پوشیدن لباس تنگ برای آقایانی با شکم بزرگ اصلا مناسب نیست. مردان  درشت اندام چگونه لباس بپوشند ؟ منظورمان از ابعاد بزرگ آقایان صرفا شکم آن ها نیست. همه ی ما دور برمان کسانی هستند که جثه ی بزرگی دارند و معمولا از نظر قدی هم یک سر و گردن از ما بلندتر هستند و در کل بزرگ هستند. مخاطب این پست ما این عزیزان هستند. اگر جزو آن ها هستید حتما در انتخاب لباس دچار دشواری هایی شده اید. در ادامه نکاتی را در رابطه با راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ به شما می گوییم.

قبل از ذکر کردن نکاتی در این باره باید بگویم برای شمایی که هیکل درشتی دارید اولویت ها در انتخاب لباس هایتان باید به این صورت باشد:‌ اندازه بودن، سادگی، سبک بودن وزن لباس ها از نکات مهم راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ است.

راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ

۱کمربند را حذف کنید و به سمت ساس بند بروید

 

بر اساس راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ اگر شکم بزرگی دارید کمربند اصلا گزینه ی مناسبی برای شما نیست. گرد بودن شکم شما شکل کمربند و تیپ خودتان را خراب می کند. دقیقا به مثابه توپ بسکتبالی که روی آن کمربند بسته اید. پس کمربند را کنار بگذارید و ساس بند را روی کار بیاورید.

راهنمای خرید لباس سایز بزرگ مردانه
راهنمای خرید لباس سایز بزرگ مردانه

 

۲- پیراهن هایی با یقه ی پهن انتخاب کنید

اگر صورت پهنی دارید طبق راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ اولین اولویتتان این باشد که یقه ی پیراهنتان با آن مچ باشد. یقه ها میان برندهای مختلف لباس متفاوت هستند پس مجبورید که پیراهن ها را پرو کرده و مناسب ترین یقه را انتخاب کنید.(رایج‌ترین نوع یقه پیراهن مردانه، یقه پهن است که به خاطر اینکه لبه‌های برگردان یقه، فاصله زیادی با هم دارند به این نام معروف است. با توجه به این فضای موجود بین دو لبه یقه جهت استفاده همراه با کراوات با گره‌های بزرگ و کوچک مناسب است. معمولا این مدل یقیه برای استفاده همراه با انواع کت و شلوار ایده آل است اما همچنین می‌توانید برای موقعیت‌های مهمانی و کژوال هم استفاده کنید.)

 

۳کلاه بپوشید

 

یکی از مواردی که هر مردی را جذاب تر نشان می دهد کلاه است. شما با انتخاب کلاهی شیک می توانید جذابیت را به تیپتان بیاورید.

راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ

۴- بزرگ بپوشید

 

از آنجایی که هیکل شما بزرگ است باید اکسسوری هایتان هم بزرگ انتخاب شوند. مثلا به جای یک خودکار جیبی کوچک جمع و جور شما باید از خودنویس هایی با عرض بیشتر در جیب پیراهنتان استفاده کنید. اگر ساعت به دست می کنید ساعت های با صفحه ی بزرگ بهتر است.

 

۵پیراهنتان را درون شلوارتان نگذارید

 

یکی از اشتباهات رایج میان آقایان درشت هیکل همین است. یه هیچ وجه نباید لباستان را درون شلوارتان قرار دهید که حجم شکمتان را به خوبی نمایان کند. پیراهن هایتان را به خیاط بسپارید تا برای سایز و طول شکم شما آن ها را اندازه کند. اگر جین یا شلوار رنگی هم می پوشید حتما پیراهن تان را روی شلوار بیندازید.

روش تشخیص لباس سایز مناسب در راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ

  • تعادل، تقسیم‌بندی مناسب و راحتی در لباس‌ها سه فاکتور اساسی در هنگام خرید لباس مردانه محسوب می‌شوند و از نکات مهم راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ است. لباس‌ها باید به سادگی روی تن شما قرار بگیرند. آویزان نشوند و یا کش نیایند. بهترین نوع لباس برای شما بلیزرها و کت و شلوارها و کت‌های تک هستند. شلوارهایی را انتخاب کنید که پلیسه‌دار نباشند و یا در قسمت پاچه تنگ نشده باشند. در کت‌ها به سمت جیب‌های درشت و یقه‌های عریض حرکت کنید زیرا این مدل‌ها روی تن شما به خوبی می‌نشینند. از افرادی که سلیقه خوبی دارند در مورد لباسی که می‌خواهید بخرید نظرخواهی کنید.
  • وقتی پیراهن مردانه در قسمت کمر به خوبی دوخته شده نباشد وقتی آن را داخل شلوار می‌گذاریم مقداری پارچه اضافه در قسمت بالای کمربند خودنمایی می‌کند و آویزان می‌شود. این یکی از رایج‌ترین و البته مشکل سازترین اشتباه در انتخاب پیراهن است.
  • یک راه حل ساده برای اینکه بفهمید کت و شلواری که می‌خواهید بخرید اندازه شماست یا نه وجود دارد. کنار دیوار بایستید، در حالت طبیعی سرشانه به دیوار نمی‌رسد، و در تماس جزیی با دیوار است، چنان‌چه سرشانه‌ها در تماس با دیوار جمع شود، کت برای‌تان بزرگ است و مناسب‌تان نیست.

انتخاب پیراهن مردانه مناسب

پیراهنی انتخاب کنید که به اندازه کافی بلند باشد. یک پیراهن کوتاه که هر لحظه از شلوار بیرون بیاید اصلا قشنگ نیست!  پس حتما به این نکته توجه داشته باشید. طرح ها از مهمترین مواردی هستند که افراد درشت اندام باید به آن توجه کنند. طبق اصول راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ تا می‌توانید طرح‌های ساده را برای لباس‌ها انتخاب کنید.

آقایان چاق در لباس‌های با طرح‌های ساده بهتر دیده می‌شوند پس از لباس‌های شلوغ دوری کنید. لباس‌های تک رنگ، راه راه ساده و یا طرح‌های بته جقه بهترین انتخاب های شما خواهند بود. آقایان درشت اندام با پوشیدن رنگ‌هایی مثل طوسی، مشکی، قهوه‌ای و خاکستری فوق العاده می‌شوند پس در انتخاب رنگ لباس‌ها این‌ها را نیز مد نظر داشته باشید. رنگ‌های دیگر هم خوب هستند به شرطی که تیره باشند مثلا سبز تیره.

راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ

انتخاب شلوار مردانه مناسب برای پاهای لاغر و چاق

شلوار ها نباید چین بخورند. به عبارتی هرگز! چین خوردگی لباس باعث انزجار خانم ها می شود، به اضافه اینکه چین خوردن شلوار، بجای باریک نشان دادن آقایان، معمولا آنها را بزرگتر نشان می دهند. شلوار هایی صاف و بدون چین (مثل شلوار جین ها و شلوار های مخصوص کت و شلوار)، ظاهر مرتب یک مرد را مرتب تر نشان می دهد و باعث می شود آقایان کمتر ژولیده و نامرتب بنظر برسند.

یک تفاوت کوچک بین شلوار های چسبان و برش صاف (یا اسلیم کات) وجود دارد. شلوار های شما نباید دارای پاچه های گشاد باشند، و در عین حال نباید پایین پاهایتان را کاملا در بر بگیرند. اگر شلوارتان به پایین پاهایتان می چسبد، احتمالا در قسمت مچ پا بسیار تنگ هستند. به دنبال شلوار هایی باشید که از زانو تا مچ پا کاملا صاف باشند. و البته بدون هیچ پیچش و موجی در قسمت ران.

شلوارتان را نه خیلی بالا بکشید، و نه آنقدر پایین که پشتتان را نمایش دهید. همانطور که گلن اوبراین می نویسد:«شاید خالق انسان ها ناف را در جای خود برای دلیلی علمی قرار داد، و این دلیل مثل عدد پی دقیق و غیر قابل توصیف است.» کش شلوار و یا کمربندتان لازم نیست که بالاتر از نافتان قرار بگیرد، اما احتمالا بیست سانت زیر آن هم نباید باشد! در واقع شلوار هایی با فاق بلند، می توانند برای افراد کوتاه قد، کار شگفت انگیزی انجام دهد.

نوع شلوار مردانه

راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ
راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ
راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ

نوع شلوار مردانه

شلوارهایی که برای آقایان دوخته می‌شوند معمولاً در سه دسته کلی دوخته می‌شود: شلوارهای اندامی، شلوارهای دم‌پا گشاد و شلوار راسته. شلوارهای دمپا گشاد در قسمت‌های ران، چسبیده به بدن هستند و در قسمت نزدیک به مچ پا، فضای آزاد زیادی دارند. شلوارهای راسته شلوارهایی هستند که از قسمت ران تا به پایین به یک اندازه دوخته می‌شوند.

  • اگر فردی لاغر هستید، بهتر است که از شلوارهای اندامی استفاده کنید تا اضافی پارچه‌ای که در شلوار وجود دارد، ظاهر بدی به پاهای شما ندهد.
  • اگر چاق هستید، به شما توصیه می‌کنیم که شلوار دمپا گشاد بپوشید. این کار باعث می‌شود که تناسب میان پاهای شما و بالاتنه ایجاد شود.

 

بلندی شلوار مردانه

اگر چاق یا کوتاه‌قد هستید، باید دقت بیشتری در هنگام خرید شلوار مردانه داشته باشید. کفشی که بیشتر اوقات می‌پوشید را به پا داشته باشید و یا لباسی که بیشتر اوقات دوست دارید با شلوارتان به تن کنید را حتما همراه داشته باشید.

خلاصه

 هیچ وقت به بهانه اینکه روزی لاغر خواهید شد، لباسی که برای شما تنگ است و اندازه نیست را نخرید. شما باید اندام  کنونی خود را قبول کرده و برای آن لباس بخرید. لباسی انتخاب کنید که نه زیاد تنگ و نه زیاد گشاد باشد. و بر اساس راهنمای خرید لباس مردانه سایز بزرگ باشد برای شمایی که هیکل درشتی دارید اولویت‌ها در انتخاب لباس‌هایتان باید به این صورت باشد:‌ اندازه بودن، سادگی، سبک بودن وزن لباس‌ها. لباس گشاد شما را چاق‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن