آموزش سئو

مدت ها بود که دنبال یک راهی بودم که شغلم رو گسترش بدم. نمیتونستم مغازه بزرگتر بگیرم، باید یک راه دیگه برای گسترش کارم پیدا می کردم، بعد از کلی تحقیق، درنهایت به سئو یا همون seo رسیدم، پس رفتم سراغ آموزش سئو.

سئوسایت انقلاب بزرگی تو کار من و خیلی های دیگه بوجود آورد. درحالیکه نمیتونستیم مغازه ی بزرگتر بگیریم، ولی مشتریامون چند برابر شدند. از هرجایی مشتری سراغمون می اومد. پس برای هرکسی که دنبال شغله یا شغلی داره که می خواد اون را گسترش بده، ضروریه که آموزش جامع سئو سایت رو ببینه.

 حالا که متوجه شدین یادگیری سئو چقدر ضروری و مهمه، میخوام آموزش سئو و به دنبال اون آموزش افزایش بازدید سایت رو کامل براتون توضیح بدم و یادتون بدم اگر که خواستین خودتون سئو سایتتون رو انجام بدین یا حتی اگر که خواستین کس دیگه ای سئوسایت رو براتون انجام بده باید چه کاری انجام بدین. آیا آموزش رایگان سئو موثره؟ یا حتما باید در دوره سئو شرکت کنیم؟

بریم شروع کنیم…

اول بریم یه ویدئو ببینیم. توی این ویدئو که مربوط به فیلم آموزش سئو یا آموزش seo هست، توضیح دادم که ضرورت آموزش سئو چیه؟ چطور شد که من رفتم سراغ سئو، اولش چه سوالهایی برام پیش اومد؟ وقتی تازه میری سراغ آموزش باید از کجا شروع کنی؟ آیا آموزش رایگان سئو کافیه؟ آیا باید تو دوره سئو شرکت کنی؟ آیا همه موقع شروع کار ابهام زیادی دارن؟

سوالات زیادی برای ما در مسیر سئوکار شدن پیش میاد که قراره مهمترین هاشون رو بررسی کنیم. 

فهرست مطالب این صفحه
  Add a header to begin generating the table of contents

  قبل از اینکه بریم سراغ آموزش سئو مقدماتی، اول یک سوال خیلی مهم در زمینه ی آموزش seo رو جواب بدیم.

  آیا میتوانم خودم به تنهایی سئو سایتم را انجام بدم؟

  بدون که هیچ کاری غیرممکن نیست. ولی برای اینکه دقیق بخوایم صحبت کنیم در ابتدا باید از اصول اولیه و مهم سئو باخبر باشیم.
  پس بریم ببینیم سئو چیه و چطور باید انجام بشه؟ و یک کم آموزش سئو مقدماتی ببینیم.

  همانطور که می دانید در هر آموزشی در ابتدا مباحث مقدماتی و سپس مباحث پیشرفته قرار دارد. در آموزش جامع سئو سایت هم قضیه به همین شکله. مسیر رو از آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته، پیش می بریم.

  آموزش جامع سئو سایت

  در آموزش جامع سئو سایت علاوه بر اینکه تمام مطالب سئو کردن سایت مطرح می شود، قوانین مختلف گوگل، قوانین محتوا نویسی، سئوکردن شبکه های اجتماعی، آموزش افزایش بازدید سایت و … مورد بررسی قرار می گیرند. یادتون باشه که در یادگیری قوانین سئو حریص باشید، یعنی از تمام مراجع از جمله سایت های آموزش سئو، فیلم آموزش سئو، کتاب های آموزش سئو، دوره آموزش سئو و … ، برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

  بریم که اولین قدم تو آموزش seo، یعنی تعاریف اولیه رو شروع کنیم. این تعاریف در وب سایت های مختلفی به عنوان آموزش رایگان سئو قرار دارند. پس یک بار برای همیشه بیا یادشون بگیر.

  سئو چیست؟

  سئو یا search engine optimization (seo)، به عنوان یکی از زیرشاخه های دیجیتال مارکتینگ ، روشی برای بهینه سازی وب سایت شما به منظور پیشرفت جایگاه وب سایت در صفحات گوگل است. خیلی ساده بخوام بگم، سئو به تمام کارهایی گفته میشه که شما انجام میدین تا گوگل رو مجاب کنید که مطالب شما بسیار ارزشمند هستند و شما لیاقت بودن در صفحه ی اول گوگل رو دارین.

  اگر بخوایم درمورد انواع سئو صحبت کنیم، یکی از تقسیم بندی های اون سئو داخلی on-page seo و سئو خارجی off-page seo هست.

  انواع سئو چیست؟

  سئو داخلی ، آموزش سئو مقدماتی ، دوره آموزش سئو، کاملترین دوره سئو

  سئو داخلی چیست؟

  در آموزش seo، به تمام کارهایی که شما داخل سایت خودتون انجام میدین، سئو داخلی گفته میشه که شامل تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی محتوا، بهینه سازی تگ عنوان، بهینه سازی عملکرد صفحه و ... است.

  یکی از مهمترین قسمت های سئو داخلی که از آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته درموردش بحث شده، و خیلی از سئوکارها اون رو به تنهایی یک دسته بندی جدا برای سئو می دونن، تحقیق کلمات کلیدیه. با استفاده از کلمات کلیدیتون شما به موتور جستجو یا همون گوگل میفهمونین که موضوع سایت درمورد چیه، و قراره شما درمورد چه چیزی بنویسید.

  از مهمترین آموزش هایی که شما در آموزش جامع سئو سایت باید ببینین، پیدا کردن کلمات کلیدیه. روش های مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی وجود داره، از جمله تحلیل رقبا در صفحه ی اول گوگل یا همون serp، استفاده از سرچ گوگل (کلمه ی مورد نظر را سرچ می زنی و از پیشنهاد های گوگل استفاده می کنی)، در پائین صفحه ی سرچ گوگل پیشنهادهایی برای شما قرار گرفته که میتونید از اونها هم استفاده کنید، راه بعدی استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی از جمله KW Finder، Keywordplanner، Keywordtool و ... است.

  از جمله مهم ترین قسمت های سئو داخلی که بسیاری از معیارهای گوگل بر اساس همین قسمت بنا شدن، سئو تکنیکال یا technical seo است. تکنیکال سئو یکی از مهم ترین و پیچیده ترین قسمت های سئو است، که شامل:

  سرعت سایت، ساختار سایت و اینکه موتور جستجو بتونه به راحتی در سایت شما حرکت کنه، فایل Robots.txt، محتوای کپی شده، امنیت سایت و … .  

  دقت داشته باشید که در آموزش جامع سئو سایت، سئو تکنیکال، جایگاهی بسیار پراهمیت دارد، پس از همان ابتدای کار شما باید توجه زیادی به سئو تکنیکال داشته باشید.

  شما میتوانید اصول زیادی در رابطه با تکنیکال سئو را در آموزش رایگان سئو از منابع و مراجع مختلف پیدا کنید. همچنین به یاد داشته باشید که این اصول تکنیکال در آموزش افزایش بازدید سایت هم نقشض بسیار پررنگی دارند.

  سئو خارجی ، سئو سایت ، آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته ، دوره سئو ، آموزش رایگان سئو

  سئو خارجی چیست؟

  تعریف سئو خارجی در آموزش جامع سئو سایت، به تمام کارهایی که شما در خارج از سایت برای سایت انجام می دهید، از جمله هرگونه ارتباط خارجی که برای سایت برقرار می کنید. نمونه ی اصلی سئو خارجی، لینک سازی خارجی است که به منظور اثبات ارزش و اعتبار سایت خودتون برای گوگل انجامش میدید. به عنوان یک نمونه از سئو خارجی، می توان فعالیت ها و لینک سازی ها در شبکه های اجتماعی را نام برد. افراد زیادی بر این باورند که بدون سئو خارجی نیز می توان سایت را سئو کرد، در حالیکه تجربه ثابت کرده که بدون سئو خارجی شاید بتوان سایت را در کلمات بسیار راحت در گوگل بالا آورد، ولی در کلماتی که سختی بالاتری داشته باشند دیگر نمی توان به صفحه ی اول گوگل رسید. به عنوان نکته اضافه تر باید بدونید که، در آموزش افزایش بازدید سایت هم به شما گفته میشه که از سئو خارجی برای جذب مخاطب مخصوصا از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

  سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید وسئو کلاه خاکستری

  اگر بخوایم انواع دیگری از سئو رو نام ببریم:

   سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه.

  اگه دقت کرده باشین توی فیلم های وسترن اکثرا رنگ سفید نشان دهنده ی شخصیت مثبت فیلم و رنگ کلاه سیاه هم مشخصه ی شخصیت منفی فیلمه.

  در سئو هم قضیه به همین شکله.

  آگاهی از سئو کلاه سیاه و سفید اولین چیزی است که شما باید در آموزش سئو مقدماتی بدانید. زیرا ممکن است راه هایی را برای سئو سایت خود پیدا کنید که خیلی زود شما را به نتیجه برسانند، و خیلی زود شما را در صفحات گوگل بالا ببرند ولی این راه ها از نظر گوگل غیرقانونی باشند و گوگل سایت شما را پنالتی کند. پس آگاهی از مجموعه فعالیت های قانونی و غیرقانونی در آموزش جامع سئو سایت بسیار ضروری است.

  روش کلاه سیاه در آموزش seo، بسیار با اهمیت است.

  مجموعه فعالیت هایی هستن که از نظر گوگل غیرقانونی هستند. گاهی شما از این که این فعالیت ها غیرقانونی هستند اطلاعی ندارین، و برای اینکه هرچه سریعتر به صفحه ی اول گوگل برسین، انجامشون میدین. ممکنه شما سریع به صفحه ی اول یا همون سرپ serp برسین، ولی گوگل دیر یا زود شما رو پیدا میکنه و سایت رو پنالتی میکنه. (حالا پنالتی چیه؟ پائین توضیح میدم.)

  در مقابل سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید رو داریم که مجموعه فعالیت هایی هستند که کاملا بر اساس قوانین گوگل انجام می شوند، ممکنه زمان سئو شدنشون طولانی تر بشه، ولی درعوض اعتماد گوگل نسبت به شما بسیار بیشتره.

  علاوه بر سئو کلاه سفید و کلاه سیاه، یک مدل سئو به نام سئو کلاه خاکستری داریم.

  در سئو کلاه خاکستری، نه به اندازه ی سئو کلاه سفید قوانین رعایت می شود و نه به اندازه ی سئو کلاه سیاه قوانین را دور می زنیم تا پنالتی شیم، سئو کار ریسک بیشتری نسبت به زمانی که سئو کلاه سفید انجام میده، را متحمل میشه. از جمله کارهایی که در روش کلاه خاکستری انجام میدیم میشه به خرید دامنه های قدیمی، محتوای کپی شده، خرید لینک و … اشاره کرد.

  خب الان دیگه کاملا میدونین که لزوم بحث درمورد سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری در آموزش سئو مقدماتی چیه؟ 

  اگر اطلاعاتی درمورد این بخش نداشته باشین ممکنه صدمات جبران ناپذیری به سایت خودتون وارد کنین. ولی نگران نباشید، چون تعداد خیلی زیادی از قوانین سئو کلاه سیاه در آموزش رایگان سئو در منابع مختلف وجود داره و شما میتونید به طور رایگان به اونها دسترسی پیدا کنید. فقط نیازه که همیشه خودتون رو آپدیت نگه دارید و از قوانین جدید هم اطلاع پیدا کنید.

  آموزش سئو ، سئو سایت ، فیلم آموزش سئو ، پنالتی گوگل ، آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته ، کاملترین دوره سئو

  پنالتی گوگل چیست؟

  پنالتی شدن، ترسناک ترین اتفاقیه که ممکنه برای سایتتون بیفته. پس با تاکید زیادی این مبحث در آموزش seo قرار میگیره.

  پنالتی شدن به این شکله که گوگل با استفاده از الگوریتم های مختلف و ربات های مختلف خودش، سایت ها را رصد می کنه، زمانیکه متوجه تخلف در سایت بشه، به عبارتی ردی از سئو کلاه سیاه را در سایت ببینه و متوجه بشه مواردی که غیرقانونی اعلامشون کرده، در سایت شما وجود دارند، سایت را پنالتی میکند، یعنی از صفحه ی سرچ خودش حذفش می کنه. در موارد بسیاری، زمان بسیار زیادی طول می کشه تا سایت دوباره به صفحات سرچ برگرده.

  پس خیلی مراقب باشید، ممکنه بعضی از روش های کلاه سیاه تحریکتون کنه که انجامشون بدین که زودتر تو گوگل بالا بیاین، ولی بعدش اگرکه گوگل متوجه شه، که دیر یا زود هم متوجه میشه، شما رو حذف میکنه

  باید بدونید که اگر تمام نکات آموزش جامع سئو سایت رو انجام بدین، نیازی به سئو کلاه سیاه نخواهید داشت, و در نتیجه پنالتی نمیشین. فقط باید بدونین که باید در انجام کار سئو سایت صبر بالایی داشته باشین.

  یکی از مهمترین قسمت های آموزش seo، که در آموزش افزایش بازدید سایت هم کاملا مورد تاکید قرار گرفته، آشنایی با ابزار سئو است. استفاده از ابزار سئو بسیار ضروری است. هر سئوکاری باید ابزاری که نیاز دارد را حتما برای خود تهیه کند، که بعضی از آنها رایگان و بعضی با پرداخت هزینه میشه ازشون استفاده کرد. 

  بریم لیستی از مهمترین ابزار سئو رو ببینیم:

  ابزارهای مورد نیاز برای آموزش سئو:

  ابزارهای بسیار زیادی برای سئو سایت وجود داره که یک سئوکار میتونه اونها را داشته باشه، ولی اینجا صرفا ابزاری که از آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته بسیار ضروری هستند را نام بردیم.

  موتورجستجو چیست؟

  همونطور که میدونید موتور جستجو، ابزار آنلاینیه که به مردم کمک می کنه تا اطلاعاتی که نیاز دارند را در اینترنت پیدا کنند. به عنوان یک نمونه از ابزارهای جستجو میتوان گوگل را نام برد. در واقع می توان گفت که تنها ابزار جستجویی که نیاز دارید که اساس کار آن را بدانید همان گوگل است. چرا؟

  میدونم جاهای مختلف اسم گوگل رو به جای موتور جستجو استفاده کردم. خب منظورم چیه؟

  ما حتی در آموزش جامع سئو سایت هم فقط گوگل رو بررسی می کنیم. چرا؟

  بریم عکس پائین رو ببینیم:

  جایگاه موتورجستجو گوگل در آموزش seo

  اگر به عکس دقت کنید متوجه میشید که چرا میگیم به جای بررسی تمام موتورهای جستجو فقط کافیه که گوگل رو بررسی کنیم. همونطور که می بینید گوگل نزدیک به 72.5 درصد جستجوهای سطح اینترنت را به خود اختصاص داده است. یعنی اگرکه شما سایت خود را برای گوگل بهینه کنید، برای بقیه ی موتورهای جستجو نیز سایت بهینه می شود. 

  پس فقط کافیه که شما حواستون به گوگل باشه و قوانین گوگل رو رعایت کنید.

  موتورهای جستجو چگونه عمل می کنند؟

  کاری که موتورهای جستجو انجام می دهند شامل خزیدن در سایت (Crawlingایندکس کردن سایت (Indexing)، پیدا کردن نتایج، … و درنهایت نمایش نتایج به کاربران است.

  معیارهای مهم گوگل برای بالا بردن سایت :

  هرچند معیارهای بسیار زیادی، بیش از 200 معیار وجود دارد که گوگل با استفاده از آنها رتبه سایت ها را مشخص می کند. تعداد زیادی از این معیارها نامشخص هستند و به عنوان رازهای گوگل به صورت محرمانه مخفی نگه داشته شده اند.

  بسیاری از فاکتورهای گوگل را میتوانید در آموزش رایگان سئو در مراجع مختلف پیدا کنید، بعضی از فاکتورهای دیگرهم به طور تجربی توسط اساتید سئوکار بدست آمده اند. این فاکتورها بسیار بااهمیت هستند، و در زیر نمونه هایی از این فاکتورهای گوگل را می بینید:

  به عنوان یک نکته ی بسیار مهم، یادتون باشه که معیارهای گوگل مدام درحال آپدیت شدن هستند، یعنی معیاری که امروز مهم نیست ممکن است فردا بسیار بااهمیت باشد. پس شما مدام باید خودتون رو در این زمینه آپدیت کنید و مقالات جدید گوگل را مدام مطالعه کنید.

  خب تا اینجای کار با بسیاری از مطالب آموزش سئو مقدماتی آشنا شدیم. با خیلی از مفاهیم مهم که پایه و اساس آموزش جامع سئو سایت هستند، آشنا شدیم. بعد رفتیم سراغ معیار های گوگل، که با استفاده از چه معیارهایی یا به چه شکلی گوگل بازدید سایت رو بالا میبره.

  قبل از اینکه بریم یکی از مهمترین سوالها در زمینه ی سئو رو جواب بدیم، بریم ببینیم چه راه هایی برای افزایش بازدید سایت وجود داره؟

  5 روش رایگان آموزش افزایش بازدید سایت

  کسب و کارها معمولا کارهای مختلفی برای افزایش بازدید سایت خودشون انجام میدن، که خیلی از این کارها هیچ اثر مثبتی رو سایت ندارند. حالا میخوام تعدادی از راه های موثر در آموزش افزایش بازدید سایت رو در قالب آموزش رایگان سئو بهتون بدم:

  در آموزش افزایش بازدید سایت یکی از مهم ترین قسمت ها، انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خودتون است. از کلمات کلیدی به تعداد متناسبی استفاده کنید، متن خود را پر از کلمه کلیدی نکنید. از ابزارهای مختلف که در مورد آنها در مقاله صحبت شده، برای پیدا کردن کلمات کلیدی پر رقابت تر و کلیک خور استفاده کنید. 

  فقط نوشتن یک متن کافی نیست، آنچه که در آموزش افزایش بازدید سایت درمورد محتوا مطرح است، این است که محتوای شما باید به شکلی باشد که در ذهن بماند و همچنین مفید باشد. مردم برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود به گوگل مراجعه می کنند، پس محتوای شما باید به این سوالات پاسخ دهد.

  می توانید برای سایت های دیگر پست مهمان بنویسید و سپس از آن سایت ها بک لینک (لینک خارجی) دریافت کنید. برای این کار ابتدا سایتی که می خواهید در آن بنویسید را از لحاظ اعتبار دامنه و… بررسی کنید و اگر دیدید که سایت مناسبی است، قوانین نوشتن در سایت را مورد بررسی قرار دهید.

  از مهمترین فعالیت ها در آموزش افزایش بازدید سایت، فعالیت در شبکه های اجتماعی است. در شبکه های اجتماعی فعال باشید، پست های بقیه را پاسخ دهید، از هشتگ های مرتبط استفاده کنید، تصاویر خود را برای جذب مخاطب تغییر دهید و … .

  یکی از روش ها در آموزش افزایش بازدید سایت، ارسال ایمیل است. در ایمیل شما حتما باید اطلاعات جذاب و مهم محتوایتان وجود داشته باشد، یک لینک از محتوای خود را حتما در ایمیل قرار دهید، مراقب باشید که ایمیل ها برای کاربران موبایل مناسب باشد چرا که بسیاری از کاربران از گوشی موبایل استفاده می کنند.

  آیا سئو وب سایت کاری دشوار است؟

  همونطور که در فیلم آموزش سئو در ابتدای مقاله گفتم، این سوال ذهن خیلی ها رو درگیر کرده.

  باید بدونید که، گوگل معیارهای بهینه سازی زیادی برای آموزش جامع سئو سایت داره، که ما از تعداد زیادی از آنها باخبر نیستیم چون گوگل آنها را بطور محرمانه ای مخفی نگه داشته. ولی برای انجام سئو سایت باید از اصول مهم و ضروری سئو آشنا باشیم و آنها را به عنوان یک سئوکار حتما انجام دهیم، باید بدانید که اصول مهم سئو در آموزش رایگان سئو در سایت های بسیار معروف در زمینه سئو چه داخلی و چه خارجی وجود دارد.

   به طوریکه مشاهده کردید ما ضروری دونستیم که اول آموزش سئو مقدماتی رو برای شما بگیم، که بدونید اساس کار چیه، بعد بحث رو جلو بردیم. 

  برای اینکه بدونید همین مقدمات کار چقدر باارزش و مهم هستند میخوام یک تصویر بسیار جذاب با عنوان سوپ سئو بهتون نشون بدم، که بدنه ی آموزش seo رو تشکیل میده :

  در این تصویر یک کاسه ی سوپ می بینید که به عنوان اصول ضروری سئو معرفی شده است. یعنی کارهای اصلی که شما برای سئو کردن سایتتون از آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته حتما باید انجام بدین. پس اگر میخواین سئو سایتتون رو خودتون انجام بدین حتما با فاکتورهایی که میگم باید آشنا باشین. 

  بریم سراغ اجزای کاسه ی سوپ:

   

  • کاسه ی سوپ: در ابتدا کاسه ی سوپ را می بینیم. این کاسه نشون دهنده ی اصول تکنیکال سئو سایت است. یعنی کاسه به عنوان سئو تکنیکال مطرح شده است. در نظر بگیرید اگر سوپ را در کاسه نریزید، در ظرف دیگری بریزید!   پس بسیار مهم است که سوپ  در چه ظرفی ریخته می شود. در مطالب قبل تر هم گفتم که اهمیت تکنیکال سئو برای گوگل بسیار بالا است.
  • خود سوپ، یعنی محتویات داخل کاسه. بسیار مهم است که این محتویات چه چیزی باشد، اگر شما به جای سوپ غذای دیگری داخل کاسه بریزید کاملا محتوا تغییر می کند. پس موضوع اصلی همین محتوا است. کلا بحث اصلی سئو، بحث محتواست. بسیاری از بزرگان سئو بر این باور هستند که تغییرات گوگل در راستای اهمیت دادن زیاد به محتوای سایت و ارزش قائل شدن برای مخاطب است.
  • المان بعدی چاشنی سوپ است. هرچقدر چاشنی بهتر باشد، کیفیت سوپ بهتر می شود و خوشمزه تر است. در سئو چاشنی همان لینک ها هستند. همین لینک ها ارزش و اعتبار وب سایت شما را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند. هرچقدر که لینک های خارجی یا BACKLINKهای بهتری برای سایت ایجاد کنید، اعتبار بسیار بهتری را از نظر گوگل بدست می آورید.

  خب تا اینجا مقداری آموزش seo رو جلو بردیم، به نظرتون کار سئو کار سخته یا نه؟ 

  تا اینجا متوجه شدیم که برای سئو سایت اصول مشخصی وجود داره که باید انجامشون بدیم. یک مسیر مشخص وجود داره که از آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته جلو میره. ولی سوال اینجاست: 

  چرا خیلی ها که کار سئوشون رو خودشون انجام میدن، به نتیجه ای که باید نمیرسن؟

  مگه اصول و قوانین مشخص نیستند؟ مگه کلی اطلاعات رایگان تو زمینه سئو وجود نداره؟ پس مشکل کار کجاست؟ 

  مگه آموزش seo، در اکثر منابع یکسان نیستن؟ 

  گوگل که با این کاسه سوپ اعلام کرده که چه چیزهایی براش مهم تر هستند. پس چرا خیلی ها کار سئوکردن سایتشون به نتیجه نمی رسه؟

  خب اینجا یک سوال مطرح میشه:

  آیا میتوانم خودم به تنهایی سئو سایتم را انجام بدم؟

  این هم یکی از سوالاتیه که تو فیلم آموزش سئو در ابتدای مقاله مطرح کردم، همونطور که گفتم سئو قسمت های مختلفی داره که یکیشون سئو تکنیکال یا technical seo هست. این قسمت کار نیاز به اطلاعات تخصصی زیادی داره مثل لینک های داخلی، امنیت سایت، محتوای کپی شده و … . توصیه میشه که در انجام قسمت های تخصصی تر سئو، مثل همین تکنیکال سئو، یک نفر که اطلاعات بهتر و بیشتری درمورد سئو داره در کنارتون باشه یا اینکه حتما خودتون وقت کافی رو بزارین تا آموزش کافی رو ببینین، یا اینکه کلا سئو سایت خودتون رو به افراد متخصص که تجربه ی کافی در این زمینه رو دارند بسپارید.

  الگوریتم ها و معیارهای سئو مدام درحال آپدیت شدن هستند، شما مدام باید خودتون رو آپدیت نگه دارید و مطالعه مستمر داشته باشید، تا سیاست های کاری خودتون رو براساس الگوریتم ها و معیارهای گوگل بچینید.

  شما باید فعالیت مستمر روی سایت داشته باشید. حواستون باشه که اگر سایتی از رقبای شما وجود داشته باشه که فعالیتی بیشتر از شما داشته باشه، در شرایط برابر، گوگل ارجحیت رو به اون سایت میده.

  خب از این بحث این نتیجه رو گرفتیم که برای سئو سایت نیاز به اطلاعات کافی، آپدیت شدن مداوم و وقت کافی برای فعالیت مستمر روی سایتمون داریم.

  برای یادگیری سئو آیا در دوره آموزش سئو شرکت کنیم یا از آموزش رایگان سئو منابع مختلف استفاده کنیم؟

  در ابتدا بگم، اگر که وقت کافی برای انجام کارهای سئو دارید، این بحث رو بخونین، در غیراینصورت حتما باید کارسئو سایتتون رو به یک نفر دیگه بسپرین.

  باید بگم که اکثر مطالبی که در دوره آموزش سئو مطرح میشه، در منابع رایگان مثل وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی، کتاب و فیلم آموزش سئو و … وجود داره، که شما میتونید به طور رایگان در قالب آموزش رایگان سئو بهشون دسترسی پیدا کنید. سایت های مرجع انگلیسی زبان زیادی هم هستند که به راحتی میتونین اطلاعات زیادی از اونها به دست بیارین.

  ولی از طرفی باید بگم که، شرکت در دوره آموزش سئو باعث میشه اطلاعاتی رو که نیاز داشتید، در زمان خیلی کمتر، به طور منسجم تر و مفیدتر بدست بیارین، و همچنین بسیاری از تکنیک ها و قوانین سئو که کاملا تجربی هستند و شما مجبورید برای بدست آوردنشان سال ها عمر خود را خرج کنید، با شرکت در دوره سئو به راحتی از استاد دوره اطلاعات تجربی را دریافت کنید و در نهایت می تونم بگم که نقشه ی راه آموزشیتون به طور بسیار واضح براتون ترسیم میشه که باعث میشه دیگه احساس سردرگمی نکنین.

  سئو از جمله کارهائیه که از همون اول کار، شما نیاز دارید یک نفر که متخصص تره در کنارتون باشه، راهنمائیتون کنه، جاهایی که گیر کردین بهتون بگه که چیکار کنید.

  هرچند که باید این نکته را هم اضافه کنم، که حتی با وجود شرکت در دوره سئو، شما باید مطالعات اضافه تر خود را همیشه ادامه بدید، و مراجع سئو که اطلاعات زیادی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند را چک کنید.

  پس با توجه به شرایطی که توش هستین سعی کنین انتخاب خوبی داشته باشین. اگرکه وقت کافی برای یادگیری سئو ندارید، اگرکه وقت کافی برای کارهای سئو ندارید، اگر که نیاز دارید در حین انجام کار کسی در کنار شما باشه و …، شما باید به فکر تهیه ی کاملترین دوره سئو باشید.

  چطور میتونم بهترین و کاملترین دوره سئو رو پیدا کنم؟

  خب حالا که جواب خیلی از سوال های فیلم آموزش سئو ابتدای صفحه رو پیدا کردیم، می خوایم بدونیم که اگر که بخوایم آموزش ببینیم و بخوایم کاملترین دوره آموزش سئو رو تهیه کنیم، چطور باید اون رو پیدا کنیم؟

  برای پیدا کردن بهترین و کاملترین دوره سئو، باید مواردی رو به دقت بررسی کنید.

  در ابتدا باید شرکتی که قراره توی دوره اش شرکت کنی رو کاملا بررسی کنی. هم از لحاظ برندینگ و هم از لحاظ تجربه ی بقیه ی افرادی که از این شرکت خرید کردند.

  بعد برید سراغ یکی از مهمترین کارها، بررسی استاد دوره. اسمش رو سرچ کنید توی گوگل وشبکه های اجتماعی. کاملا استاد رو بررسی کنید. کاملترین دوره سئو یعنی دوره ای که استاد خیلی قوی و با مهارتی داره.

  بعد می رسیم به سرفصل ها. ببینید اصلا این سرفصل ها به کار شما میاد یا نه؟ این خیلی مهمه که سرفصل ها جامع و پرکاربرد باشند چون شما کاملترین دوره سئو رو دارین تهیه می کنید.

  بعد زمان بررسی یکی از اصلی ترین قسمت هاست. یعنی نظر افرادی که قبلا این دوره رو خریداری کرده اند. اگر افراد رضایت داشته باشند، نظر خودشون رو حتما در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. حتما اون ها رو بررسی کنید.

  حالا موقع اونه که پشتیبانی دوره سئو رو بررسی کنید. حواستون باشه که قوانین سئو همیشه در حال آپدیت شدن هستند. پس شما باید پشتیبانی داشته باشید که علاوه بر پاسخ دادن به سوالاتتون، آموزش های جدیدتر رو هم به شما برسونن.

  تو مرحله ی بعد، از اونجا که میدونیم از بعد از شروع کرونا، اکثر دوره ها بصورت آنلاین برگزار میشن، شما باید بررسی کنید که آیا مشکلی برای شرکت در کلاس آنلاین دارید یا نه؟ یا اینکه جلسات بصورت آنلاین برگزار میشه یا فیلم آموزش سئو رو در اختیارتون قرار میدن؟

  و در نهایت بعد از بررسی تمام المان های بالا، دوره سئو خفن مدنظرتون رو شرکت کنید. حواستون باشه که کاملترین دوره سئو ، حتما باید تمام ویژگی های بالا را داشته باشد.

  زمانی من هم دقیقا مثل شما بودم. مدام توی سایت ها و آموزش های مختلف سراغ آموزش سئو و دوره جامع سئو می گشتم. تمام المان های بالا رو گذاشته بودم جلوم و به مدت چندماه تحقیق می کردم. تازه علاوه بر گزینه های بالا من محدودیت مالی هم داشتم، یعنی نمیتونستم خیلی هم هزینه کنم برای دوره آموزشیم. 

  بعد از کلی تحقیق با گروه آمانج آشنا شدم. هم برند و شرکتشون خیلی خوب بود، هم مدرس مهندس محمدحسین رحمانی خیلی کاربلد بود، هم سرفصل ها عالی بودن، هم هزینه دوره خیلی خوب بود و من هم میتونستم بصورت اقساط دوره سئو رو تهیه کنم، دانشجوهای قبلی هم خیلی راضی بودن و ما گروه تلگرامی مادام العمر با مهندس رحمانی داریم برای پرسیدن سوال ها و چالش ها و … و کلی چیزهای دیگه، که خودتون برید و دوره آموزش سئو رو تهیه کنید، متوجهش می شید. 

   

  نتیجه گیری بحث آموزش سئو

  در آخر به عنوان نتیجه گیری باید بگم که، در مقاله ی بالا یاد گرفتیم اگر که بخوایم کسب و کارمون رو گسترش بدیم و برای این کار سراغ اینترنت رفتیم، ضروریه که سئو سایت رو انجام بدیم. و در ادامه صحبت کردیم که اگر بخوایم خودمون سئو سایت را انجام بدیم، باید اطلاعات خودمون رو در زمینه سئو سایت بالا ببریم، وقت کافی برای انجام این کار بزاریم، خودمون رو آپدیت نگه داریم، همیشه درحال آموزش دیدن از منابعی مثل مقالات سئو، فیلم آموزش سئو، آموزش رایگان سئو، شرکت در دوره آموزش سئو و … باشیم.  توضیح دادم که با توجه به شرایط خودتونه که تصمیم میگیرید که خودتون آموزش سئو ببینید یا اون رو بسپارید به فرد دیگه ای.

  در ادامه ما آموزش سئو مبتدی را در این صفحه برای شما آغاز کردیم، قسمت های مهم و اساسی سئو را معرفی کردیم و سپس در ادامه گفتیم که اگر تشخیص دادید باید برای آموزش سئوتون توی یک دوره سئو شرکت کنید، کاملترین دوره سئو رو چطور باید پیدا کنید. و پیشنهاد خودم هم برای دوره آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته رو هم بهتون دادم که همون گروه آمانج باشه.

  پس اطلاعات بالا را بطور کامل مورد بررسی قرار بدین و آموزش سئو سایت خود را به طور جدی آغاز کنید و درامد خودتون رو چندبرابر کنید. به عنوان نکته آخر باید بگم که مهم ترین نکته در موفقیت در سئو سایت، داشتن مطالب بسیار با کیفیت و ارزش قائل شدن برای مخاطب است، چون وقتی شما برای مخاطب ارزش قائل باشین، گوگل هم برای شما ارزش قائل است.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن