید و یک تلویزیون هوشمند انتخاب کنید

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونLED، راهنمای خرید تلویزیون HD، راهنمای خرید تلویزیون
مرحله ششم خرید تلویزیون : بررسی ورودی و درگاه ها

تلویزیون های جدید اتصالات و ورودی و خروجی های زیادی دارند که بیشتر آنها در پشت و کنارتلویزیون تعبیه شده اند. تعداد آن ها را بر اساس نیاز خود ودستگاه هایی که می خواهید به آن وصل کنید بررسی و انتخاب کنید.

امروزه بیشتر دستگاه ها نظیر کنسول بازی ، ریسیورها و یا ساندبارها و … با پورت HDMI  به تلویزیون وصل میشوند. پس به تعداد ورودی HDMI  در هنگام خرید  خیلی توجه کنید.

اگر قرار است دستگاه‌هایی دیگری نیز به تلویزیون متصل شوند، درگاه‌های اتصال تلویزیون مانند USB، کامپوزیت، کامپوننت،LAN( به خصوص وقتی قابیلت اتصال به WIFI را ندارد)  و صدا را نیز مورد برسی قرار دهید.

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونLED، راهنمای خرید تلویزیون HD، راهنمای خرید تلویزیون
مرحله هفتم خرید تلویزیون : منحنی یا تخت

تکنولوژِی تلویزیون های منحنی یا خمیده در چند سال اخیر وارد بازار شده که توجه بسیاری از خریداران را جلب کرده است .تلویزیون های منحنی در مقایسه با تلویویزن های تخت امتیاز فنی ویژه ای ندارند در حقیقت این تکنولوژی باعث می شود که بیننده در تلویزیون غرق شود وتصاویر نمایش داده شده در این نوع تلویزیون تجربه ای واقعی تر را برای بیننده ایجاد می کند.

راهنمای خرید تلویزیون هوشمند ، مقایسه انواع تلویزیون، خرید تلویزیون led

مزایای تلویزیون های خمیده (منحنی) :

  • تماشای فراگیرتر به طوری که خود را به تصویر نردیکتر حس می‌کنید یا به عبارتی در دنیای آن غرق می‌شوید
  • درک بصری  بیشتراز عمق تصویر
  • نمایش بهتر کنتراست در مقایسه با تلویزیون های تخت
  • طراحی میزان خمیدگی در راستای میزان خمیدگی چشم‌هایمان است که این موضوع باعث می‌شود که لبه‌های تصویر در محدوده‌ی دید چشم قرار بگیرند و خستگی چشم کمتر شود.
  •  

معایب تلویزیون های خمیده (منحنی ):

  • هر چیزی که در اتاق شما روشن باشد بازتاب آن روی صفحه خمیده تحریف یا کج می شود و یا از حالت طبیعی متفاوت است.
  • باعث محدود شده زاویه دید می شود
  • ناحیه‌‌ی محدود برای دید مناسب از تلویزیون های خمیده وجود دارد که برای دید بهتر و بدون مشکل باید در آن ناحیه بنشینید.
  • اثربخشی صفحه های خمیده غالبا در اندازه های بزرگتر آنها چشمگیر است.
راهنمای خرید تلویزیون هوشمند ، خرید تلویزیون 4k، خرید تلویزیون full hd
مرحله هشتم خرید تلویزیون : بررسی کیفیت صدا تلویزیون

شرکت های تولید کننده تلویزیون مانند تولید کننده های گوشی ها ی موبایل روز به روز تلاش می کنند تا دستگاهی باریک تر و سبک تر را عرضه کنند. همین موضوع باعث شده تا کیفیت بخش هایی از آن کمترشود . اولین قسمتی که با کمبود کیفیت مواجه می شود سیستم صوتی تلویزیون ها است.

حتی اگر بهترین تلویزیون را خریداری کنید باز هم صدایی با کیفیت مطلوب و رضایت بخشی ندارید. اگرچه تولید کننده ها و همچنین فروشندگان سعی دارند با استفاده از نام بردن فناوری های عجیب و اصطلاحات بازاریابی ، خریداران را قانع کنند که کیفیت صدای تلویزیون‌هایشان بسیار خوب است؛ ولی درنهایت، باز هم نتیجه‌ی قابل‌قبولی را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهند.

برای حل این مشکل دو راه داریم:یا باید با کیفیت صدای بلندگوهای تلویزیون کناربیایید، یا اینکه به سراغ سیستم‌های صوتی مجزا بروید. برای حالت دوم هم باز دو راه دارید: یا به سراغ سینماهای خانگی بروید یا یک ساندبار تهیه کنید. 

مرحله نهم خرید تلویزیون: ریموت کنترل

بیشتر تلویزیون‌های اسمارت به ریموت کنترل هوشمند مجهز هستند، تا استفاده راحت‌تری از تلویزیون را برایتان فراهم کنند. این ریموت ها کمک میکنند تا از قابلیت و برنامه های تلویزیون سریع تر و راحت تر استفاده کنید.

خرید تلویزیون ، خرید تلویزیون oled ، خرید تلویزیون qled

ریموت کنترل جادویی شبیه موس طراحی شده است و عملکردی مشابه دارند .سرعت کار با این کنترل جادویی بیش از حالت معمول است و استفاده از قابلیت‌های هوشمند راحت‌تر و شیرین‌تر خواهد بود.

در برخی از مدل‌ها بر روی ریموت کنترل امکان تعامل صوتی تعبیه وجود دارد تا از طریق صوت خواسته خود را مطرح نمایید و در تلویزیون مشاهده نمایید. البته برخی از مدل تلویزیون‌های اسمارت به ریموت کنترل جادویی مجهز نشده‌اند، شما می‌توانید در این موارد اپلیکیشن مورد نیاز را دانلود کرده و با نصب آن بر روی موبایلتان، آن را به ریموت کنترل هوشمند تبدیل نمایید.

راهنمای خرید تلویزیون ، راهنمای خرید تلویزیونLED، راهنمای خرید تلویزیون HD، راهنمای خرید تلویزیون

برخی از ریموت کنترل ها این قابلیت را برای شما فراهم میکند تا همه دستگاه های متصل به تلویزیون مانند DVD PLAYER  یا ریسیور تنها با کنترل تلویزیون مدیریت شوند و دیگر نیازی به استفاده از چند کنترل نیست. البته این خاصیت وابستگی زیادی به برند دستگاه ها دارد.

خرید تلویزیونqled، خرید تلویزیون hd، مقایسه انواع تلویزیون

نتیجه گیری :

همانطور که در ابتدا گفته شد؛ دنیای امروز تلویزیون‌ها بسیار گسترده است و بدون آگاهی به آن، نمی‌توانیم انتخاب مطمئن و درستی داشته باشیم اما با مطالعه گام های این راهنمای خرید تلویزیون، قادر به تصمیم‌گیری درست‌تر و هوشمندانه‌تر خواهید شد تا با ورود به بازار تلویزیون تا حد زیادی به این دنیای جذاب و پیچیده، مسلط و هوشیار باشید.

نکته مهم در خرید تلویزیون، توجه به نوع استفاده شما ازتلویزیون است ، برای نمونه اگرفقط برای چک کردن دوربین های مداربسته یا تماشای فیلم و سریال استفاده خواهید کرد، شما نیازمند تلویزیونی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد ندارید. توجه به کاربرد تلویزیون، سبب می‌شود با حذف گزینه‌هایی که برایتان بدون استفاده است ، انتخاب مقرون به صرفه‌تری داشته باشید . از خدمات پس از فروش بیشتری بهره مند شوید.در نتیجه ویژگی های غیرکاربردی‌تان را فاکتور بگیرید .

از طرفی دیگر باید اطلاعات جامعی در مورد برند ها و شرکت های تولید کننده تلویزیون  برای دانستن  معایب و مزایای هر کدام بدست بیاورید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن