راهنمای خرید لپ تاپ

نکات خرید لپ تاپ که باید بدانید

با توجه به شرایط اقتصادی امروزه کشور،شما نیز به دنبال خرید لپ تاپ اقتصادی هستید پس با این راهنمای خرید لپ تاپ پول خود را صرف خرید لپ تاپی که نیازهایتان را برآورده نمیکند، نکنید در ابتدا نیاز خود از خرید لپ تاپ را شناسایی کنید.لپ تاپی نخرید که بعد از مدت کوتاهی متوجه شوید برای شما کاربرد ندارد و انتظارات شما را برآورده نمیکند.

اگر شما دانشجو یا مهندس هستید که برای کار های تحقیقاتی و محاسباتی خود نیاز به خرید لپ تاپ داریدپس باید نکات خرید لپ تاپ را بدانیدچون که امروزه دانشجویان همه باید لپ تاپ داشته باشند پس ما راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی را بیان کرده ایم.همچنین با توجه به تنوع برند های لپ تاپ احتمالا سردرگم شده اید که کدام برند راانتخاب کنید ما راهنمای خرید لپ تاپ ایسوس، راهنمای خرید لپ تاپ ایسر و راهنمای خریدمک بوک را برای شما ارائه میدهیم تا بتوانید برند مخصوص خود را انتخاب کنید.همچنین با توجه به آنلاین شدن کلاس های درس این روز ها خرید نوت بوک یک انتخاب خوب برای بچه ها است که ما در این زمینه نیز راهنمای خرید نوت بوک را بیان میکنیم حتی راهنمای خرید لپ تاپ استوک برای کسانی که قصد خرید لپ تاپ دست دوم را دارند بیان کرده ایم.شاید هم شما یک گیمر هستید که نیاز به خرید لپ تاپ گیمینگ دارید پس مقاله زیر گزینه مناسبی برای شماست.ما در این مقاله سعی کرده ایمبا بیان نکات خرید لپ تاپ برای تمام مخاطبانمان،چالش خرید لپ تاپ را حل کنیم تا با اطلاعات کامل لپ تاپ مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

خرید لپ تاپ،راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی،راهنمای خرید لپ تاپ مهندسی،راهنمای خرید نوت بوک،راهنمای خرید لپ تاپ استوک،راهنمای خرید لپ تاپ ایسر،راهنمای خرید لپ تاپ ایسوس

4 نکته خرید لپ تاپ

اگرزیاد لپ تاپ را با خود حمل میکنید پس بهترین انتخاب خرید لپ تاپ 12.5 تا 14 اینچی است اما اگر ساکن هستید پس لپ تاپ ها با صفحه نمایش بزرگتر را انتخاب کنید.

اگر نیاز دارید لپ تاپ خود را همه جا ببرید پس باید به عمر باتری توجه کنیدو لپ تاپی انتخاب کنید که 8 ساعت توانای ذخیره سازی باتری داشته باشد.

اگر برای فرزند خود به دنبال خرید لپ تاپ هستید مدل های کوچک تر مثل نوت بوک ها برای آن ها مناسب است.

اگر به دنبال خرید لپ تاپی هستید که بتوانید به عنوان تبلت نیز از آن استفاده کنید باید لپ تاپی را انتخاب کنید که قابلیت خم شدن و جدا شدن را دارند در غیر اینصورت خرید نوت بوک نیز یک انتخاب خوب است.

راهنمای خرید لپ تاپ استوک،راهنمای خرید نوت بوک،راهنمای خرید لپ تاپ مهندسی،راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی،راهنمای خرید مک بوک

خرید مک بوک یا ویندوز؟

سیستم عامل ویندوز انعطاف پذیری بیشتری نسبت به مک بوک ها دارد لپ تاپ های ویندوزبرای دانشجویان و گیمر ها انتخاب مناسب تری هستند.همه مک بوک ها با سیستم عامل دسکتاپ اپل ارائه میشوند و عملکردی مشابه ویندوز 10ارائه میدهند اما رابط کاربری متفاوتی دارند هم چنین مک بوک ها صفحه های لمسی ندارند هم چنین شما با انتخاب لپ تاپ های ویندوزگزینه برند های مختلف تری در پیش رو دارید در حال اینکه مک بوک ها بسیار کاربر پسند و منحصر به فرد هستند و و دارای امنیت بسیار بالا و رعایت حریم خصوصی هستند .گرچه باید گفت اگر به دنبال خرید لپ تاپ اقتصادی هستید لپ تاپ های ویندوز گزینه های بهتری پیش روی شما قرار میدهد. 

راهنمای خرید لپ تاپ ایسوس،راهنمای خرید لپ تاپ ایسر،راهنمای خرید مک بوک،نکات خرید لپ تاپ،خرید لپ تاپ گیمینگ

درباره سخت افزارهای لپ تاپ چه اطلاعاتی دارید؟

 بهتر است هنگام خرید لپ تاپ اطلاعاتی از  اجزای لپ تاپ ها مثل پردازنده, هارد دیسک, RAM و تراشه گرافیکی داشته باشید تا با توجه به نیاز لپ تاپ مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

پردازنده(CPU):پردازنده مانند مغز لپ تاپ شماست و نحوه عملکرد لپ تاپ و سرعت انجام درخواست ها به قدرت پردازنده بستگی دارد دو توسعه دهنده مشهورCPU  اینتل و AMD هستند.

خانواده Intel core i5 برای استفاده عمومی گزینه مناسبی است اما پردازنده های Core i7 و  Core i9 گزینه بهتری برای کار های سنگین و پر مصرف هستند.AMD رقیب قدرتمند Intel است که از قابلیت های خارج از جعبه برخوردار است که اینتل از آن برخوردار نیست. به عنوان مثال می توان به اورکلاک ، توانایی افزایش سرعت پس از استفاده پردازنده اشاره کرد. AMD همچنین گرافیک پردازنده بهتری را ارائه می دهد.

نکات خرید لپ تاپ،راهنمای خرید نوت بوک،راهنمای خرید مک بوک،راهنمای خرید لپ تاپ مهندسی،راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی

RAM:به صورت اختصاری به RAM حافظه موقت گفته میشود. اساساً ، هرچه حافظه RAM بیشتر باشد ، رایانه در هر زمان اطلاعات بیشتری را می تواند فراخوانی کند و بنابراین کارهای بیشتری را می تواند در هر زمان انجام دهد.برای بیشتر افراد رم 8 گیگ مناسب است.

فضای ذخیره سازیویژگی
4 گیگا بایتحداقل مقدار حافظه
8 گیگا بایتمناسب برای سیستم عامل ویندوز و مک و مناسب بعضی از بازی ها
16 گیگا بایتمناسب برای برنامه های حرفه ای و بازی ها
32 گیگا بایت و بیشترمناسب برای اجرا کردن چند برنامه تخصصی به صورت همزمان و انواع بازی ها

فضای ذخیره سازی: عملکرد درایو ذخیره سازی به اندازه سرعت پردازنده مهم است.سرعت حافظه SSD بسیار سریعتر از هارد دیسک های معمولی است. تصاویر سریعتر ظاهر می شوند ، بازی با سرعت بیشتری بارگیری می شود ، بوت شدن بسیار سریعتر اتفاق می افتد.از باتری کمتری استفاده می کنند. به دلیل مکانیزم های داخلی متحرک ، لپ تاپ هایی که دارای SSD هستند ، در صورت افتادن ، صدمه ای نمی بینند.اگر توانایی مالی آن را دارید ، یک لپ تاپ با درایو (SSD) تهیه کنید در غیر اینصورت حافظه HDD انتخاب مناسبی است.

راهنمای خرید لپ تاپ مهندسی،راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی،راهنمای خرید مک بوک،راهنمای خرید نوت بوک،راهنمای خرید لپ تاپ استوک

تراشه گرافیکی:تراشه ای است که تمام تصاویری را که بر روی صفحه نمایشگر مشاهده میکنید تولید میکند.اگر شما بازی های رایانه ای انجام می دهید یا با نرم افزار های طراحی سه بعدی کار میکنید و یا ویرایش فیلم با وضوح بالا انجام میدهید پس به کارت های گرافیک AMD یا Nvidia نیاز دارید در غیر اینصورت کارت گرافیک اینتل برای شما مناسب است.

خرید لپ تاپ گیمینگ

اگر قصد خرید لپ تاپ گیمینگ را دارید باید توجه کنید لپ تاپی بخرید که با آمدن بازی جدید به بازار نیاز نباشد لپ تاپ خود را عوض کنید پس باید لپ تاپ انتخابی شما دارای بهترین پردازنده سطح بالا و تراشه های گرافیکی و همچنین RAM کافی برای اجرای برنامه ها باشد.

خرید لپ تاپ گیمینگ،راهنمای خرید لپ تاپ ایسوس،راهنمای خرید لپ تاپ ایسر،نکات خرید لپ تاپ

خرید لپ تاپ اقتصادی

شما باید با توجه به بودجه خود برنامه ریزی کنید این روزها همه به دنبال خرید لپ تاپ اقتصادی هستند کم هزینه ترین لپ تاپ ها سیستم هایی هستند که ویندوز سطح پایین وکمترین  فضای ذخیره سازی و پردازنده کندتر دارند پس اگر به دنبال خرید لپ تاپ اقتصادی هستید اما کارایی بالایی میخواهید به ویژگی های لپ تاپ توجه کنید تا  فقط بر اساس قیمت تصمیم نگیرید و لپ تاپی انتخاب کنید تا دارای مشخصه های متوسط با قیمت متوسط باشند.

 

برند انتخابی شما چیست؟

در سال گذشته بهترین برند لپ تاپ مک بوک ها شناخته شدنداما اگر به دنبال لپ تاپی مقرون به صرفه تر هستید لپ تاپ های ویندوز مثل ایسوس و ایسر انتخاب های خوبی هستند.ایسوس و ایسر جز ده برند برتر دنیا هستند اینکه شما مک بوک ها یا سیستم های ویندوزی را انتخاب کنید بستگی به بودجه و سلیقه شما دارد.

راهمای خرید لپ تاپ ایسوس،راهنمای خرید لپ تاپ ایسر،راهنمای خرید مک بوک،خرید لپ تاپ گیمینگ،خرید لپ تاپ اقتصادی

خرید لپ تاپ استوک

اگر به دنبال خرید لپ تاپ استوک و دست دوم هستید لازم است وسواس زیادی به خرج دهید چرا که ممکن است لپ تاپی بخرید که ظاهرا سالم است اما بعد از مدتی خراب شده یا از کار بیوفتد در درجه اول ما به شما توصیه میکنیم سراغ لپ تاپ های دست دوم نروید چرا که ریسک بالایی دارد اما اگر باتوجه به این مسائل باز هم میخواهید لپ تاپ استوک انتخاب کنید باید در ابتدا نیاز خود را بشناسید و نوع کاربری خود را انتخاب کنید مثلا اگر کاربری شما وب گردی یا تماشای فیلم است پس پردازنده های رده پایین نیاز شما را برطرف میکند و اگر کاربری شما تخصصی شوند مانند نرم افزار های مهندسی شما به لپ تاپ با پردازنده قوی تر نیاز دارید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تمام نیاز های مخاطب را شناسنایی کنیم و اطلاعات جامع و کاملی درباره راهنمای خرید مک بوک ،راهنمای خرید لپ تاپ ایسوس ،راهنمای خرید لپ تاپ ایسر وراهنمای خرید لپ تاپ استوک ارائه دادیم و سعی کردیم نکات خرید لپ تاپ را بیان کنیم تا مخاطبان ما با توجه به نیازی که دارند بتوانند از آن استفاده کنند همچنین برای شما نکاتی راجع به  راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی و راهنمای خرید لپ تاپ مهندسی بیان کردیم و راجع به خرید لپ تاپ گیمینگ و خرید لپ تاپ اقتصادی صحبت کردیم. 

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن