اکثر خانم ها با استفاده از لوازم آرایش اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنند و میل به زیباتر شدن در همه انسان ها دیده میشود . خرید لوازم آرایشی میتواند یکی از لذت بخش ترین قسمت های خرید بانوان باشد ولی با توجه به تنوع این محصولات در جامعه کنونی انتخاب لوازم آرایش مرغوب و مناسب هر فرد بسیار کار دشواری شده است که اگر بعضی از نکات مهم را در این باره ندانند ممکن است آسیب های جدی (اعم از لک و جوش و خشکی پوست و… ) به سلامت پوست خود وارد کنند و جبران آن هزینه های زیادی در برخواهد داشت. خرید لوازم آرایشی اینترنتی همانطور که میتواند به شما در صرفه جویی در وقت ، انتخاب بهینه و سهولت در خرید کمک کند، در صورت عملکرد نادرست میتواند خسارت مالی و نارضایتی شما را نیز به همرا داشته باشد. پس با نکات زیر میتوانید به راحتی و اعتماد کامل بهترین خرید را انجام دهید :

1. لوازم آرایشی با برند های معتبر و شناخته شده را بخرید.

انتخاب برند یکی از مهمترین نکاتی است که در خرید لوازم آرایشی باید به آن دقت کنید. بهتر است از برند هایی که قبلا استفاده کرده اید و از آن رضایت دارید و یا برند های شناخته شده ای که در بازار هستند خرید کنید چرا که برند های شناخته شده اکثرا از مواد اولیه بهتری استفاده میکنند که نه تنها خطر کمتری برای پوست شما داشته باشد،  بلکه برای پوست شما مفید نیز باشد و مواد مورد نیاز پوستتان را تامین کند.
البته این امکان وجود دارد که همیشه استفاده از برند های معتبر، مقرون به صرفه نباشد ولی بدانید که صورت شما یکی از ارزشمندترین اعضای بدنتان است و اهمیت به آن زیبایی و جذابیتتان را چندین برابر میکند و با خرید لوازم آرایش با برند های معتبر میتوانید این اطمینان را حاصل کنید که محصول شما صرفا باعث زیباتر شدنتان میشود نه آسیب به پوستتان .
برای مثال در بازار بالم لب های بسیار زیاد و متنوعی با قیمت های بسیار پایین وجود دارد که با یکبار استفاده از آنها متوجه پوسته پوسته شدن لبتان میشوید، اما اگر از برند های معتبر در خرید بالم لب خود استفاده کنید ، تغییر و بهبود پوست لبهایتان و لطافت آنها مشهود میشود. 

2. به ویژگی های لوازم آرایش مد نظر خود توجه کنید.

ویژگی های لوازم آرایشی های مختلف هر چند در یک دسته باشند ، با یکدیگر تفاوت دارند و توجه به این نکته امری بسیار ضروری است . برای مثال در خرید ریمل ، باید با توجه به نوع مژه های خود و انتظاری که از ریمل دارید ، خرید کنید. اگر شما مژه های کم پشتی داشته باشید قطعا مناسبترین ریمل برای شما ریمل های حجم دهنده است و اگر مژه های بور داشته باشید باید از ریمل هایی که خاصیت تیره تر کردن مژه ها ( black یا extra black ) را دارند استفاده کنید.
در مثال دیگر خط چشم انواع متفاوتی دارد : خط چشم ژله ای ، خط چشم مدادی ، خط چشم مایع ، خط چشم ماژیکی از انواع خط چشم ها هستند.(در ویدیو زیر مزایا و معایب هریک را میتوانید مشاهده کنید) . شما باید حتما با توجه به اینکه چقدر در کشیدن خط چشم مهارت دارید و متناسب با آرایش صورت خود نوع مناسب خود را انتخاب کنید.
پس قبل از خرید خود حتما با توجه به خصوصیاتی که در سایت نوشته میشود و همچنین خصوصیاتی که روی محصولات نوشته میشود (در خرید اینترنتی دیدن عکس محصولات از زوایای مختلف به شما کمک میکند) انتخاب خود را انجام دهید تا بتوانید همانطور که انتظار داشتید محصول مورد نیاز خود را دریافت کنید.

3. با توجه به نوع و رنگ پوستتان محصول خود را انتخاب کنید.

توجه به نوع و رنگ پوست در خرید لوازم آرایشی به ویژه کرم پودر، کرم ضد آفتاب و پنکک ضروری است. حتما توجه داشته باشید که لوازم آرایشی مورد نظرتان با نوع و رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد. برای مثال در خرید کرم پودر و پنکک و همچنین کرم ضد آفتاب های رنگی ، اگر شما از رنگی استفاده کنید که چند درجه روشن تر از پوست شماست، شما پیرتر به نظر میرسید و اگر از رنگی که چند درجه از پوستتان تیره تر است استفاده کنید صورتی کدر و غیر طبیعی پیدا میکنید. شما میتوانید با توجه به شماره رنگ ها و عکس پالت های موجود در سایت ها ، مناسبترین و نزدیکترین رنگ به پوست خود را شناسایی کنید و لوازم آرایش هایی که انتخاب رنگ آنها اهمیت زیادی دارد را خریداری کنید. (حتی در انتخاب رنگ رژلب و سایه چشم نیز باید توجه داشته باشید که چه رنگ هایی به چهره و رنگ پوستتان می آید. این اطلاعات را میتوانید هم با سرچ کردن در گوگل کسب کنید و هم از تجربیات گذشته خود استفاده کنید. )
دختران جوان بهتر است از لوازم آرایشی دخترانه که شامل رنگ های ملایم تر (رنگ های نود) ومحصولاتی که ترکیبات ارگانیک دارند، استفاده کنند.
نکته مهم بعدی توجه به نوع پوست خود میباشد. انتخاب لوازم آرایشی هایی مانند کرم پودر ، پنکک ، انواع کرم ضد آفتاب ،پرایمر ، کانتور و … که مستقیما با پوست شما تماس دارد ، مستلزم شناختن نوع پوست خود هستند . پوست شما میتواند خشک ، چرب و یا مختلط باشد که با توجه به نوع پوستی خود میتوانید محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. اگر شما پوستی چرب داشته باشید باید از محصولاتی که فاقد چربی (oil free ) هستند ، استفاده کنید و اگر پوستی خشک داشته باشید باید از محصولاتی که چربی پوست را زیاد میکنند ، استفاده کنید. اگر اشتباها کسی که پوست چرب دارد از لوازم آرایشی هایی که چربی پوست را زیاد میکنند استفاده کند، دچار جوش و لک های بسیاری میشود و اگر کسی که پوست خشک دارد از لوازم آرایشی فاقد چربی استفاده کند ، پوست او دچار کم آبی و گاها اگزما میشود.
توجه داشه باشید که اگر شما پوستی حساس دارید، به هیچ عنوان از محصولاتی که در ترکیبات آنها ، آلفا هیدروکسی اسید ، به کار رفته است ، استفاده نکنید.

انواع پوست
انواع رنگ کرم پودر

اگر هنوز نوع پوستی خود را نمیدانید و در خرید لوازم آرایشی به مشکل خورده اید حتما ابتدا به شناخت نوع پوستی خود بپردازید و سپس پروسه خرید را تکمیل کنید.

4. نظرات مشتریان را مطالعه کنید.

همواره برای خرید کردن نظرات مثبت باعث دلگرمی و اطمینان شما از خرید میشود و نظرات منفی باعث تجدید نظرتان.
این نکته را به یاد داشته باشید که نباید صرفا به تمامی نظرات اعتماد کنید ؛ زیرا همانطور که در بالای مقاله ذکر شد ، با توجه به تنوع لوازم آرایشی و انتظارات متفاوت مشتریان از یک محصول ، یک محصول میتواند مورد رضایت عده ای و مورد انتقاد عده ای دیگر قرار گیرد. اگر شما با توجه به نکات بالا انتخاب خود را داشته باشید ، قطعا میتوانید خریدی خوب و رضایت بخش داشته باشید ولی توجه به نظرات مشتریان را نمیشود نادیده گرفت و برای یک خرید اینترنتی نیاز است که نظرات خوب و بد مشتریان را در مورد محصول مورد نظر مطالعه کرد و در انتها با توجه به نتیجه گیری خود از نظرات مشتریان و تحلیل آنها، تصمیم بر خرید و یا عدم خرید محصول گرفت. خرید لوازم آرایشی آنلاین نیز از این قاعده مستثنا نیست و بهتر است تمامی نکات را قبل از خرید بسنجید.

5. سایت های لوازم آرایشی معتبر و مورد اعتماد خود را پیدا کنید و از آنها خرید کنید.

اعتماد نکردن به سایت های اینترنتی مهمترین نکته ایست که عموم مردم را از خرید اینترنتی باز میدارد و باعث میشود که گاها با صرف سه برابر وقت و هزینه ، خرید های خود را انجام دهند.
با توجه به کلاهبرداری های اینترنتی که امروزه بسیار شاهد اینگونه اتفاقات هستیم ، به شما حق میدهم که اعتماد کردن به سایت های اینترنتی اندکی سخت است و ریسک بالایی دارد ولی با دانستن چند نکته کوچک میتوانید به راحتی صحت و اعتبار سایت مورد نظر را بررسی کنید و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید:

مهمترین نکته ای که در خرید لوازم آرایشی اینترنتی وجود دارد اینجاست که اکثر مردم عادت به تست لوازم آرایشی قبل از خرید دارند که با خرید اینترنتی این کار امکان پذیر نیست. درست است که برای خرید لوازم آرایش تست کردن آنها میتواند اندکی اطمینان خاطر به شما بدهد ولی به یاد داشته باشید که اولا اینکار باعث انتقال میکروب و باکتری بین مشتریان میشود و از نظر بهداشتی کار پسندیده ای نیست، دوما اکثرا تست کردن آنها شما را به هدف نمیرساند چه بسا شما رنگ رژ لب و سایه چشم و … را روی دستتان امتحان میکنید و قطعا رنگ آنها روی صورت شما به شکلی دیگر است و هیچ زمانی با تست کردن آنها روی دستتان رنگ واقعی آنها را متوجه نمیشوید و در آخر هم در خرید اینترنتی میتوانید از سایت های معتبری استفاده کنید که عکس محصولات را از چند زاویه مختلف میگذارند و برای لوازم آرایشی ای که رنگ آنها اهمیت دارد (مانند رژ لب ، سایه چشم ، کرم پودر ، پنکک ، کرم ضد آفتاب و امثال آنها ) عکس از پالت رنگ های مختلف آنها در اختیارتان قرار میدهند تا رنگ مد نظر خود را انتخاب کنید.

سایت خرید لوازم آرایشی معتبر

جمع بندی : نکات زیادی برای خرید لوازم آرایشی آنلاین وجود دارد و ما سعی کردیم در این مقاله مهمترین و ضروری ترین نکات را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید تجربه یک خرید با کیفیت و لذت بخش را داشته باشید. سعی کنید در خرید اینترنتی لوازم آرایش دقت و صبر کافی به خرج دهید و حتما از نکات ذکر شده استفاده نمایید تا بتوانید با کیفیت ترین محصولات را مطابق انتظارتان دریافت کنید و خدای ناکرده تجربه خرید جنس نامرغوب و آسیب زدن به پوستتان را نداشته باشید.
سایت ما میتواند این امکان را برای شما فراهم نماید تا بتوانید با اطمینان کامل خرید مورد نظرتان را داشته باشید و از لوازم آرایشی مرغوب و باکیفیت و با برند های عالی بهره مند شوید.

خرید لوازم آرایشی دخترانه
خرید لوازم آرایشی را با ما تجربه کنید
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن