آموزش سئو
موضوعات داغ

6 نکته ی بسیار مهم در آموزش سئو سایت وردپرس

تقریبا تمام افرادیکه سایت دارند با وردپرس آشنا هستند، و حدود 60 درصد سایت ها در جهان با وردپرس طراحی شده اند. شما با یک سرچ ساده در گوگل آموزش سئو سایت وردپرس را به راحتی پیدا می کنید، ولی با وجود تمام این آموزش ها، صاحبان سایت ها و مدیران و ادمین های سایت های وردپرسی حتی افراد بسیار باتجربه و کارکشته به شکل باورنکردنی اشتباهات زیادی در زمینه ی سئو سایت وردپرس دارند.

انجام بعضی از اشتباهات باعث می شود که شما هیچوقت به خواسته ی خود در سئو سایت وردپرسی تان نشوید.  

پس بریم ببینیم باید چیکار کنیم؟

آموزش سئو سایت وردپرس ، آموزش سئو ، سئو سایت وردپرس ، آموزش سئو تهران
مطالب این صفحه
  Add a header to begin generating the table of contents
  آموزش سئو سایت وردپرس

  هرچند که میدونم کاملا میدونید سایت وردپرس چیه؟ 

  ولی بریم یه توضیح کوچیک اول درمورد وردپرس بدیم و بعد بریم سراغ 6 تا نکته  آموزش سئو سایت وردپرسمون.

  وردپرس چیست؟

  وردپرس معروفترین سیستم مدیریت محتوا در دنیاست بطوری که بسیاری از سایت های مهم در دنیا با همین وردپرس ساخته شده اند. در ابتدا در سال 2003 به صورت قالب وبلاگ مطرح شد ولی به سرعت تبدیل به پاسخی بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر برای راه اندازی بسیاری از سایت های مهم شد.

  آموزش سئو سایت وردپرس ، آموزش سئو تهران ، دوره آموزش سئو ، سئو سایت وردپرس
  آموزش سئو سایت وردپرس ، سئو سایت وردپرس ، دوره آموزش سئو تهران

  چرا وردپرس خیلی معروف شد؟

  از دلایل خیلی مهم برای معروف بودن وردپرس میشه گفت که *کار کردن با اون بسیار آسان است و به راحتی میتوان تغییراتی که مدنظرتون هست رو اعمال کنید. *بسیار انعطاف پذیر و قابل انطباق است. *قابلیت ارتقا دارد و می توان به راحتی به کدهای آن اضافه کرد. وموارد بسیار زیاد دیگه ای که باعث معروف شدن این سیستم مدیریت محتوا شدن.

  خب حالا دوستانی هم که نمیدونستن وردپرس چیه با اون آشنا شدند.

  قبلا یک مقاله با عنوان آموزش سئو براتون نوشتم، و کامل توضیح دادم که سئو چیه؟ و توضیح دادم اگر قراره سئو سایتتون رو انجام بدین باید چه کاری انجام بدین.

  خب حالا بحث آموزش سئو سایت وردپرس رو جلو ببریم و نکات سئو سایت وردپرسمون رو بگیم.

  ضروری ترین نکات در آموزش سئو سایت وردپرس

  1- حذف پیش فرض ها

  در اولین نکته از 6 نکته ی آموزش سئو سایت وردپرس باید بگم که بعد از نصب وردپرس، پیش فرض هایی در اون وجود داره، که شما باید این پیش فرض ها رو حذف کنید. چون این خطا خیلی رایجه اون رو بصورت موردی توضیح میدم.

  بسته به شرکتی که شما سایت وردپرسی خودتون رو از اونجا نصب می کنید، یک سری افزونه ها بطور اتوماتیک درون سایت شما، برای نصب شدن، تنظیم شده اند. اگر که خیلی اطلاعاتی درموردشون ندارید، اون ها رو غیرفعال کنید، و اگر که مطمئن هستید که نیازی بهشون ندارید کاملا اون ها رو حذف کنید.

  به عنوان مثال افزونه ی Hello World یکی از معروفترین هاست.

  وردپرسی که شما نصب کرده اید، دارای صفحات پیش فرضی است که شما در ابتدای کار باید آنها را حذف کنید.

  مشکل بزرگی که این صفحات دارند این است که افراد زیادی مانند شما همین نسخه وردپرس را نصب کرده اند، و آنها هم همین صفحات را بصورت پاک نشده دارند، اگر گوگل صفحات شما را ایندکس کند، اتفاق بسیار تلخی رخ می دهد، سایت های زیادی دارای صفحات مشابه هستند. پس یکی از بزرگترین مشکلات در آموزش سئو سایت وردپرس پیش میاد.

  همین اتفاق ساده رنک سایت شما را پائین می آورد.

  حتی بسیاری از سایت های بزرگ هم ممکن است این اشتباه را انجام بدهند، چرا که در زمان بررسی سایت مپ مربوط به بسیاری از سایت های بزرگ، این صفحات به چشم میخورد.

  برای هرکسی که با وردپرس کار می کند و قصد آموزش سئو سایت وردپرس را دارد، ضروری است که با ابزارک های افزونه ها هم آشنا باشد. زمانیکه شما افزونه های مورد نیاز خود را به سایت اضافه می کنید گاهی بخش ابزارک های وردپرس بهم می ریزد، که شما باید ابزارک های پیش فرض وردپرس را حذف کنید و برای این کار نیاز به کدهایی دارید که به طور رایگان در سطح اینترنت قرار دارند.

  2- از تگ ها سواستفاده نکنید

  سایت های زیادی هستند که از تگ ها و برچسب ها به شکل اغراق آمیزی استفاده می کنند و متاسفانه زمانیکه به سراغ تگ هایشان می رویم 1 یا نهایتا 2 محتوا بیشتر ندارند. باید یک حقیقت را در آموزش سئو سایت وردپرسمان بدانیم که وظیفه ی تگ ها برای دسته بندی کردن کردن و تجربه ی کاربری خوب است، اگر شما از تگ ها سواستفاده کنید، گوگل متوجه می شود و برای سئو سایت وردپرسی تان بسیار مضر است. اگر سایتی 10 صفحه ی بسیار عالی ولی 100 صفحه ی ضعیف (صرفا بخاطر تگ ها) داشته باشد، کیفیت سایت را از دست داده، و به زودی هم گوگل و هم کاربر متوجه این قضیه می شوند.

  3- افزونه های سئو سایت وردپرس

  وردپرس افزونه های بسیار کابردی زیادی داره که بسیاری از اونها برای سئو سایت وردپرسی مفید هستند. اینکه افزونه های زیادی وجود داره، نباید باعث بشه که بسیاری از اونها رو در سایت خودتون قرار بدید. افزونه های زیاد، باعث بالارفتن حجم و دیرتر لود شدن و کند شدن سایت میشه، که بسیار برای سایت مضر هست. در زیر می خوام یک افزونه ی خیلی مهم در آموزش سئو وردپرس رو بهتون معرفی کنم:

  Yoast SEO

  از مهمترین ابزارها در آموزش سئو سایت وردپرسی یواست سئو است. یواست سئو در انجام کارهای سئو امکانات زیادی را برای شما فراهم می آورد، مانند:

  • کنترل بر تمام متا دیتاها
  • سئو داخلی و کلمات کلیدی
  • اضافه کردن نقشه ی سایت
  • بردکرامپ ها
  • شما ها یا اسکیماها
  • دنبال کردن خطای 404 بهمراه گوگل سرچ کنسول
  آموزش سئو سایت وردپرس ، سئو سایت وردپرس ، دوره آموزش سئو تهران ، آموزش سئو

  4- سرعت سایت

  المان بعدی که باید مراقب آن باشید، سرعت سایت وردپرسی تان است. همانطور که می دانید سرعت سایت مخصوصا در سال های اخیر ارزش بسیار بالایی برای گوگل در سئو سایت وردپرس پیدا کرده است. اهمیت سرعت بطوری است که ما در مباحث قبل گفتیم که ما باید تعداد افزونه ها را بخاطر بالا بردن سرعت سایت کم کنیم. موارد بسیاری هستند که موجب کاهش سرعت سایت می شوند مانند: - حجم تصاویر و فیلم ها - افزونه های زیاد - قالب های ورد پرسی و ...

  آموزش سئو سایت وردپرس ، سئو سایت وردپرس ، دوره سئو تهران ، آموزش سئو

  5- نقشه ی سایت

  یکی از ضروری ترین المان ها در آموزش سئو سایت وردپرس داشتن نقشه ی سایت با فرمت XML ضروری است. با استفاده از آن شما صفحات خود و ارتباط بین صفحات را بخوبی به گوگل نشان می دهید. شما در داشبورد وردپرس خودتون می توانید سایت مپتون رو ایجاد کنید. بعد باید مطمئن شید که فقط صفحاتی که شما میخواید رو نشون میده، صفحات اضافه را باید حذف کنید. و درنهایت میشه گفت که شما قادر هستید که فقط صفحاتی که دوست دارید رو در نقشه ی سایتتون قرار بدید.

  آموزش سئو سایت وردپرس ، سئو سایت وردپرس ، دوره سئو تهران ، آموزش سئو

  6- آپدیت به موقع

  شما باید آخرین باری که قالب وردپرس مورد نظر شما آپدیت شده است را بررسی کنید و سایت وردپرسی خودتون رو به روز ، برای استفاده از افزونه های مختلف داشته باشید.

  خلاصه و نتیجه گیری بحث آموزش سئو سایت وردپرس

  در این مقاله ضرورت آگاهی درمورد آموزش سئو سایت وردپرس را فهمیدیم. فهمیدیم اگرکه بخوایم سایت وردپرس خودمون رو سئو کنیم چه کاری باید انجام دهیم. چطور ممکنه که حتی افراد با تجربه هم ممکنه در انجام سئو سایت وردپرسشون اشتباه کنند؟

  پس 6 نکته ی بسیار مهم در بهتر سئو شدن و نتیجه ی بهتر گرفتن از سئو سایت وردپرس را مورد بررسی قرار دادیم، و هر کدام را توضیح دادیم.

  برچسب ها

  6 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن