4 نوع از بهترین دستگاههای مراقبت از پوست خانگی

سلامت و زیبایی، مراقبت از پوست، skin care، دستگاههای مراقبت از پوست

حوزه سلامت و زیبایی همیشه در طول تاریخ اهمیت خاصی در زندگی بشر داشته است. امروزه شاید بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به مراقبت از پوست (skin care) در جوامع بشری احساس می­ شود زیرا تحقیقات نشان داده ­اند که آمار سرطان پوست، بیماری­ها و عوارض پوستی نظیر اگزما و پسوریازیس رشد معنا­داری نشان داده ­اند. اما چرا؟

ما در این مقاله می­ خواهیم به عللی بپردازیم که ضرورت جدی گرفتن روتین مراقبت از پوست (skin care) را بیان می­ کنند؛ اما فقط به این امر اکتفا نمی­ کنیم بلکه به راه و روش­های روز دنیا برای انجام مراقبت از پوست (skin care) برای انواع پوست اشاره می­ کنیم که چگونه در منزل و به دور از خطر ابتلا به کرونا و با صرف هزینه­ هایی کم بتوانید سلامت و زیبایی پوست خود را حفظ کنید.

  Add a header to begin generating the table of contents

  چرا مراقبت از پوست (skin care) در دهۀ اخیر اینقدر اهمیت پیدا کرده است؟

  روشن است با افزایش گرمای زمین و پارگی لایه ازن در جو زمین، آلودگی­ های محیطی اعم از آب و هوا و خاک، روشهای مراقبت از پوست (skin care) به­ شدت اهمیت یافته است؛ زیرا بیماری­ها و عوارض پوستی نظیر سرطان پوست، التهابات پوستی، اگزما، پیری زودرس و غیره به­ طور معناداری در حال افزایش است.

  از طرفی دیگر استفاده بی­ رویه انسان از سمومی نظیر آفت کشها و کود شیمیایی در کشت­ و کار، تولید آلودگی­ های صنعتی، پرورش بیش از حد دام های خوراکی­ و پسماندهای رادیواکتیو به طور وحشتناکی محیط زیست ما را آلوده کرده است که نتیجه آن رسوب سموم روی پوست و اندام­های داخلی بدن ما شده که در کارکرد آنها اختلالات جدی ایجاد کرده ­اند. نقصان در عملکرد پوست و اندام­های داخلی، کل سیستم بدن را تحت تاثیر قرار داده و عوارض و بیماری­های پوستی را تشدید می ­کنند؛ بنابراین انجام روتین مراقبت از پوست و پاکسازی عمقی آن در امر سم­ زدایی بدن از طریق پوست اهمیت بسزایی پیدا می ­کند.

  مراقبت از پوست، skin care

  چرا تغییر سبک زندگی در کرونا ضرورت مراقبت از پوست (skin care) را افزایش می دهد؟

  پوست شما تنها با عوامل ژنتیکی نیست که کنترل می­ شود بلکه رعایت سبک زندگی سالم تا حد بسیار زیادی سلامت و زیبایی شما را تضمین می­ کند. اما بنظر شما در دوران شیوع کرونا با قرنطینه شدن ­های طولانی مدت، شنیدن روزانه اخبار فوت و اتفاقات تلخ، ترس از ابتلا به کرونا و مرگ، بودن در بحران اقتصادی و شغلی و موارد دردناک دیگر، آیا در وضعیت روحی و جسمی شما تأثیری نمی­ گذارد؟ خوب دقت کنید و ببینید کدامیک از موارد زیر در این دوران جزو عادات زندگی شما شده است؟

  مراقبت از پوست، skin care
  • خوردن غذاهای فست فودی
  • خرده خواری یا پرخوری
  • خوردن تنقلات و شیرینی
  • از خانه بیرون نرفتن چندروزه
  • نشستن طولانی مدت پای تلویزیون یا کامپیوتر
  • استرس زیاد و دغدغه خاطر
  • پرخاشگری

   

  • کشیدن سیگار یا استفاده از مواد اعتیاد­آور
  • ترس از ابتلا به کرونا
  • ترس از ارتباطات اجتماعی
  • دوری از نور خورشید و طبیعت
  • بازی با کامپیوتر و موبایل
  • گشت زنی در شبکه­ های اجتماعی
  • توقف ورزش و پیاده­ روی
  • شب زنده داری و کم خوابی
  • غمگین بودن و افسردگی
  مراقبت از پوست، skin care

  بله. تقریبا اکثر ما کم و بیش در زندگیمان این عادات را پیدا کرده ­ایم. اما متاسفانه تمام موارد فوق بلااستثنا می ­توانند در درازمدت در سلامت و زیبایی شما به ­شدت مشکل ایجاد کنند تا حدی که با روتین­های مراقبت از پوست  معمول نمی ­توان جلوی عوارض پوستی مثل پیری زودرس، آکنه، چین و چروک، لک، اگزما یا پسوریازیس را گرفت.

  آیا راهکارهای مناسبی برای مراقبت از پوست (skin care) در خانه وجود دارد؟

  skin care، مراقبت از پوست، دستگاههای مراقبت از پوست، روتین مراقبت از پوست

  از یک طرف گرم شدن زمین، تغییرات محیط زیست و سبک زندگی ناسالم و از طرف دیگر خطر در مراجعه به مراکز مراقبت از پوست (skin care) باعث می­ شود که مراقبت از پوست هر روزه سخت­تر شوند و نیاز به درمان­های جدی پیدا کنند که گاهی بسیار دردناک و هزینه ­بر هستند.

  اما همیشه و در همه حال باید دنبال راهکار درست بود. راهکاری که به ما کمک کند در این شرایط بحرانی، شرایط را بدتر نکنیم و حداقل بتوانیم شرایط سلامت و زیبایی خود را حفظ کنیم. اما چجوری؟

  مراقبت از پوست، skin care، روتین مراقبت از پوست، سلامت و زیبایی

  خبر خوب این است که امروزه تمامی امکانات کلینیکال مراقبت از پوست اعم از محصولات و دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) برای مصارف خانگی هم ساخته و تولید شده ­اند: مثل دستگاه لیزر خانگی، ماساژور صورت، فیس براش، و پارافین­ تراپی و غیره؛ همچنین علاوه بر محصولات روتین مراقبت از پوست (skin care) و دستگاههای زیبایی، محصولاتی نظیر انواع ماسک­، اسکراب­ صورت، روغن نیز برای انواع پوست به بازار عرضه شده ­اند که مکمل های مناسبی برای استفاده از دستگاههای مراقبت از پوست هستند و می­ توانند شما را از رفتن به کلینیک­ها و مراکز مراقبت از پوست (skin care)  بی­ نیاز می­کنند.فقط کافی است انواع پوست را بشناسید و بدانید کدامیک از محصولات مراقبت از پوست (skin care) یا دستگاههای مراقبت از پوست مناسب پوست شما هستند.

  آیا انواع پوست را می شناسید؟

  روش­های مراقبت از پوست (skin care) همانطور که گفته شد یا به صورت محصولات مراقبت از پوست (skin care) هستند که به صورت گیاهی، شیمیایی یا معدنی تولید می­ شوند یا به صورت دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) و زیبایی ساخته می­ شوند. اما همه این امکانات زمانی به درد شما می­خورند که اول شما انواع پوست را بشناسید و کشف کنید که نوع پوست شما کدام است.

  متخصصان چهار نوع پوست مختلف را تا به امروز شناسایی کرده ­اند که به ­صورت ژنتیکی به ما ارث می­ رسند. شناخت انواع پوست به ما کمک می­ کند تا بفهمیم از کدام محصولات، ابزارها و دستگاه­های مراقبت از پوست (skin care) در خانه استفاده کنیم تا سلامت و زیبایی پوست خود را تضمین کنیم.

  به طور کلی، انواع پوست را می­ توان به چهار دسته زیر تقسیم کرد:

  انواع پوست، اگزما، مراقبت از پوست، روتین مراقبت از پوست، skin careمنافذ پوست این افراد بسته است؛ بعد از استحمام احساس کشیدگی در پوست دارند و نمی­ توانند بدون استفاده از کرم یا لوسیون مرطوب­ کننده روزگار بگذرانند. این دسته از انواع پوست مستعد عوارضی مانند لک و تیرگی پوست، چین و چروک، اگزما، التهابات پوستی و غیره است. کسانی که هم پوست خشک دارند و هم آلرژی، معمولا بیشتر مستعد عارضۀ اگزما هستند و لازم است بیشتر از بقیه افراد پوست خود را مرطوب نگه دارند.

  این افراد می ­توانند از ماسک صورت و روغن های مناسب پوست خشک به همراه ماساژور صورت استفاده کنند. همچنین یکی از بهترین روشها برای آبرسانی پوست خشک بدون التهاب و حساسیت پارافین تراپی است. همه این ابزار و محصولات در کنترل خشکی پوست شما و پیشگیری از اگزما موثرند. اما اگر  روی پوست شما فعال شده است به هیچ وجه از پارافین تراپی و اسکراب صورت استفاده نکنید.

  منافذ پوست آنها باز و پوست براق به نظر می­رسد. یک ساعت پس از استحمام اگر روی پوست صورت خود دست بکشند یک لایه چربی را روی انگشتانشان می ­بینند. این دسته از انواع پوست مستعد آکنه یا جوش، درماتیت سبوریک همچنین شلی و افتادگی در سن بالا هستند.

  این افراد باید در کنترل میزان چربی پوست خود دقت کنند و با ابزاری مانند فیس براش و اسکراب صورت پوست خود را لایه ­برداری و عمیقا پاکسازی کنند.

  این پوست منافذ معمولی دارد نه خیلی بسته و نه خیلی باز. میزان چربی آن متعادل است و عملا اگر روتین مراقبت از پوست (skin care) را به­ درستی و منظم انجام دهند معمولا عوارض خاصی نشان نمی­دهد.

  اما چون آلودگی­های محیط زیستی بالاست، این افراد برای شفاف شدن پوست و جذب بهتر محصولات پوستی می­ توانند از دستگاههای فیس براش که مناسب همه انواع پوست است، ماسک صورت و روغن های مناسب پوست خود به همراه ماساژور صورت استفاده کنند. همچنین می ­توانند برای دست و پاهایشان در صورت خشک شدن از روش پارافین تراپی استفاده کنند.

  این دسته از انواع پوست، از هر دو نوع پوست خشک و چرب بهره برده ­اند یعنی بخشی از پوست چرب و بخشی خشک است که معمولا به دو شکل T(یعنی ناحیه پیشانه و بینی چرب است) یا شکل V (یعنی ناحیه چانه و بینی چرب است) مشاهده می ­شود. امروزه مشخص شده است که در شرایط پراسترس این تفاوت خشکی و چربی پوست در صورت بیشتر ظاهر می ­شود.

  این افراد باید برای بخش خشک پوست از روتین مراقبت از پوست خشک و برای بخش چرب پوست از روتین مراقبت از پوست چرب استفاده کنند. عملا از کلیه دستگاههای مراقبت از پوست نیز می توانند استفاده کنند هرچند که یکی از بهترین روشها برای کنترل چربی ناحیه T یا V، استفاده از ماسک صورت و اسکراب صورت مناسب پوست چرب و خشک است که هر کدام در محل مربوطه مالیده شود. فقط به خاطر بسپارند تغییر سبک زندگی و کنترل استرس می ­تواند در این کنترل چربی این نوع پوستی تأثیر بسزایی بگذارد.پوست مختلط، انواع پوست، مراقبت از پوست، skin care، ماسک صورت

  • نکته:

   پوست حساس جزو انواع پوست طبقه­ بندی شده نیست و عملا هر کدام از چهار نوع پوستی فوق می ­توانند دچار حساسیت و التهاب بشوند. این گروه باید محصولات مراقبت از پوست (skin care) مخصوص نوع پوست خود را که دارای مواد ضدالتهاب هستند استفاده کنند مثل سرمهای ضدالتهاب، کرمهای آبرسان عمقی، ماسک های ضدالتهاب، ماسک­های آبرسان و لایه­ بردارهای آنزیمی. از طرفی دیگر پوست­های حساس مجاز به استفاده از روش پارافین تراپی و دستگاه لیزر خانگی نیستند چون ممکن است التهاب پوست آنها را افزایش داده و لک های ماندگاری روی پوست آنها بگذارند.

  انواع پوست، مراقبت از پوست، skin care، اگزما

  حالا که انواع پوست را شناختید گام بعدی این است که محصولات مراقبت از پوست (skin care) روزانه و هفتگی خود را به­ درستی بشناسید و آنها را مرتب استفاده کنید.

  روتین مراقبت از پوست (skin care) شما کدام است؟

  خوشبختانه کارخانه­ های تولیدکننده محصولات مراقبت از پوست روی کلیه محصولات خود می ­نویسند که مناسب چه نوع پوستی هستند و معمولا فروشنده­های داروخانه و مراکز بهداشتی آرایشی هم به­ خوبی از نوع محصولات خبر دارند و می­ توانند به شما مشاوره خوبی برای خرید بدهند؛ به شرط آن که شما از نوع پوست خود آنها را آگاه کنید.

  روتین مراقبت از پوست، مراقبت از پوست، ماسک صورت، skin care

  محصولات مراقبت از پوست که به صورت روزانه باید مصرف کنید.

  اگر پوست شما عارضه­ ای نظیر آکنه، لک، افتادگی، چین و چروک و اگزما و غیره نداشته باشد این سری محصولات را باید روزانه مصرف کنید:

  روتین مراقبت از پوست، انواع پوست، مراقبت از پوست، skin care
  1. پاک کننده های صابونی و غیرصابونی
  2. آرایش پاک کن
  3. تونر یا تونیک صورت
  4. کرم ضدآفتاب
  5. کرم مرطوب کننده یا آبرسان
  6. کرم دور چشم
  7. کرم مغذی شب
  8. کرم نرم کننده دست

  اما اگر عوارض پوستی مثل اگزما یا لک و غیره داشته باشد باید محصولات تخصصی­ تری را به صورت روزانه استفاده کنید. این محصولات شامل کنستانتره­ ها یا سرم­های پوستی می­ شوند:

  1. لایه بردار
  2. سرم ویتامینه
  3. سرم آبرسان
  4. سرم یا کرم ضدالتهاب
  5. سرم یا کرم روشن­ کننده صورت 
  6. کرمهای روشن کننده دورچشم
  7. سرم یا کرم لیفت پوست
  8. سرم یا کرم درمان چین و چروک
  9. فلوئیدهای کنترل چربی
  اگزما، مراقبت از پوست، روتین مراقبت از پوست، hskin care

  مضاف ­بر­این، همانطور که در بالا گفتیم در شرایط زندگی پراسترس و کم تحرک امروز مراقبت از پوست (skin care) و سلامتی باید جدی ­تر گرفته شود؛ پس نیاز است از محصولات کمکی مثل روغن­ها، اسکراب صورت، ماسک صورت و همچنین دستگاههای مراقبت از پوست پایه مثل فیس براش، ماساژور صورت، پارافین تراپی، دستگاه لیزر خانگی بنابر بودجه خودتان نیز استفاده کنید.

  محصولات مراقبت از پوست که به صورت هفتگی باید مصرف کنید.

  این گروه از محصولات پوستی در تمیز کردن عمقی، ویتامینه کردن، آبرسانی، متعادل کردن چربی پوست و کوچک کردن منافذ آن می­ توانند موثر باشند. اما همانطور که در محصولات روزانه مراقبت از پوست (skin care) گفتیم باید متناسب با نوع پوست شما انتخاب شوند. این محصولات شامل موارد زیر می­ شوند:

  • روغن­ها

  روغن­ها علاوه بر ویتامینه کردن و آبرسانی یک پاک ­کننده بسیار خوب هم محسوب می ­شوند. روغن ها خوراک ماساژو صورت هستند. بدین شکل که آنها را روی صورت خود به آرامی می­ مالید و دستگاه ماساژور صورت خود را چند دقیقه روی کلیه بخشهای پوست صورتتان حرکت می ­دهید. با این روش نه تنها پوست تمیز و ویتامینه می­ شود، جریان خون نیز افزایش یافته و اکسیژن­ رسانی و تغذیه پوست بهتر صورت می­ پذیرد.اما لازم است بدانیم هر پوستی روغن مخصوص خود را می­ خواهدو استفاده از هر روغنی می تواند مشکلات دیگری برای پوست شما ایجاد کند.

  ماساژور صورت، مراقبت از پوست، skin care

  بعضی از روغنها که کومودوژنیک هستند مانند روغن نارگیل، آرگان و بادام شیرین مناسب پوست خشک هستند. روغن درخت چای مناسب پوست چرب است زیرا خاصیت آنتی باکتریال دارد و مانع از ایجاد آکنه روی پوست می­ شود. پوست­های معمولی اگر مستعد آکنه نباشند می­ توانند از روغنهای مناسب پوست خشک استفاده کنند در غیر این صورت بهتر است از روغن درخت چای مصرف کنند.

  اسکراب صورت، مراقبت از پوست، skin care
  • اسکراب­ صورت

  اسکراب صورت انواع و اقسام دارد و با دانه های معدنی و روغنی ساخته می شوند. اسکراب صورت مخصوص پوست چرب معمولا از نوع معدنی و درشت هستند در حالی که که اسکراب صورت پوست خشک حاوی دانه های روغنی مثل جوجوبا یا بادام هستند و اندازه ای ریز دارند تا به منافذ کوچک پوست نفوذ کرده و آن را تمیز و ویتامینه کنند. معمولا اسکراب صورت حاوی دانه های روغنی را تحت بخور یا در حمام روی پوست می­ مالند تا تحت تاثیر گرما دانه های روغنی آب شده و به منافذ پوست نفوذ کنند.

  دقت کنید قبل از استفاده از ماساژور صورت یا ماسک­ها بهتر است از اسکراب صورت استفاده کنید تا تاثیر عمل دستگاهها و محصولات درمانی پوست بالاتر رود. در آخر، پوستهای مختلط نیز بهتر است از هر دو نوع اسکراب صورت در جای مناسب خود استفاده کنند.

  • ماسک صورت

  امروزه تنوع ماسک صورت از نظر مواد موثره و بافت تشکیل دهنده آن بسیار زیاد شده است و به شکل پودری، لاتکسی، پیل آف، کرمی و ورقه­ ای در بازار موجودند. دقت کنید اگر ماسک صورت متناسب با نوع پوست انتخاب نشود می ­تواند باعث التهابات پوستی یا عوارض دیگر شوند. بنابراین حتما برای خرید آن با مشاورین و متخصصین خبره مشورت بگیرید.

  به ­هرحال ماسک صورت یکی از بهترین محصولات مراقبت از پوست (skin care) است که همۀ انواع پوستی به راحتی می ­توانند آن را با قیمت پایین تهیه و استفاده کنند. اما افرادی که دارای نوع پوستی مختلط هستند دقت کنند که به صورت هفتگی برای بخش چرب پوستشان از ماسک صورت مخصوص پوست چرب و برای بخش خشک پوستشان از ماسک صورت مخصوص پوست خشک استفاده کنند.

  مراقبت از پوست، skin care، ماسک هیالورونیک اسید
  مراقبت از پوست، ، ماسک آلوئه ورا، skin care
  ، ماسک گلی، پوست چرب، مراقبت از پوست، skin care

  ماسک صورت مخصوص پوست خشک مثل آلووئه ­ورا، خیار، آووکادو و هیالورونیک اسید است.

  ماسک صورت مخصوص پوست چرب مثل ماسک درخت چای، ماسک گِلی یا clay mask (ماسک هایی هستند که در آنها از خاک رس و بنتونایت استفاده می­ شود به همین خاطر به آنها می­ گویند ماسک گِلی).

  ماسک صورت مخصوص پوست حساس مثل آلووئه ­ورا، میموزا (میموزا نام گیاهی است که خاصیت ضدالتهابی دارد و معمولا در محصولات مراقبت از پوست ضدالتهابی از آن استفاده می­ شود) و ماسک کامومایل یا cammomile است.

  دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) که در خانه می توانید استفاده کنید.

   دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) دارای تنوعات بسیاری هستند و عمدتا از دانش امواج نوری، امواج الکتریکی و مکانیکی در ساخت آنها استفاده شده است. در دهه­ های قبل فقط دستگاهها و ابزارهایی ساخته می ­شدند که مناسب کار در کلینیک­ها و مراکز skin care بودند. اما امروزه نوع کلینیکی این دستگاهها در سایز­های کوچکتر برای استفاده در منزل ساخته شده ­اند که می ­توانند همان تأثیرات را برای سلامت و زیبایی پوست شما بگذارند. در این مقاله به چهار دستگاه اصلی و پرکاربرد از دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) اشاره می­ کنیم:

  • فیس براش

  روش پاک کنندگی فیس براش مکانیکی است بنابراین هیچ عارضه یا حساسیتی در پوست شما ایجاد نمی­ کند اما فیس براش یک وسیله شخصی مثل مسواک است یعنی هر کسی باید یک فیس­ براش مخصوص خودش را داشته باشد.

  هر نوع پوستی که داشته باشید می ­توانید روزانه از این دستگاه فوق­ العاده به­ خوبی بهره ببرید. این دستگاه که به­ صورت برقی و شارژی و دستی با سری های متنوع در بازار موجود است تمام منافذ پوست شما را به صورت عمقی تمیز کرده و یک لایه ­بردار خفیف مکانیکی  هم محسوب می­ شود.

  فیس براش، روتین مراقبت از پوست، دستگاههای مراقبت از پوست

  فیس براش علاوه بر قدرت پاک­ کنندگی عمیق و سم­ زدایی از پوست همچون یک ماساژور صورت روی پوست شما عمل می­ کند و جریان خون را در پوست تقویت می­ کند. برای اطلاعات بیشتر ماساژور صورت را کلیک کنید.

  همچنین اگر از مواد آرایشی به ­طور روزانه استفاده می­ کنید و یا در محیطی کار می ­کنید که مرتب در معرض سموم محیطی هستید توصیه ما برای تمیز کردن عمقی پوست شما استفاده از فیس براش است. استفاده منظم فیس براش، به­ عنوان یک لایه­ بردار مکانیکی خفیف می­ تواند پوست شما را آماده جذب محصولات مراقبت از پوست کند، سموم و آلودگی­های پوستتان را پاک کند و شفافیت و روشنی را به پوست شما هدیه بدهد.

  • پارافین تراپی

  پارافین تراپی یکی از محبوب­ترین روشهای درمان خشکی پوست است که فقط نیاز به یک دستگاه ذوب کننده پارافین دارد؛ اما این دستگاه ساده و نسبتا ارزان، کارکردهای جالبی برای پوست دست و پا، همچنین پوست صورت شما دارد.

  اما در چه صورت می ­توانید پوست صورت خود را پارافین تراپی کنید؟ زمانی که نوع پوست شما خشک یا معمولی باشد اما به­ هیچ­ وجه نباید التهاب و قرمزی مثل اگزما داشته باشد. امروزه، پارافین­ تراپی یک روش حرفه­ ای برای مراقبت از پوست (skin care) در دنیاست مخصوصا بعد از پدیکور و مانیکور. البته با افزایش خشکی هوا لزوم استفاده از آن بیشتر احساس می شود؛ زیرا هم قیمت دستگاه آن ارزان است و هم به­ سادگی می­ توانید آن را در منزل انجام دهید.

  پارافین تراپی، انواع پوست، دستگاههای مراقبت از پوست، skin care
  پارافین تراپی، انواع پوست، دستگاههای مراقبت از پوست، skin care

  برای استفاده از پارافین تراپی کافیست ابتدا محل مورد نظر، صورت، دست یا پا را کاملا شسته و با اسکراب صورت یا اسکراب مخصوص دست و پا چند دقیقه ماساژ بدهید و کلیه منافذ پوستتان را تمیز کنید. سپس پارافین خریداری شده را در دستگاه بیندازید تا ذوب شود. بهتر است از دستگاه پارافین تراپی استفاده کنید که دمای آن قابل تنظیم باشد تا پارافین پوست شما را نسوزاند. به محض این که به دمای گرم قابل تحمل رسید، دست یا پای خود را درون ظرف پارافین فرو کنید یا اگر برای صورت می­ خواهید استفاده کنید، آن را با یک لیسک نرم روی پوست خود بکشید تا یک لایه از پارافین صورت شما را بپوشاند. توصیه می­ کنم به ­هیچ­ وجه از قلم مو در پارافین تراپی استفاده نکنید چون تمیزکردنش کار اسفل السافلین است. پارافین بعد از بیست دقیقه کاملا سرد می­ شود و یک لایه جامد از خود به جای می­ گذارد که به ­راحتی می ­توانید با یک حوله از روی پوست پاک کنید.

  • دستگاه لیزر خانگی

  دستگاه لیزر خانگی یکی از پرطرفدارترین دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) مورد استفاده در خانه است. شما حتما می دانید که یکی از کارکردهای اصلی دستگاه لیزر خانگی رفع موهای زائد است که شما را از مراجعه به کلینیک­های زیبایی بی­ نیاز می­ کند. اما دستگاه لیزر خانگی، علاوه براین کارکرد، معمولا برای دو منظور دیگر نیز استفاده می­ شود:

  • از بین بردن جای جوش و اسکار آکنه
  • جوانسازی پوست و پیشگیری از چین و چروک
  دستگاه لیزر خانگی، دستگاههای مراقبت از پوست، مراقبت از پوست، skin care

  عملا شما با خرید یک دستگاه لیزر خانگی نه­ تنها از هزینه ­های گزاف رفع موهای زائد بدن و صورت خود خلاص می­ شوید بلکه می­ توانید برای رفع اسکار آکنه همچنین جوانسازی پوست خود در هر زمانی که دلتان می­ خواهد بهره ببرید.

  نکته: به یاد داشته باشید هیچ وقت از دستگاه لیزر خانگی وقتی اگزمای شما فعال شده یا دچار التهابات پوستی هستید استفاده نکنید.
  • ماساژور صورت

  ماساژ صورت تاثیر شگفت ­انگیزی روی جوانی و زیبایی پوست شما می­ گذارد. ماساژ صورت عملا جریان خون را در پوست افزایش داده و کمک می­ کند اکسیژن و مواد مغذی بهتر به سلول­های پوستی شما منتقل شوند. اما ماساژ صورت به تنهایی کار آسانی نیست و نیاز به مهارت و آموزش دارد.

  ماساژور صورت بدون نیاز به  آموزش می تواند کمک مؤثری به شما بکند تا سموم پوستتان را کاملا رفع کنید؛ جریان خون خود را افزایش داده و جوانی و زیبایی پوست خود را حفظ کنید. فقط کافیست روی پوستی که کاملا تمیز کرده ­اید و اسکراب صورت زده ­اید کمی روغن مناسب پوست خود را بمالید و با ماساژور صورت در نهایت آرامش 5 الی10 دقیقه پوست خود را ماساژ دهید تا تاثیر شگفت انگیز آن را با گذشت چند هفته مشاهده کنید.

  ماساژور صورت، دستگاههای مراقبت از پوست، مراقبت از پوست، skin care
  ماساژور صورت، دستگاههای مراقبت از پوست، skin care، مراقبت از پوست

  در حال حاضر، ماساژور صورت در انواع و اقسام دستی، باتری و برقی ساخته شده و به بازار عرضه شده ­اند. یکی از ماساژورهای صورت که در بین کسانی که دارای پوست چرب و آکنه­ دار هستند و بسیار محبوب است ماساژور گوی یخی است. با گذاشتن این ماساژور صورت در یخچال و سرد شدن گوی می ­توانید آن را روی پوست پاکسازی کرده خودبا اسکراب صورت حرکت داده و ماساژ دهید تا با سرمای گوی­های آن التهابات پوست شما به­ مرور رفع گردد. زیرا سرد کردن یکی از بهترین و ساده ترین روشهای رفع و درمان التهابات پوستی است.

  سخن پایانی

  درست است که یکی از دلایل اصلی برای ساخت محصولات و دستگاههای مراقبت از پوست (skin care) در دهه­ های اخیر ، پولسازی زیاد و تقاضای روزافزون این صنعت است؛ اما امروزه این امکانات مخصوصا در دوران شیوع کرونا به شما کمک می­ کند تا از رفتن به مراکز پر خطر skin care منصرف شوید و از جایگزین­های مناسب خانگی با هزینه هایی به مراتب کمتر جهت حفظ سلامت و زیبایی پوست بهره گیرید.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن