راهنمای خریدراهنمای خرید لباس راحتی زنانه

10نوع از بهترین پارچه هابرای لباس خانگی زنانه

برای اینکه بتوانیم بیشترین احساس راحتی را در لباس خانگی داشته باشیم لازم است به جنس پارچه لباس هایمان دقت ویژه داشته باشیم. برخی از انواع پارچه ها به دلیل وجود مواد اولیه با ویژگی های خاص امکان راحتی و لطافت را برای ما ایجاد نمی کنند . مثلا اگر از پارچه هایی که مواد شیمیایی دارند استفاده کنیم ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی یا تعریق زیاد و یا احساس خشکی و زبری در لباس داشته باشیم . بنابراین بهتر است هنگام خرید لباس خانگی به جنس آن دقت کنیم . 

برای اینکه بتوانیم جنس لباس را تشخیص دهیم ابتدا باید با انواع پارچه و خواص آن آشنا شویم . در ادامه با خواص برخی از پارچه ها صحبت خواهیم کرد و بهترین نوع پارچه برای به کار گیری در لباس های راحتی را پیشنهاد خواهیم داد.

راهنمای خرید لباس راحتی زنانه

انواع پارچه بر اساس مواد اولیه آنها

پارچه­‌ها به طول کلی بر اساس مواد اولیه آن­‌ها به چهار دسته تقسیم می­‌شوند:

·       پارچه­‌هایی که از مواد اولیه گیاهی ساخته شده اند؛ مانند کتان، پنبه، کنف و غیره؛

·       پارچه­‌هایی که مواد اولیه آنها از پوست و پشم حیوانات است؛ مانند ابریشم، پشم، خز طبیعی و غیره؛

·       پارچه­‌هایی که با مواد معدنی ساخته می شوند؛ مانند آزبست ( پنبه­‌ی نسوز) و پارچه­‌های شیشه­‌ای؛

 

·       پارچه­‌هایی که از سنتزهای شیمیایی به وجود می­‌آیند؛ مانند نایلون، داکرون و ترگال.

جنس های مختلف پارچه ها برای لباس خانگی

پارچه های نخی یا الیاف طبیعی

پارچه هایی که از الیاف طبیعی یا گیاهی بافته می شوند پرکاربردترین پارچه ها در لباس های راحتی و خانگی هستند . این پارچه ها به دلیل مواد طبیعی به کار رفته در آنها اجازه ی عبور جریان هوا را داده و باعث تنفس پوست بدن می شوند .

همین مسئله مانع ایجاد حسایت ها پوستی و کرختی و بی حالی بدن می شود .از طرفی  این الیاف به محیط زیست آسیب نمی‌رساند و در مدت زمان کمتری نسبت به الیاف مصنوعی تجزیه می‌شوند. همین مسئله ترغیب کننده افراد بسیاری در استفاده از این نوع پارچه هاست .

از مهمترین ویژگی های پارچه های نخی و الیاف گیاهی عبارت است از:

·       قدرت جذب رطوبت بالا

·       با دوام و استحکام بالا

·       نرمی و لطافت

·       ثبات و حفظ رنگ

·       تبادل و جریان هوا

راهنمای خرید لباس راحتی زنانه

3 نوع پارچه نخی پرکاربرد در لباس خانگی

 

نخی چیت

پارچه
های نخی چیت براق و ادوام هستند و در بسیاری از لباس های زنانه و دخترانه استفاده
می شوند. ولی پس از چندین بار شست و شو ممکن است براقیت آن کم شود و جای دوخت روی
آن باقی بماند .

نخی  ویسکوز

دراین
پارچه علاوه بر الیاف پنبه ای الیاف ویسکوزنیز به کار برده شده است که این ترکیب
نوعی قابلیت کشسانی به پارچه های نخی ویسکوز میدهد. راحتی و نرمی این پارچه باعث
شده تا یکی از پرطرفدارترین پارچه­ های نخی برای استفاده در لباس

نخی فلانلت

پارچه
فلانت بسیار نرم و لطیف است به همین دلیل در لباس های  بچگانه، لباس نوزادی، لباس خواب و تاپ  و شلوارک های راحتی زنانه از آن استفاده میشود .
ولی به دلیل استفاده از الیاف پنبه ای شانه ­زده در آن، مقاومت این پارچه در برابر
سایش کم آبرفت پارچه نسبتا زیاد و پرزدهی آن بالاست

رنگ لباس خانگی

4 نوع پارچه تریکو عالی برای لباس خانگی زنانه

پارچه تریکو از محبوب ترین و پرکاربردترین پارچه‌هایی است که حالت کشسانی دارد. از انواع این پارچه ها در لباسهای ورزشی، راحتی زنانه و مردانه و بچه‌گانه استفاده می‌شود. میزان آب­رفت پارچه‌های تریکو معمولا زیاد است و از طیفی از ضخامت برخوردار است که به همین خاطر از ضخامت های مختلف آن در لباس های مخصوص فصل های مختلف استفاده می شود.

پارچه تریکو پنبه‌ای

بهترین نوع تریکو، تریکو پنبه ای یا تریکو نخی است . این نوع پارچه ها از لطافت و کشسانی رضایت بخش و لطیف برخوردارند که برای تماس با پوست  تمام افراد در سنین مختلف مناسب است.

از ضخیم‌ترین تریکوهای پنبه‌­ای در لباس‌های راحتی زمستانه و گرمکن ها و از ظریف ترین آنها برای لباس های تابستانه استفاده می‌شود.

تریکو پنبه-لاکرا

پنبه لاکرا یکی از محبوب‌ترین جنس پارچه‌هایی است که در لباس های راحتی زنانه استفاده می شود ترکیب الیاف اسپندکس در این نوع  پارچه ایستایی و تن خور شیکی را در لباس هایی از این جنس ایجاد میکند .

پارچه تریکو جودون

تریکو جودون نیز به دلیل لطافت و حالت کششی که دارد برای دوخت تی‌شرت، دامن و پیراهن مناسب است.

این پارچه تبادل هوای خوبی دارد و برای استفاده در انواع تی‌شرت‌های زمستانی هم بسیار مناسب است.

پارچه جودون پنبه

در جودون پنبه به دلیل ترکیب صد در صدی الیاف پنبه کیفیت بسار مرغوبی دارد و بسیار لطیف و مقاوم است که در لباس های مخصوص فصول مختلف استفاده می شود .

 

راهنمای خرید لباس راحتی زنانه

پارچه دورس بهترین گزینه برای لباس خانگی زنانه در فصل های سرد

 

پارچه دورس یکی از انواع  پارچه‌های تریکویی است. این جنس پارچه  برای لباس های گرم پاییزه و زمستانی مناسب است و از آن  در انواع شلوار، سویی‌شرت، گرم‌کن، هودی و کلاه استفاده می‌شود. ضخامت، دوام و لطافت این پارچه بسیار خوب است  و مناسب برای لباس های گرم راحتی در فصل های سرد سال است . 

پارچه های دورس بر اساس ضخامتشان به سه دسته دونخ، سه نخ و کجراه تقسیم میشوند . 

پارچه های وال راحت و سبک

 

پارچه وال ساختاری بسیار نرم و ظریفی دارد و در بیشتر موارد از پنبه خالص بافته شده است .این پارچه بافتی مشبک و پنجره‌ای دارد که از طریق این فضاهای باز جریان هوا به خوبی تبادل پیدا می کند . وزرن و بافت بسیار سبک این نوع پارچه مناسب انواع لباس های خنک و تابستانی راحتی از جمله دامن‌ ، شلوار‌های گشاد و خنک و پیراهن‌های بلند و آزاد است . 

برای خرید لباس راحتی زنانه با پارچه های مناسب به دیجی کالا سر بزنید.

بهترین جنس پارچه برای هر فصل های مختلف سال

مناسب ترین پارچه لباس خانگی برای  فصل بهار

لباس های خانگی با پارچه‌های نخی و پنبه‌ای

لباس های نخی و پنبه ای به دلیل لطافت و قابلیت تنفس و عبور جریان هوا از لابه لای بافت های آن ها بهترین گزینه برای فصل بهار که هوا کم کم گرم می شود است . الیاف طبیعی و ظرافتی که در بافت این پارچه به کار رفته است مانع تعریق پوست و ایجاد حساسیت های پوستی شده  و مناسب آب و هوای بهاری است .

متناسب ترین پارچه لباس خانگی برای فصل تابستان

برای انتخاب لباس راحتی در فصل تابستان باید به این نکته توجه داشت که در فصل تابستان به علت گرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید باید از لباس هایی استفاده کرد که اولا امکان تنفس پوست را با عبور جریان هوا از میان بافت پارچه داشته باشد دوما علاوه بر اینکه بسیار نرم و سبک بوده و باعث ایجاد گرمای بیشتر نشود باید از مقاومت خوبی هم برخوردار باشد.

 در فصل تابستان که بدن تعریق بیشتری دارد لباس ها نیاز بیشتری به شسته شدن پیدا می کنند پس جنس لباس راحتی در فصل تابستان باید به گونه ای باشد که در اثر شست و شوی زیاد از از بین نرود.

با توجه به ویژگی هایی که  برای لباس راحتی تابستانه مطرح شد به نظر می رسد لباس هایی از جنس پنبه و کتان بیشتر از هر جنس دیگری مناسب فصل تابستان هستند . از طرفی لباس هایی که از پارچه های دارای الیاف مصنوعی مانند نایلون، پلی استر و ریون هستند اصلا مناسب فصل گرما و تابستان نیستند .

متناسب ترین پارچه لباس خانگی برای فصل پاییز

فصل پاییز شروع سرما است و به دلیل آب و هوای خاص پاییز که ناپایدار است و یک روز گرم و آفتابی می شود و یک روز دیگر سرد و سوزناک لازم است که از لباس هایی با پارچه های نه چندان ضخیم ولی با ضخامت بیشتری نسبت به لباس های بهاری و تابستانی استفاده کنیم . از این رو لباس هایی از جنس پلار و دورس برای استفاده در این فصل مناسب هستند .

متناسب ترین پارچه لباس خانگی برای فصل زمستان

فصل زمستان که فصل سرما و برف و باران است با وجود اینکه در خانه از وسایل گرمایشی استفاده می شود بهتر برای اینکه سرما در وجودمان نفوذ نکند و همچنین مجبور به استفادهخ ی بیشتر از انرژی برای گرم نگه داشتن خود نباشیم بهتر است در خانه نیز از لباس های ضخیم تر ولی راحت و متناسب با شرایط خانه  استفاده کنیم. 

برای ایجاد چنین شرایطی بهتر است لباس هایی از جنس پارچه های دور چند لایه ، پشمی و بافت های ریز کاموایی و نخ های بوکله استفاده کنیم .

برای حساسیت های پوستی

 

 اگر در زمان استفاده از لباس های پشمی معمولا چشمانتان قرمز می‌شود و به خارش گلو و آبریزش بینی دچار میشوید، بهتر است دور لباس‌هایی از جنس پشم را خط بکشید و از لباس هایی که الیاف هیپوآلرژیک در آن به کار رفته است  استفاده کنید این نوع محصولات تا حدی از بروز حساسیت پیشگیری می‌کنند. ازمیان تمامی الیاف طبیعی  کتان  بهترین نوع برای جلوگیری از بروز حساسیت است. 

رنگ لباس خانگی

حرف آخر

برای داشتن لباس خانگی مناسب و راحت باید حتما به جنس لباس توجه کنیم . لباس هایی که پارچه های مناسب در آنها به کار برده شده به آرامش پوست و بدن ما زمانی که در خانه هستیم بسیار کمک میکند . برای خرید لباس خانگی با بهترین جنس ها به صفحه ی راهنمای خرید لباس راحتی زنانه سر بزنید .

برای آشنایی با خاصیت رنگ ها و انتخاب بهترین رنگ در لباس های راحتی خود از مطالب بهترین انتخاب برای رنگ لباس خانگی استفاده کنید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن