راهنمای خرید

اصول ست کردن لباس مردانه (2)

دوست دارید مردی خوش‌پوش و شیک باشید و علاوه بر اینکه با رفتارتان، دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهید با ظاهرتان همه نگاه‌ها را به خود جلب کنید؟ پاسخ قطعا مثبت است. یک ست لباس مردانه به شما کمک می کند تا همیشه شیک و جذاب باشید. اما همه نمی‌دانند که اصول خوش پوشی آقایان چیست و با چه ترفندهایی می‌توان به این دستاورد رسید. واقعیت این است که شیک‌پوش شدن، ترفند و قلق دارد.

ما سعی کردن در این دو مقاله تمامی نکات را متذکر شویم. پس سعی کنید برای کامل متوجه شدن موضوع اول به اصول ست کردن لباس مردانه (1) مراجعه کنید.

در ادامه مقاله نکاتی در ارتباط با اصول ست کردن شلوار مردانه و پیراهن و … برایتان اورده ایم تا هنگام خرید لباس به این نکات توجه کنید.

ست کردن شلوار مردانه
ست کردن شلوار مردانه
ست کردن شلوار مردانه

اصول ست کردن پیراهن مردانه

1- ست کردن پیراهن مردانه راه راه

بلوزهای راه راه مردانه که رنگ اصلی آن سفید است می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تیپ‌های اسپرت مردانه باشد. برای ست کردن، انتخاب یک شلوار مشکی و یا خاکی به همراه یک کالج و یا کفش قایقی انتخابی مناسب برای فصل بهار و تابستان خواهد بود.

۲- ست کردن پیراهن مردانه راه راه

چالش بعدی برای ست کردن لباس‌های راه راه مردانه، ست کردن به صورت زیر است:

ست کردن لباس راه راه عمودی و افقی.

ست کردن لباس راه راه با اندازه‌های مختلف.

۳- ست کردن شلوار مردانه راه راه 

یک روش ساده برای ست کردن، پوشیدن شلوار مردانه راه راه به همراه یک پیراهن ساده سفید و یا رنگی است. ست کردن شلوار مردانه راه راه کمی سخت تر از طرح های ساده است.

۴- ست کردن کت و شلوار مردانه با پیراهن مردانه راه راه

پوشیدن یک دست کت و شلوار مردانه ساده مشکی و یا سرمه‌ای با یک پیراهن راه راه می‌تواند تیپ شما را به کلی ارتقا داده و البته ظاهر مردانه تری به شما ببخشد.

۵- ست کردن اکسسوری راه راه مردانه

و در آخر آن چیزی که در تابستان می‌تواند به کمک شما بیاید پوشیدن کفش کتانی راه راه، کمربند راه راه و حتی پاپیون و کراوات با لباس‌های بدون طرح و ساده مردانه است. در آخر توصیه می‌کنیم که از پوشیدن طرح‌های مختلف در کنار هم خودداری کنید و رسمی بودن خود را حفظ کنید.

ست کردن شلوار مردانه

اصول ست کردن لباس مردانه سبک غیررسمی

ست با لباس های تک رنگ ساده

در رو ش لباس پوشیدن تک رنگ هیکل شمابلندتر و لاغرتر دیده می شود چراکه از نظر بصری بدن به دو نیم تقسیم نمی شود. از آنجا که این یک استایل کژوال ساده است روش خوبی برای به نمایش گذاشتن اکسسوارهای مورد علاقه تان نظیر کفش و کمربند است.

ست با پوشیدن لباس هایی در طیف رنگی یکسان

این استایل کژوال یکی از بهترین شیوه های ست کردن لباس های تک رنگ است، با وجود تفاوت رنگی اندکی که بین پیراهن و شلوار وجود دارد ولی تغییر بزرگی در نمای کلی لباس پدید می آید. مثلا ست شلوار سرمه ای با یک پیراهن آبی روشن یکی از نمونه های کلاسیک و رایج این نوع استایل است. گزینه های پیش رو برای کاربرد این روش از بی نهایت است ولی استفاده از لباس هایی در طیف های مختلف رنگ خاکستری، از جمله استایل های بسیار مدرن محسوب می شود.

نکته استایل: سعی کنید طیف رنگی انتخابی شما از یک خانواده رنگ های گرم و یا سرد باشد. برای مثال اگر رنگ انتخابی شما آبی است، حتما رنگ پیراهن و شلوارتان هر دو از در طیف رنگی آبی سرد و یا هر دو در طیف آبی گرم باشد.

ست کردن شلوار مردانه و پیراهن

ست پایین تنه در رنگ خنثی و بالاتنه رنگی

یکی از آسان ترین روش هایی که می توانید یک لباس رنگی را به استایل کژوال اضافه کنید این روش است. یعنی پیراهن خود را رنگی انتخاب کرده و شلوار را در رنگ های خنثی نگه دارید. توصیه می شود برای انتخاب رنگ پیراهن، رنگ های آبی، زیتونی و زرشکی را درنظر گرفته از رنگ های روشن نئون و یا هر رنگ دیگری (که ممکن است سوال کنید) صرف نظر کنید.

نکته استایل: رنگ های قوی سنگ های جواهری مثل یاقوت (زرشکی)، یاقوت کبود (آبی تیره)،

زمرد (سبز تیره) برای آقایان عالی است. در گذشته پادشاهان رداهای خود را در رنگ های قوی و برجسته استفاده می کردند چرا که نمایی با پرستیژ برای آنها همراه داشت. در استایل های مدرن کمتر از رنگ های قوی استفاده می شود ولی با این حال هنوز هم با پرستیژ به نظر می رسند.

ست پایین تنه رنگی بالاتنه رنگ خنثی

این روش درست برعکس شیوه قبلی است و به خصوص این روش با شلوار های جین و یا رنگ های کلاسیک نتیجه عالی تری خواهد داشت. شلواری به رنگ سبز زیتونی یکی از بهترین گزینه ها برای این استایل است که حتی می تواند در دسته رنگ های خنثی هم قرار بگیرد.

نکته استایل: سعی کنید رنگ های انتخابی شما به رنگ های خنثی نزدیک باشد. پوشیدن پیراهن و شلواررنگی شلوغ و یا ناهماهنگ به نظر خواهد رسید.

لباس بالاتنه و پایین تنه در رنگ خنثی

این شیوه استایل که اغلب شاید کمتر در نظر گرفته می شود می تواند برای مثال شامل یک شلوار کتان در رنگ روشن با یک پیراهن در رنگ خاکستری تیره (خاکی) باشد. طیف های رنگی خاکستری جلوه ای مدرن دارند که در عین حال به شکل قدرتمندی نمایی از استایل کژوال را به نمایش خواهند گذاشت. 

بازگشت به رنگ سفید

ست کردن شلوار مردانه درست همانند ترکیب های رنگ خنثی رنگ سفید از جمله رنگ های کلاسیک و بسیار تنوع پذیر است که شایسته است آن را در یک دسته مجزا قرار دهیم. این رنگ باید یکی از رنگ های ثابت در کمد لباس های کژوال هر آقایی باشد.

بازگشت به رنگ مشکی

رنگ سیاه به همه چیز می آید- و یا دست کم همه این طور می گویند. معمولا رنگ مشکی برای پیراهن کمتر استفاده می شود ولی داشتن آن برای هر آقایی لازم است چرا که به همه نوع رنگ پوست و هر نوع هیکلی مناسب است و اشتباهی در آن پیش نمی آید.

نکته استایل: بهتر است برای استایل های کژوال، شلوار های رنگ روشن را با پیراهن مشکی ست کنید چرا که شلوار تیره با پیراهن مشکی جلوه ای رسمی پیدا می کند.

پوشیدن لباس طرح دار در بالاتنه

پوشیدن لباس طرح دار سطح دیگری از استایل کژوال است که جذابیت خاص خودش را دارد. طرحی کلاسیک مثل یک پیراهنی با نقطه های کوچک یکی از انتخاب های خوب است.

نکته استایل: از طرح چهارخانه پرهیز کنید، گرچه درک این مورد برای بیشتر آقایان ممکن است سخت باشد ولی چهارخانه از جمله طرح هایی است که بیش از اندازه استفاده شده است و حضور آن در چرخه استایل های روز در حال کمرنگ شدن است. اگر می خواهید لباس طرح دار تهیه کنید می توانید از انواع طرح های مختلف و یا چهارخانه های درشت استفاده کنید که ظاهری به روزتر دارند و قدیمی به نظر نمی رسند.

اصول ست کردن شلوار مردانه

شلوار کتان جز شلوارهای بسیاری کاربردی برای آقایان به شمار می رود که می توانند با این مدل از شلوارها به راحتی برای خود استایل کلاسیکی داشته باشند. و براحتی بست کردن شلوار مردانه را با انواع لباس ها داشته باشید.مهم ترین مزیت های شلوارهای کتان این است که آقایان در هر موقعیتی می توانند از این شلوارها استفاده کنند. البته یک چالشی که بسیاری از آقایان همیشه با آن در برابر این شلوارها رو برو هستند پوشیدن کفش مناسب است.

انتخاب شلوار کتان در اصول ست کردن شلوار مردانه

قبل از اینکه بخواهیم برای انتخاب کفش مناسب اقدام کنید باید بدانید که شلوار کتان را چگونه بپوشیم و چه نوع شلواری مناسب است و در مورد انتخاب صحیح آن بیشتر بدانید. دقت کنید که همیشه باید شلوار کتان شما اندازه باشد و نباید شلوارهای تنگ و یا خیلی گشاد کتان بپوشید. رنگ و هماهنگی آن با اجزای دیگر لباس شما بسیار مهم است که باید به آن دقت کنید. زیرا اگر به این موارد در خصوص شلوارهای کتان دقت نکنید باعث می شود که شما ظاهری نامناسب پیدا کنید. به قد شلوارهای کتان نیز دقت کنید شلوارهای خیلی بلند نیز مناسب شما نیستند.

پوشیدن شلوار کتان مناسب کجاست؟

یادتان باشد که همان طور که گفته شده است شما می توانید شلوارهای کتان خود را در هر جایی بپوشید در واقع ست کردن شلوار مردانه کتان زیاد سخت نیست. اما این شلوارهای تنوع بسیار زیادی دارند که برای هر مناسبتی مختلف است. شما باید در انتخاب این شلوارهاو ترکیب آن ها با دیگر لباس های خود در موقعیت های مختلف دقت کنید.

ست کردن شلوار مردانه
اصول ست کردن لباس مردانه (2)

انتخاب کفش مناسب با شلوار مردانه

انتخاب کفش برای شلوارهای کتان در موقعیت های رسمی :

شلوارهای کتان را نیز می توان در استایل های نیمه رسمی استفاده کرد. برای انتخاب کفش مناسب در این موقعیت ها بهتر است از کفش های براق، بوت ها و کفش های چرم مانند آکسفورد استفاده کرد. اگر می خواهید این استایل نیمه رسمی خود را تکمیل کنید می توانید از پیراهن های دکمه دار یا کت های تک استفاده کنید تا یک استایل بسیار رسمی داشته باشید.

حتی می توانید از یک کراوات هم در این استایل برای داشتن یک استایل نیمه رسمی استفاده کنید.

ست کردن شلوار مردانه کتان با چکمه :

شلوارهای کتان با یک جفت چکمه می‌تواند شگفت انگیز باشد، و ترکیب آن می‌تواند برای سبک کاری بسیار مناسب باشد و شما می توانید این استایل را به راحتی در اداره و دفتر کار خود بپوشید. نگران انتخاب نوع چکمه نباشید زیرا شلوارهای کتان مردانه دست شما را باز گذاشته است، می‌توانید بین چکمه جیر و پوتین چرم و چکمه چلسی بهترین را بنابر سلیقه خود انتخاب کنید. در حالی که بوت‌های چوکا یک انتخاب هوشمندانه برای سبک‌های نیمه‌رسمی و حتی رسمی است. چکمه‌های چلسی برای تیپ‌های رسمی بسیار مناسب‌تر هستند.

ست کردن شلوار مردانه  کتان و کتانی :

شما برای تعطیلات آخر هفته و یا یک کوهنوردی همراه با شلوار کتان به یک کفش ورزشی نیاز دارید. پیشنهاد می‎کنیم از انواع سفید یا مشکی این نوع کفش استفاده کنید، زیرا این رنگ‌ها با هر رنگی هماهنگ می‌شوند.

ست کردن شلوار مردانه جین با کفش

شلوار جین یکی از آیتم های واجب کمد لباس آقایان می‌باشد که حداقل در کمد هر مردی بایستی از یک یا دو مدل آن وجود داشته باشد.

از مزیت های شلوار جین، این است که می توانید آن را پس زمینه هر نوع تیپی قرار دهید و با آن ست اسپرت و کلاسیک داشته باشید. اگر فکر می کنید شلوار جین را با هر نوع کفشی می توان ست کرد و پوشید؛ در اشتباه هستید.

شاید در برخی مدل های شلوار جین ساده و کلاسیک بتوان، آن را با کفش های چرم و مجلسی ست کرد.

اما این نوع ست مناسب برای مکان ها و موقعیت های رسمی مناسب می باشد و برای تیپ های روزمره به شما پیشنهاد نمی شود.

کفش هایی که مناسب پوشیدن با کت شلوار می باشد.در زمان های گذشته اگر می خواستید یک کفش برای کت شلوار خود انتخاب کنید؛ گزینه های زیادی را پیش روی خود نمی دیدید.اما رفته رفته با پیشرفت صنعت مد و فشن آقایان و نوآوری در دوخت کت شلوار های مردانه، گزینه های زیادی را برای شما جهت ست کردن کت شلوار مردانه با کفش پیش روی شما گذاشته اند. نوع کفش انتخابی برای کت شلوار، بستگی به مدل و دوخت کت شلوار دارد. به طور مثال اگر مدل کت شلوار شما کمی اسپرت است و دم پای شلوار شما کمی جذب است.

حتی می توانید کفش کالج با آن بپوشید یا اگر سایز دم پا کمی آزاد تر باشد از بوت های چرم به رنگ های مختلف می توانید استفاده کنید.

برخی افراد جهت راحتی بیشتر، با کت شلوار های شش دکمه خود، کفش های اسپرت چرم می پوشند البته مدل کفش بایستی کاملا ساده باشد تا استایل شما را بهم نریزد.

ست کردن شلوار مردانه
ست کردن شلوار مردانه

در اخر باید بگویم که ما سعی کردیم در این دو مقاله بخش های مهمی از اصول ست کردن لباس مردانه برای شما عزیزان عنوان کنیم. تا با خواندن هر دو مقاله به جمع بندی کلی برسید.

فراموش نکنید در ست کردن شلوار مردانه و پیراهن و … اصول کلی را در نر بگیرید و بدانید همیشه پوشیدن لباس های برند و یا گران قیمت باعث شیک پوشی شما نخواهد شد. رعایت اصول رنگ ها و خرید لباس متناسب با اندام و … می تواند کمک کند تا همیشه جذابیت داشته باشید و خوش پوش به نظر برسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن