راهنمای خریدراهنمای خرید کیف و کفش مردانه

چگونگی انتخاب و خرید کفش مردانه مناسب

کفش مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا پاهای خود را سالم نگه دارید. فعالیت فیزیکی خود را آسان‌تر کنید و در حفظ بدن شما از آسیب دیدن نیز کمک می‌کند. انتخاب و خرید کفش مردانه مناسب با توجه به نوع فعالیت شما، همچنین با توجه به نوع مشکلاتی که پای شما دارد، می‌تواند کمک کند فعالیت روزمره خود را راحت‌تر انجام دهید و به محافظت از پا، زانوها و مفاصل شما نیز کمک می‌کند.

خرید کفش مردانه مناسب چه کمکی به شما می‌کند؟

 1. ضربه‌گیر پاها : کفی میانی قسمت اصلی کفش است که به‌عنوان ضربه‌گیر عمل می‌کند.در کمال تعجب، کفش‌ها نیروی واردشده به بدن را آن‌چنان کاهش نمی‌دهند. اما آن‌ها زمان اعمال این نیرو را افزایش می‌دهند بنابراین بدن زمان لازم را برای سازگاری دارد.
 2. تکیه‌گاه پا: کفش شما باید به تراز شدن پای شما هنگام لمس زمین کمک کند.
 3. احساس راحتی: شما باید از همان ابتدای پوشیدن کفش احساس راحتی کنید.
 4. تناسب خوب: دقت کنید حداقل 1 تا 1.5 سانتی‌متر در انتهای کفش داری کفش باید به‌اندازه کافی پهنا و بلندی داشته باشد تا پای شما را جای دهد. کفش مناسب باید احساس راحتی داشته باشد و تنگ نباشد.
خرید کفش مردانه مناسب

چگونه کفش مناسب انتخاب کنیم؟

 1. سعی کنید کفش‌های ورزشی خود را از یک فروشگاه تخصصی خریداری کنید. پرسنل ممکن است در مورد نوع کفش که برای فعالیت یا ورزش تان نیاز دارید توصیه کنند و آن‌ها می‌توانند با توجه به سایز پای شما کفش مناسب را به شما بدهند. 
 2. بعد از ورزش یا در پایان روز برای خرید کفش مردانه اقدام کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که کفش‌ها در زمانی‌که پاهای شما در بزرگ‌ترین حالت خود هستند، احساس راحتی دارند.
 3. سعی کنید برای انجام فعالیت‌هایتان جوراب متناسب با نوع کفش خود را بپوشید.
 4. از فروشنده فروشگاه بخواهید هر بار که کفش می‌خرید پای شما را اندازه‌گیری کند. زیرا ممکن است با بالا رفتن سن پاهای شما بزرگ‌تر و پهن‌تر شده باشد. همچنین ممکن است یک پا از پای دیگر بزرگ‌تر باشد.
 5. بررسی کنید که هنگام پوشیدن کفش می‌توانید تمام انگشتان پای خود را تکان دهید. به یاد داشته باشید هنگام راه رفتن یا دویدن ، به فضایی برای حرکت پای خود در داخل کفش نیاز دارید. 
 6. کفش‌ها باید از همان ابتدای پوشیدن راحت باشند. به‌جا باز کردن آن‌ها اعتماد نکنید.
 7. هنگام خرید با کفش خود چند قدم راه بروید یا بدوید تا مطمئن شوید که راحت است.
 8. مطمئن شوید کفش پاشنه پا را می‌گیرد. هنگام حرکت پاشنه پا نباید در کفش لیز بخورد و از آن خارج شود.
 9. به پهنای کفش نیز به‌اندازه‌ی طول آن توجه کنید. اگر احساس فشار در قسمت پنجه و سینه‌ی پای خود دارید، بپرسید که آیا کفش سایز بزرگ‌تری دارد؟
 10. داخل کفش را لمس کنید تا برچسب‌ها، درزها و یا مواد دیگری که ممکن است پای شما را اذیت کند بررسی کنید.
 11. کفی را بررسی کنید. آیا آن‌ها به‌اندازه‌ی کافی محکم هستند تا پای شما را در برابر اجسام آسیب رساننده محافظت کنند؟ آیا در برابر سر خوردن مقاوم هستند؟ سعی کنید هم‌روی فرش هم سطوح سخت آن را امتحان کنید.
 12. اگر ورزش خاصی انجام می‌دهید خوب است از کفش‌هایی که برای آن ورزش طراحی شده‌است استفاده کنید کفش‌های خاصی برای تنیس، دویدن ،دوچرخه‌سواری، فوتبال ،بسکتبال و سایر ورزش‌ها طراحی‌شده است که هر کدام دارای طراحی جنس و وزن متفاوتی هستند تا از پا در برابر فشارهای ناشی از آن فعالیت خاص محافظت کنند.
خرید کفش مردانه مناسب برای پا

چگونه کفش روی پا، ساق پا، و مفاصل شما تاثیر می‌گذارد؟

اگر کفش‌های شما بیش‌ازحد تنگ یا گشاد هستند یا به‌اندازه‌ی کافی از پا محافظت نمی‌کنند، فعالیت فیزیکی شما می‌تواند فشار خود را بر روی پاها، قوزک پا، ساق پا، زانو و مفاصل دیگر ایجاد کند این فشار مداوم ممکن است منجر به درد و آسیب شود.برخی از این آسیب‌ها می‌توانند به‌طور قابل‌توجهی باعث محدود شدن فعالیت شما یا توقف آن بشوند.

انتخاب اشتباه کفش می‌تواند به آسیب‌های رایج ورزشی مانند درد ساق پا، درد تاندون آشیل، میخچه، انحراف شست پا، فرورفتن ناخن پا، مشکل ایستادن و کمردرد منجر شود .چنین آسیب‌هایی ممکن است فعالیت شما را به میزان قابل‌توجهی محدود و یا متوقف کند.

 
انتخاب و خرید کفش مردانه مناسب

انتخاب و خرید کفش مردانه مناسب می‌تواند به جلوگیری از آسیب کمک کند.

به یاد داشته باشید که انتخاب کفش درست می‌تواند به جلوگیری، کاهش یا از بین بردن درد پا کمک کند. نبودن درد تاثیر زیادی روی حرکت خوب و راحت شما دارد پس ابتدا کفش درست را انتخاب کنید و سپس فعالیت کنید. 

کمک‌های کفش برای پاهای مشکل‌دار

اگر پای شما یا قوزک پایتان دارای مشکلاتی است، ممکن است به تغییر کفش‌های خود نیاز داشته باشید. کفش‌های خود را تعویض کنید یا از قطعات مختلف کمکی برای کفش‌های خود استفاده کنید.

کاپ پاشنه (کفی پاشنه)

یک کاپ پاشنه می‌تواند درد پاشنه پا را کاهش دهد. این نوع کفی که از پلاستیک، فوم یا لاستیک ساخته‌شده است. می‌تواند به کاهش فشار وارده به نقطه حساس‌شده‌ی دردناک در پاشنه کمک کند.

تکیه‌گاه‌های قوس‌دار (کفی قوس‌دار)

کفی‌های قوس‌دار (آرتز) درد پا و سایر مشکلات مربوط به عملکرد پا و ساق پا را درمان می‌کنند. کفی‌های قوس‌دار که از انواع مختلفی از مواد ساخته می‌شوند، در داخل کفش گذاشته می‌شوند.کفی‌های قوس‌دار سفارشی، به‌طور خاص برای افراد طراحی می‌شوند و می‌توانند ناحیه خاصی را در حین کمک به مناطق دیگر تسکین دهند. همچنین این کفی‌ها با هدف کمک به تغییر حالت و عملکرد پا استفاده می‌شوند.


چگونگی انتخاب و خرید کفش مردانه مناسب
خرید کفش مردانه مناسب و تجهیزات کفش

برخی از مشکلات پا را می‌توان با تمرینات با تمرینات کششی و تقویتی و پوشیدن کفش خاص، یا اصلاح ساده کفش بدون مراجعه به دکتر درمان کرد. بااین‌حال مشکلات طولانی‌مدت و پیچیده مثل صافی شدید کف پا، انحنای کف پا، درد ساق پا، آسیب تاندون آشیل و انحراف شست پا ممکن است نیاز به ارزیابی تخصصی پزشک داشته باشند.

اگر مشکل خاصی در پا دارید برای درمان آن به یک متخصص بهداشت و درمان مثل فیزیوتراپیست یا پدیاتریست مراجعه کنید. همچنین برای خرید کفش به فروشگاه تخصصی کفش طبی مراجعه کنید و با توجه به شرایط پای خود کفش مناسب خود را خریداری کنید.

اگر برای خرید اینترنتی کفش مردانه مناسب یا قطعات کمکی برای کفش خود به دنبال فروشگاهی مطمئن هستید، می‌توانید از دیجی کالا دیدن کنید.

خرید کفش مردانه از دیجی کالا

لازم است در مورد خرید کفش مردانه و مدل‌های آن اطلاعات بیشتر کسب کنید ؟ میتوانید مقاله راهنمای خرید کفش مردانه را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن