آموزش دوره سئو

تاحالا شده این سوال رو از خودتون بپرسید که در سال های اخیر چه عواملی باعث شده که آموزش دوره سئو انقدر طرفدار پیدا کرده و محبوب شده؟ چرا همه به دنبال سئو کردن سایت خودشون هستن؟ و مشتاق به یادگیری آموزش سئو حرفه ای! به نظر شما اگر سایتی سئو نشده باشد با چه مشکلاتی رو به رو می شه؟ منظور از آموزش سئو سایت چیست؟ مگه سئو انواع مختلفی دارد؟ دراین صفحه شما رو با دوره سئو آشنا خواهم کرد و در مقالات بعدی با آموزش سئو از صفر تا صد و همچنین آموزش سئو و بهینه سازی سایت بیشتر صحبت می کنیم.

تا شما به این سوالات فکر می کنید از خودم براتون بگم که چی شد کار به اینجا رسید و جذب آموزش دوره سئو شدم! من علاقه شدیدی به درست کردن کیک و شیرینی داشتم . مدت ها تو خونه برای خودمون شیرینی درست می کردم و استعداد زیادی در این کار داشتم. همین امر باعث شد که دوره های آموزشی شیرینی رو ثبت نام کنم. این دوره ها باعث شد که من بیشتر از قبل علاقه مند به این حوزه کاری بشم. تا جایی که به این فکر افتادم کسب و کار شخصی خودمو در این زمینه راه بندازم. یک سالی در این فیلد مشغول به کار شدم ولی یه مشکل اساسی پیدا کردم. کسی منو نمیشناخت و کارم به سوددهی نمی رسید! کم کم داشتم ناامید می شدم که چیکار باید کنم. به همین خاطر شروع کردم به مطالعه و تحقیق که ببینم رقبای من در این حوزه کاری چیکار می کنن که انقدر فروش دارن و موفق هستن! شنیده بودم که جدیدا همه به سمت آموزش دوره سئو می روند ولی اطلاعات کاملی در مورد دوره سئو نداشتم.
به فکر راه اندازی وب سایت برای فروش محصولات شدم. سایت راه اندازی شد ولی باز چندین مشکل اساسی داشتم. کاربران علاقه مند در این حوزه وب سایت من رو نمی دیدند. وقتی کلمات کلیدی مربوط به شیرینی رو سرچ می کردند نه تنها در صفحه اول نتایج گوگل سایت رو نشون نمی داد. بلکه جز نتایج 3 صفحه اول گوگل هم نبود و همچنان تمامی رقبا در صفحه اول سرچ گوگل ، و حتی بعضیاشون صفحه اول گوگل خط اول بودند!!!
بعد از جستجوهای پی در پی به این نتیجه رسیدم که به تنهایی دانش طراحی وب سایت کافی نیست و تا زمانی که سایت سئو نشود و تمامی مراحل آموزش سئو از صفر تا صد رو بلد نباشم به هیچ دردی نمی خورد و فقط وقت تلف کردنه. شروع کردم به یادگیری دوره سئو که با مفاهیم اولیه آن آشنا بشم.
به نظر شما چه تعریفی برای سئو میشه کرد؟ اصول سئو کردن وب سایت و کارهایی که برای سئو سایت لازم است شامل چه مواردی هستند؟ من در ادامه آموزش سئو به زبان ساده رو به شما همراهان عزیز توضیح خواهم داد.

سئو چیست؟

Seoمخفف search engine optimization(بهینه سازی موتورهای جستجو) است.فرایندی جهت بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت ما از سمت موتورهای جستجوگر.

اهداف آموزش سئو سایت

آموزش سئو به زبان ساده رو اینطور می شود بیان کرد که هر کسب و کاری در درجه اول برای شناخته شدن و جذب مخاطب بیشتر، احتیاج به یک وب سایت دارد که ممکن است در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت باشد . این حوزه ها هر کدام به صورت مجزا شامل یکسری کلمات کلیدی منحصر به فردی هستند که باید در همان کلمات بالا بیایند و زمانی که کاربر کلمه کلیدی مدنظر خود را در موتور جستجو سرچ می کند وب سایت ما در صفحه نتایج موتورجستجو نمایش داده شود.
به صفحات نتایج موتور جستجو گوگل SERP نیز گفته می شود.
البته برخی از نتایج موتورهای جستجوگر مربوط به صفحات تبلیغاتی می شوند که ما کاری به آنها نداریم. معروفترین صفحات تبلیغاتی برای گوگل است و به نام گوگل ادوردز معرفی شده است.و کنار نتایج جستجو کلمه Ad نشان داده می شود.
اما آیا بدون سئو شدن سایت همچین خواسته ای امکان پذیر است؟ آیا می توان بدون آموزش سئو سایت، مشتریان هدف ما را پیدا کنند و از رقبای خود پیشه بگیریم؟ با مثالی که در ادامه خواهم گفت به اهمیت آموزش سئو گام به گام و بکارگیری آن در وب سایت خود پی می برید: فرض کنید کاربری برای تولد خود کیک خامه ای کارتون باب اسفنجی می خواهد سفارش دهد. وارد گوگل شده و عبارت ” کیک خامه ای باب اسفنجی” را سرچ می کند. لیستی از نتایج نمایش داده می شود و قطعا کاربر یکی از سایت هایی که رتبه بالاتری در نتایج جستجو دارند را انتخاب می کند و پس از ورود به سایت، سفارش خود را ثبت می کند و از اون لحظه به عنوان مشتری شناخته می شود. ولی اگر نیاز کاربر براورده نشود از سایت خارج شده و به دنبال نتیجه بعدی می رود. پس یکی از معیارهای اصلی گوگل، رفتار کاربر در زمان جستجو است که درنهایت باید منجر به رضایت مشتری شود. گوگل با استفاده از الگوریتم های خود هدف کاربر از جستجو را شناسایی می کند و بهترین نتایج را نشان می دهد. پس چه بهتر که ما هم جز بهترین انتخاب های گوگل باشیم.
یادتون باشه که همیشه سعی کنید دوست و همراه گوگل باشید تا در کنارش رشد کنید، وگرنه کاری می کنه که از داشتن وب سایت پشیمون بشید و از صفحه روزگار محو می شوید!!!

 الان وقتشه که از خودتون بپرسید آموزش seo برای چه کسب و کارهایی مفید است؟

امروزه با توجه به بازار رقابتی شدیدی که بین کسب و کارها برای دیده شدن در موتورهای جستجوگر، فروش هر چه بیشتر و جذب کاربران بهتر به وجود آمده ، نیاز به سئو سایت را روز به روز بیشتر می کند . پس هدف سئو رساندن یک وب سایت در حوزه های کاری خودش و همچنین افزایش رتبه سایت به صفحه اول موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل است.

موتور جستجو چیست؟ با توجه به اینکه هر روز حجم گسترده ای از اطلاعات در زمینه های مختلف رو به افزایش است و کاربران احساس نیاز بیشتری به یادگیری وآموزش مطالب جدید دارند ، باید فضایی نرم افزاری و سخت افزاری وجود داشته باشد که بتواند این حجم از اطلاعات را در خود جای دهد. به عبارت دیگر موتور جستجو یک دیتابیس است که کاربران برای رفع نیازهای خود به آن سر میزنند. تعداد موتورهای جستجو زیاد است اما معروفترین آنها که ممکنه روزی چندین بار به بهانه های مختلف سراغش بریم گوگل است. از دیگر موتورهای جستجوی معروف می توان به یاهو و بینگ نیزاشاره کرد. قطعا براتون جالبه که بدونید کاربران به هرآنچه که گوگل بر اساس نتایج سرچ آنها نشان می دهد اعتماد زیادی دارند. پس موتورجستجوگر گوگل رو دست کم نگیرید! چون کاملا بر اساس علایق کاربران خود رفتار می کند.

موتور جستجو چیست؟ با توجه به اینکه هر روز حجم گسترده ای از اطلاعات در زمینه های مختلف رو به افزایش است و کاربران احساس نیاز بیشتری به یادگیری وآموزش مطالب جدید دارند ، باید فضایی نرم افزاری و سخت افزاری وجود داشته باشد که بتواند این حجم از اطلاعات را در خود جای دهد. به عبارت دیگر موتور جستجو یک دیتابیس است که کاربران برای رفع نیازهای خود به آن سر میزنند. تعداد موتورهای جستجو زیاد است اما معروفترین آنها که ممکنه روزی چندین بار به بهانه های مختلف سراغش بریم گوگل است. از دیگر موتورهای جستجوی معروف می توان به یاهو و بینگ نیزاشاره کرد. قطعا براتون جالبه که بدونید کاربران به هرآنچه که گوگل بر اساس نتایج سرچ آنها نشان می دهد اعتماد زیادی دارند. پس موتورجستجوگر گوگل رو دست کم نگیرید! چون کاملا بر اساس علایق کاربران خود رفتار می کند.

تا اینجای مطالب با تعریف سئو و اهمیت آموزش سئو سایت آشنا شدید. حال می خواهیم به این موضوع بپردازیم که سئو به 3 دسته تقسیم بندی می شود:

آموزش دوره سئو،آموزش سئو گام به گام،آموزش سئو به زبان ساده، آموزشseo، آموزش سئو و بهینه سازی سایت، آموزش سئو و تولید محتوا

Black hat seo

همان طور که از اسمش پیدا هست به معنی سئو کلاه سیاه است. پس قطعا نمیتونه سئو خوبی باشه. اما چرا ! هر آنچه که در وب سایت برای جلب رضایت کاربران انجام دهیم ولی در نهایت مورد پسند موتورهای جستجو از جمله گوگل نباشد جز سئو سیاه شناخته می شود. به عنوان مثال درست استفاده نکردن از کلمات کلیدی ، استفاده از بک لینک های غیرمرتبط، محتوای تکراری نوشتن، استفاده از لینک های مخفی و خیلی موارد دیگر که منجر به سئو کلاه سیاه می شود. متاسفانه بعضی از سئوکارها فکر می کنند با دور زدن قوانین گوگل و روش های غیر اخلاقی و غیر قانونی می توانند سایت را بهینه سازی کنند. شاید برای مدتی کوتاه اینکار جواب دهد و سایت در صفحه اول گوگل دیده شود اما با وجود الگوریتم های فوق هوشمند گوگل که مرتبا در حال بروز شدن هستند و به تعدادشون اضافه می شود به زودی شناسایی می شوند و حذف می شوند. پس یادتون باشه اگر دوست دارید وب سایت خود را از دست ندهید هیچ وقت از سئو کلاه سیاه استفاده نکنید!

آموزش دوره سئو،آموزش سئو از مبتدی تا پیشرفته، آموزش سئو حرفه ای، آموزش سئو گام به گام،آموزش سئو سایت،آموزش سئو به زبان ساده، آموزش seo

White hat seo

این روش بهترین روش سئو است. سعی می کنیم محتوای وب سایت را به بهترین شکل ممکن به موتورهای جستجوگر معرفی کنیم و تمامی قوانین گوگل رو رعایت کنیم، که این رعایت کردن شامل استفاده درست از کلمات کلیدی، لینک های داخلی و خارجی، تولید محتوای ارزشمند، افزایش رتبه سایت و ترافیک بالای سایت است.به همین خاطر طولانی ترین روش ، اما مطمئن ترین روش ممکن است.

آموزش دوره سئو، آموزش سئو از صفر تا صد،آموزش سئو از مبتدی تا پیشرفته،آموزش سئو و بهینه سازی سایت،آموزش سئو غیرحضوری، آموزش سئو و تولید محتوا

Gray hat seo

شاید هر جایی اسمی از این نوع سئو رو نشنیده باشید، اما بد نیست بدونید که سئو خاکستری ترکیبی از دو روش بالا است. مزیت این روش نسبت به سئو سفید این است که زمان بر نیست و با درنظر گرفتن تمامی قوانین گوگل که منجر به پنالتی نشود و با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید و سیاه از این روش می توانیم استفاده می کنیم. جالبه بدونید که اسامی کلاه سفید و کلاه سیاه درسئو از کجا الهام گرفته شده است! این قضیه به فیلم های غربی دهه1920 و 1940 برمی گرده که در این فیلم ها نماد افراد شرور کلاه سیاه آنها بود و نماد افراد قهرمان کلاه سفید آنها بود. که در سئو هم دقیقا همچین معنایی دارد.

سئو اصطلاحات زیادی دارد که در مقالات آموزش سئو از مبتدی تا پیشرفته بطور مفصل توضیح داده می شود. اما مهمترین اصطلاحات سئو سایت به دو بخش تقسیم بندی می شود:

1- On page seo : برای اینکه سایتی سئو شود باید یکسری عملیات هایی در داخل سایت انجام شود. شما هیچ سایتی رو نمی توانید پیدا کنید که بدون سئو شدن ترافیک بالایی داشته و دیده شده است! برخی از این فعالیت ها شامل: استفاده از کلمات کلیدی مناسب، تولید محتوا، لینک سازی و سئو تکنیکال است.

2- Off page seo: شبیه on page seo است با این تفاوت که به فعالیت هایی گفته می شود که خارج از وب سایت انجام می شود تا رتبه سایت در صفحات نمایش گوگل افزایش پیدا کند. مانند لینک سازی های خارجی، رپورتاژ آگهی، شبکه های اجتماعی و … که بعدا مفصل به هر یک از این موارد می پردازیم.
سئو سایت پروسه ای زمان بر و نسبتا دشواری است که نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد مخصوصا اگر برای شرکت های بزرگ اینکار انجام شود. پس برای اینکه به یک سئوکار کاربلد تبدیل شوید یادگیری آموزش سئو حرفه ای واجب است. به دلیل اینکه باید از جدیدترین اخبار گوگل، الگوریتم ها و ابزارهای آن مطلع باشید تا بتوانید از رقبای خود جلو بزنید.

خب تا اینجای کار که تا حدی با دنیای سئو و اهمیت سئو سایت آشنا شدید نظرتون چیه؟ هر چند که انقدر مطالب آموزش سئو گام به گام زیاد است و احتیاج به زمان بیشتری دارد ولی سعی کردم آموزش سئو به زبان ساده رو براتون توضیح بدم!
پیشنهاد من به شما سئوکاران آینده، دانشجویان علاقه مند به این حوزه کاری و افرادی که به دنبال کسب درامد بالا هستند و می خواهند در این فیلد وارد بازار کار شوند، اینه که حتما در کلاس های آموزش دوره سئو و بهینه سازی سایت شرکت کنید تا به قول معروف با فوت و فن های ریز این حرفه آشنا بشید. بعدش فعالیت خود را آغاز کنید و از کارهای کوچیک شروع کنید تا بتونید به پروژه های بزرگ دست پیدا کنید. حتی اگر وقت کلاس های حضوری رو هم ندارید می تونید در کلاس های آموزش سئو غیرحضوری شرکت کنید و به صورت آنلاین در خانه یا محل کار خود آموزش seo را یاد بگیرید.
از اونجایی که آموزشگاه های زیادی در حال حاضر دوره سئو را برگزار می کنند، به احتمال زیاد شما هم مثل من در انتخاب آموزشگاه سردرگم خواهید شد. پیشنهاد من به شما آکادمی آمانج هست. به خیالی راحت می توانید آموزش سئو از صفر تا صد رو در این آکادمی یاد بگیرید و به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید. در این آکادمی می توانید آموزش seo و تولید محتوا رو با جزئیاتش یاد بگیرید تا بتوانید محتواهای باارزشمندی بنویسید.همچنین علاوه بر آموزش دوره سئو، با انواع cms های روز دنیا از جمله وردپرس و جوملا آشنا می شوید که هر سئوکاری باید بلد باشد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن