راهنمای خریدراهنمای خرید لوازم آرایشیراهنمای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی

7 اشتباه که هنگام خرید رژ لب مرتکب می‌شویم

شاید خرید رژ لب مهمترین بخش در خرید لوازم آرایش است. رژ لب تکمیل کننده آرایش است و جلوه زیبایی به چهره می‌دهد. با این حال بسیاری از خانم‌ها کمترین اهمیت را به خرید رژ لب مناسب می‌دهند که این موضوع می‌تواند باعث شود آرایش آنها جلوه خوبی نداشته باشد حتی اگر لوازم آرایش دیگری که در آن استفاده کرده‌اند مرغوب باشد.

در این میان اشتباهات رایجی وجود دارد که اکثرا در هنگام خرید رژ لب مرتکب آنها میشویم. در این مقاله از کافه دستیار 7 تا از مهمترین اشتباهاتی که در هنگام خرید رژ لب رژ لب مرتکب می‌شویم را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

منظور از اشتباه در هنگام خرید رژ لب، لزوما انجام یک حرکت اشتباه از طرف ما نیست بلکه گاهی اوقات اشتباه، عدم توجه به یک سری نکات ساده ولی مهم است. نکاتی وجود دارد که عدم توجه به آنها موجب اشتباه در خرید رژ لب خواهد شد.

پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان هنگام خرید رژ لب به نکاتی که در ادامه توضیح میدهیم بی توجه نباشید چرا که بی توجهی به هرکدام ممکن است باعث خرید یک رژ لب نامرغوب و نامناسب با پوست شما شود.

1- رنگ و تناژ پوست

خرید رژ لب لوازم آرایش

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب و خرید رژ لب توجه به رنگ و تناژ پوست است.

هنگامی که قصد خرید رژ لب داریم مهمترین عاملی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم تناسب رنگ رژ لب با تناژ پوستمان است.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باید که برای یک رژ لب هزینه زیادی کرده باشید ولی روی صورت شما جلوه زیبایی نداشته باشد. اما چطور تناژ پوست خود را چگونه تشخیص دهیم؟ در یک تقسیم بندی کلی تناژ پوست را می‌توان به سه دسته سرد، گرم یا خنثی تقسیم می شوند.

اما تناژ پوست را با رنگ پوست اشتباه نگیرید. تناژ پوست ته‌رنگ گرم یا سردی است که فارغ از رنگ پوست (روشن، متوسط یا تیره) در رنگ رخسار وجود دارد.
برای تشخیص تناژ پوست خود، به قسمت داخلی مچ دستتان خوب نگاه کنید. رنگ رگ‌هایتان بیشتر به چه طیفی متمایل است؟

 اگر رنگ رگ‌های مچ دستتان بیشتر به آبی یا بنفش متمایل باشد، یعنی رنگ پوستتان به احتمال زیاد دارای تناژ سرد است. افرادی که تناژ پوستشان سرد است، قبل از اینکه برنزه شوند، زود در آفتاب می‌سوزند و زیورآلات نقره‌ای هم بیشتر به رنگ پوستشان می‌آید.

اگر تناژ پوستتان سرد است، خرید رژلبی با تناژ سرد، بهترین انتخاب برای شماست. پیشنهاد ما این است که، طیف‌های دارای ته‌ رنگ آبی یا بنفش را در اولویت بگذارید. مثل قرمز آبی‌فام (bluish-red)، صورتی سرخابی (magenta pink) یا قهوه‌ای مایل به بنفش (purplish-brown). اما از رژلب‌های طیف نارنجی دوری کنید.

اگر رنگ رگ‌های مچ دستتان به سبزی متمایل است، پس یعنی احتمالا پوستی با تناژ گرم دارید. کسانی که پوستشان از تناژ گرمی برخوردار است، زود یا بهتر بگوییم راحت برنزه می‌شوند و زیورآلات طلایی بیشتر به رنگ پوست‌شان می‌آید.

اگررنگ پوستتان دارای تناژ گرم است، بیشتر دنبال رژلب‌هایی با تناژ گرم باشید. به خصوص رژلب‌های طیف مرجانی (coral)، هلویی (peachy) و قرمز روشن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. رنگ‌های طیف نارنجی و قهوه‌ای هم می‌توانند مکمل خوبی برای تناژ پوستتان باشند.

اگر رنگ رگ‌های مچ دستتان هم آبی (یا بنفش) و هم سبز است و نمی‌توانید مشخصا انتخاب کنید یا رنگی بین این دو است، می‌توان گفت رنگ پوستتان از نوع تناژ خنثی محسوب می‌شود. کسانی که رنگ پوست زیتونی دارند معمولا تناژ پوستشان خنثی است.

پوست‌های دارای تناژ خنثی با اکثر رنگ‌ها هماهنگی دارند. پس برای خرید رژ لب با خیال راحت می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید.

خرید رژ لب لوازم آرایش

در جدول زیر رنگ‌های مناسب برای هر تناژ پوستی را مشاهده می‌ کنید. می‌توانید برای خرید رژ لب مناسبتان از آن کمک بگیرید.

رنگ پوست/تناژ پوست تناژ سرد تناژ گرم
پوست روشن موکا (mocha)، قرمز تمشکی (raspberry)، رنگ لب (nude) رنگ‌های طیف صورتی کم‌ رنگ (pale pink) و رنگ لب هلویی (peachy nude)
پوست متوسط رنگ‌های طیف صورتی و قرمز کرن‌بری (cranberry) قرمز گیلاسی (cherry red)، قرمز رز (rose)، بنفش مایل به ارغوانی (mauve)، مرجانی (coral)، قرمزنارنجی (orange-red)، مسی (copper)، برنزی (bronze)
پوست تیره رنگ‌های متالیک طیف قرمز یاقوتی (ruby red) و شرابی پررنگ (wine red) مسی، برنزی، بنفش (purple)، کاراملی (caramel)، شرابی

میتوانید در ویدیو زیر از پیج یوتیوب vani kumar ،رنگ‌های متناسب با هر تناژ پوست را مشاهده کنید.

2- فرم و اندازه لب‌ها

قطعا یکی از مهم ترین نکات در انتخاب و خرید رژ لب توجه به فرم و حالت لب است و از اشتباهاتی که ممکنه هنگام خرید رژ لب مرتکب شویم این است که، رنگی را انتخاب کنیم که با فرم لب تطابق نداشته باشد.

بسته به اینکه اندازه و فرم لب‌ها به چه شکل باشند؛ رنگ مناسب رژ لب می‌تواند متفاوت باشد. این مسئله می‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی لوازم آرایش روی صورتتان داشته باشد.

برای لحاظ کردن این مورد هنگام خرید لوازم آرایش ابتدا دقت کنید که حالت لب هایتان چگونه است؟ لب های زیف و نازک دارید یا برجسته و گوشتی. طبیعتا رنگ رژ لبی که برای این دو نوع لب انتخاب می شود با هم بسیار متفاوت است.

بهترین رنگ برای لب های ظریف و نازک هنگام خرید رژ لب، رنگ های روشن مانند هلویی، صورتی و مرجانی است.

استفاده از رنگ ها پر رنگ، تیره وجیغ مانند قرمز و بنفش برای این افراد اصلا توصیه نمی شود چرا که برای اینکه این جز از لوازم آرایش به لب هایتان آرایش زیبایی بخشید باید سعی کنید کمی لب هایتان را درشت تر جلوه دهید و استفاده از رنگ های جیغ مانع این کار می شود و برعکس لب هایتان را به شدت نازک تر نشان می دهد.

استفاده از رژلب براق یا رژلب مایع جلوه خاصی به لب‌های شما می‌بخشد.

خانم‌هایی که لب‌های درشت‌ و برجسته ای دارند، بهتر است به سمت از رنگ‌های بسیار روشن نروند زیرا استفاده از رژ لب های رنگ روشن لب ها را درشت تر نشان می دهد و از حالت طبیعی و نرمال خارج می کند. در نتیجه آرایش به جای زیباتر کردن نتیجه عکس در پی خواهد داشت.

خیلی از خانم ها بعد از زدن رژ لب از یک شاین لب هم استفاده می کنند تا به لب هایشان درخشش خاصی دهند. این کار به خانم هایی که لب های درشت دارند اصلا پیشنهاد نمی شود. شاین لب برای لب های ظریف مناسب تر است تا لب هایشان کمی درشت تر و برجسته تر به نظر بیاید.

3- تست رژ لب

خرید رژ لب لوازم آرایش

نکته بعدی که بعضی افراد در هنگام خرید رژ لب یا هر لوازم آرایش دیگری فراموش میکنند تست کردن آن روی دست است.

فراموش نکنید که در هنگام خرید لوازم آرایشی حتما آن را روی دست تست کنید. با اینکار شما می‌توانید از تطابق رنگ آن با پوستتان، روان بودن آن روی پوست و سهولت در استفاده آن اطمینان پیدا کنید. پیشنهاد میکنیم حتما هنگام تست رژ لب به نکات زیر دقت کنید:

  •  برای تست رژ لب ابتدا تستر را با کمی الکل تمیز کنید. همچنین بهتر است از یک برس تست یا یک پنبه استفاده کنید تا رژ را به لب های خود بمالید.
  • اگر نمی خواهید رژ لب تستر را به دهان خود بزنید، آن را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید. نوک انگشتان شما نسبت به مچ دست یا کنار دستتان به رنگ لب نزدیکتر است.
  •  قبل از امتحان رنگ بعدی، رژلبی را که قبلا تست کرده‌اید کامل پاک کنید. در غیر این صورت شما چندین رنگ را با هم مخلوط میکنید و متوجه نمی‌شوید رنگ واقعی رژی که خریده‌اید چه رنگی است.
  •  اطمینان حاصل کنید نور فضایی که در آن هستید مناسب است و به نوری که درنهایت در آن قرار خواهید گرفت نزدیک است.
  • رژ لب را با آرایش کم یا بدون آرایش روی صورت خود امتحان کنید. به دنبال رنگی بگردید که با لوازم آرایش دیگر هم صورت شما را درخشان کند.

4- بررسی پوست لب

خرید رژ لب لوازم آرایش

برای خرید هر لوازم آرایشی، از کرم پودر تا رژ لب، مهمترین نکته توجه به نوع پوست است. بسیاری از خانم‌ها این مسئله را نادیده می‌گیرند و پس از استفاده از رژلب متوجه اشتباه خود می‌شوند.

به همین جهت بهتر است پیش از خرید رژلب مناسب، برای بررسی نوع پوست لبتان زمان بگذارید. در صورتی که پوست لبتان خشک است، خرید رژلب مات یا رژلب ۲۴ ساعته انتخاب درستی برای شما نخواهد بود، چرا که این نوع رژلب‌ها بافت خشکی دارند و روی لبتان پوسته پوسته می‌شوند. در نتیجه پوست لب‌تان خشک‌تر می‌شود.

خرید رژلب مایع، لیپ گلاس یا رژلب شاین، بهترین انتخاب برای لب‌های خشک است. رژلب مایع یا لیپ استیک مانع خشک شدن لب‌ها می‌شود. با این حال افرادی که نوع پوست لبشان معمولی است، می‌توانند از دو رژلب جامد و رژلب مایع بهره‌مند شوند.

5- خرید رژ لب تقلبی

این روزها در بسیاری از فروشگاه‌های لوازم آرایش، لوازم آرایش تقلبی یا به اصطلاح فیک می‌فروشند. این لوازم آرایش از مواد و ترکیبات بسیاری مضری ساخته شده که ممکن است باعث حساسیت، عفونت پوست ، خارش، زخم، التهاب پوستی، ورم و حتی سرطان نیز گردد.

برخی از این رژلب‌های تقلبی میزان سرب بسیار بالایی دارند. توصیه می‌کنیم برای حفظ سلامت خود، حتما از رژلب بدون سرب یا با میزان سرب بسیار کم استفاده کنید.

اگرچه لوازم آرایش تقلبی قیمت پایین‌تری دارند، اما مضرات آن به حدی زیاد است که بهتر است در حفظ سلامت خود از رژ لب اصل و برندهای بهتری استفاده کنید.

احتمالا پیش از خرید یک رژلب برایتان سوال پیش می‌آید که چگونه رژلب اصل و تقلبی را از یکدیگر تشخیص بدهیم؟ راه‌های زیادی برای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی وجود دارد که شما میتوانید در مقاله راهنمای خرید لوازم آرایشی آن را مشاهده کنید.

اما علاوه بر نکاتی که در آن مقاله گفته شده است؛ شما باید به نکاتی مثل کیفیت چاپ و بسته بندی، قیمت رژ لب توجه کنید. چرا که عموما کیفیت چاپ و بسته بندی محصول تقلبی، بسیار پایین‌تر از برند اصلی است و بسیاری از رژلب‌های تقلبی، قیمت کمتری نسبت به برند اصلی دارند.

6- تاریخ انقضای رژ لب

مهمترین اشتباهی که در هنگام خرید لوازم آرایش صورت می‌گیرد، توجه نکردن به تاریخ انقضای آن است.

این مورد یکی از نکاتی است که عموما خانم‌ها در هنگام خرید رژ لب کمترین توجه را به آن دارند در حالی که میزان ضرر لوازم آرایشی که تاریخ مصرف گذشته دارند، کمتر از لوازم آرایش تقلبی نیست. در صورتی رژلبی را تهیه کنید که حداقل یک سال به تاریخ انقضای آن مانده باشد.

7- شناخت برندهای معروف و به صرفه

خرید رژ لب لوازم آرایش

قبل از خرید لوازم آرایش حتما باید با برندهای مطرح و معتبر در زمینه فروش لوازم آرایش آشنا شد. این قاعده برای خرید رژ لب نیز صدق میکند. 

شناخت برندهای لوازم آرایش، ویژگی‌ها و ترکیبات محصولات آنها می‌تواند در خرید رژ لب مناسب تاثیر بالایی داشته باشد. 

در مقاله راهنمای خرید لوازم آرایشی چند تا از بهترین برندهای لوازم آرایش را معرفی کردیم که امیدواریم در این زمینه به شما کمک کند. لازم به ذکر است شناخت برندهای لوازم آرایشی فقط برندهای لاکچری و گران قیمت را شامل نمی‌شود. حتی بعضی از لوازم آرایش ایرانی با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب هم وجود دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن