آموزش برنامه نویسی اپلیکیشنآموزش برنامه نویسی وبآموزش جاوا اسکریپتتلویزیون
موضوعات داغ

چگونه میشود از طریق برنامه نویسی اپلیکیشن ایجاد درآمد کرد؟

اپلیکیشن های موبایل یک راه عالی برای صاحبان کسب و کار است تا شرکتشان را توسعه دهند و همچنین اگر فکر میکنید که ایده شما یک موفقیت بزرگ خواهد بود مثل اینستاگرام، اپلیکیشن شما یک پلت فرم عالی برای پیاده کردن ایده تان می باشد. صرفنظر از دلیلتان برای ساختن یک اپلیکیشن، شما یک نقطه نظر مشترک با توسعه دهندگان اپلیکیشن دارید و آن این است که شما هم میخواهید از این راه درآمد زایی کنید.

برنامه نویسی اپلیکیشن

قبل از هرچیزی، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از شروع به ساخت اولین اپلیکیشنتان،تحقیقات لازم را انجام دهید. خیلی از مردم از بی تجربگی بر این باور هستند که صرفا چون یک اپلیکیشن ساخته اند، به طور اتوماتیک برایشان در آمد زایی میکند. اما چنین چیزی درست نیست. همونطور که خیلی ها بر این باور هستند که صرفا  یک کسب و کار جدید برایشان در آمد خواهد آورد. اما اینگونه نیست. بنابراین قبل از شروع ساختن اپلیکیشن بهتر است هدف و استراتژی ساخت آنرا به خوبی مشخص کنید تا سود مورد نیازتان را برایتان بیاورد. طبق تحقیقات انجام شده افراد 90 درصد زمان سپری شده در موبایلشان را به استفاده از اپ های مختلف اختصاص میدهند.

برنامه نویسی اپلیکیشن

مردم بسیار مشتاق به استفاده از اپلیکیشن های مختلف هستند و همین موضوع یک موقعیت عالی برای شما است.

به یاد داشته باشید که قبل از هرچیزی،کسب و کار شما باید یک وب سایت داشته باشد و بهتر است سایت را برای  موبایل ها هم بهینه کنید. وب سایتهایی که کاربرد موبایلی ندارند، مخاطبانتان را از شما دور میکنند. بنابراین نه تنها این مورد را باید انجام دهید، بلکه باید در الویت شما باشد.

در مورد اپلیکیشن مثل هر کسب و کار دیگه فکر کنید.راحت ترین راه برای درآمدزایی این است که مشتریان خودتان را خوشحال نگه دارید تا دوباره به سراغتان بیایند.

حال نوبت آن است که با انواع روش‌های کسب درآمد از برنامه نویسی اپلیکیشن آشنا بشویم:

ساخت یک اپ و فروش آن در مارکت ها:

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد از برنامه نویسی ،ایده پردازی است. برای این کار باید سعی کنید ایده‌های خلاقانه داشته باشید، ایده هایی که بتوانند یک مشکل را حل و یا انجام کاری را ساده‌تر کنند. فکر کنید از چه راهی می‌توانید به دیگران خدمت کنید. باید خدمتی را انتخاب کنید که مردم حاضر باشند بخاطر آن پول پرداخت کنند. سعی کنید ایده‌های خود را پردازش و به اندازه کافی در مورد آن‌ها تحقیق کنید. روش دیگر این است که ایده‌های دیگران را پخته کنید. یعنی باید امکانات ارزشمند و جدیدی را به ایده هایی که قبلا پیاده سازی شده اند، اضافه کنید.

پس از آماده شدن اپلیکیشن، زمان آن رسیده که محلی را پیدا کنید تا اپلیکیشن خود را در آن برای فروش بگذارید. می‌توانید از مارکت‌های اندرویدی برای دیده شدن اپلیکیشن‌های خود استفاده کنید. تعداد این مارکت‌ها کم نیست! به عنوان مثال می‌توانید از برنامه بازار یا گوگل پلی استفاده کنید.

امروزه به دلیل استفاده زیاد از گوشی های هوشمند توسط کاربران، خیلی از افرادی که دارای کسب و کاری هستند تمایل به این دارند که کسب و کارشان را در برنامه های اندرویدی در معرض نمایش دید کاربران در اپلیکیشن های معروف و کاربردی قرار دهند تا هم موجب برندسازی شود و هم از این طریق به افزایش درامد زایی خود کمک کنند. نا گفته نماند بابت این کار باید مبلغی را به صاحب اپلیکیشن پرداخت نمایید.

در نتیجه برنامه نویسان اندروید می توانند ابتدا اپلیکیشن موبایلی را طراحی کنند و سپس با جذب کاربران و نصب زیاد اقدام به درآمد زایی کنند.

برنامه نویسی اپلیکیشن

    کسب درآمد از برنامه با تبلیغات

تبلیغات درون برنامه ای یکی از موثرترین روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی موبایل است. این کار با اتصال برنامه موبایل شما با تبلیغ کنندگان یا از طریق یک بستر تبلیغاتی انجام می شود و از طریق پرداخت هزینه های لازم برای میزبانی تبلیغات بسیار هدفمند، آنها را پرداخت می کنید. اگر دارای یک برنامه بزرگ  باشید، می توانید از این طریق میزان قابل توجهی درآمدزایی کنید.

موارد استفاده :

    قصد ندارید مستقیم از کاربران پولی دریافت کنید

    می توانید اطلاعات رفتاری و جمعیتی را درمورد کاربرانی که روی این تبلیغات کلیک می کنند جمع آوری کنید

    برنامه شما از قبل تعداد زیادی کاربر فعال داشته باشد

    کسب درآمد از برنامه با تولید لید یا سرنخ

در اصطلاح بازاریابی، لید یعنی راهی برای ارتباط با مشتریان بالقوه ای که در حال حاضر قصد خرید ندارند ولی ممکن است در آینده به مشتری تبدیل شوند و با طراحی اپلیکیشن های موبایل می توانید برای جلب توجه مشتریان بالقوه جهت تبلیغ یا فروش محصولات تولید شده برای سایر علاقه مندان استفاده کنید.

موارد استفاده:

    برنامه شما داده های ارزشمند را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند

    برنامه شما برنامه های وابسته ارائه می دهد

    کسب درآمد از نرم افزار  با بازاریابی برنامه / پیامک / ایمیل

افراد به ندرت آدرس ایمیل خود را تغییر می دهند و این باعث می شود خبرنامه های ایمیل به یک استراتژی عاقلانه در ترغیب کاربران به دیدن محتوای شما و تعامل با آن تبدیل شوند. همین روش در بازاریابی پیامکی نیز اعمال می شود، افراد هر پیام متنی را که می گیرند باز می کنند و برای پیام های درون برنامه نیز همین کار را می کند.

با ارسال خبرنامه یا تبلیغات پیام کوتاه، می توانید کاربران را به جایی که می خواهید هدایت کنید و یا کاربران را از روی دسکتاپ به تلفن همراه منتقل کنید.

موارد استفاده :

    کمپین های شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب تحویل داده می شوند

    هدف شما تقویت مشارکت مشتری است

    شما به دنبال دستیابی به کاربران سابق / غیرفعال هستید و آنها را مجبور می کنید تا دوباره درگیر شوند

    کسب درآمد اندروید با تجربه کاربری از برنامه

در دوره ای که عصر دیجیتال است، مشاغل بیشتر روی ایجاد برنامه هایی متمرکز شده اند که تجربه کاربری خوبی را ارائه دهد نه فقط جنبه درآمد زایی داشته  باشد زیرا این موضوع باعث می شود کاملاً برنامه ای مفید ارائه شود. اگر برنامه شما بتواند کاربران را فعال نگه دارد و باعث درگیری آنها شود، این امر تأثیر مثبتی بر تجربه کاربر خواهد داشت و سود بردن از برنامه آسان تر می شود.

برنامه نویسی اپلیکیشن

به طور کلی هرچه اپلیکیشن شما رفع نیاز جامعه و رفع نیاز خودتون را هدف قرار دهد، برایتان سودآور تر است و راحت تر برایتان درآمدزایی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن