اگر اهل مد و فشن باشید، حتما می‌دانید که ترندهای دنیای مد و لباس دائما در حال تغییر هستند. امروز یک لباس مد می‌شود و فردا همان لباس از مد می‌افتد. به همین دلیل، همراه شدن با ترندهای فصل هم کار سختی است و هم باعث می‌شود که ما مجبور شویم هزینه زیادی برای تعویض لباس‌های درون کمد خود با مدل‌های جدیدتر پرداخت کنیم. در مطلب امروز قصد داریم که چند مدل لباس مردانه برای پاییز 2020 را به شما معرفی کنیم و همچنین، به شما اصول ست کردن لباس مردانه را آموزش دهیم تا نه تنها از لباس‌های قبلی خود نهایت استفاده را ببرید، بلکه با ترندهای فصل همراه شده و خوش استایل دیده شوید.

شاید شما هم جزو آقایانی باشید که پول زیادی برای خرید لباس خرج میکنید اما در نهایت تیپ تان آنطور که باید جذاب شود نمیشود، دلیل آن هم این است که شما در رعایت اصول ست کردن لباس مردانه ضعیف عمل میکنید. آقایان خوشتیپ بیشتر از هرچیزی به ست بودن لباس هایشان اهمیت میدهند و سعی میکنند طرح و رنگ لباس را حرفه ای ست کنند.

اصول ست کردن لباس مردانه

اصول ست کردن لباس مردانه با پوشیدن لباس‌های منحصر به فرد و شیک و رنگ‌های جذاب

قطعا یک کت و شلوار یه رنگ آبی تیره، لباسی بسیار شیک و جذاب است. اما هیچ خصوصیت منحصر به فردی ندارد و در نتیجه خیلی زود حوصله شما را سر می‌برد. خبر خوب این است که در چند فصل گذشته و در نمایش‌های مد برندهای مشهور، شاهد رنگ‌های جذابی در لباس‌های مردانه بودیم. در این فصل لباس‌های مردانه‌ای که رنگ‌های شیک و منحصر به فردی دارند، بسیار ترند می‌شوند. البته بهتر است بدانید که نکته منحصر به فرد این لباس‌ها، فقط رنگشان نیست بلکه بعضی از آنها طرح‌های شیک و جذابی دارند و نظر همه را به خود جلب می‌کنند.

چگونه اصول ست کردن لباس مردانه را در این مدل لباس ها رعایت کنیم؟

نگران نباشید، اصول ست کردن لباس مردانه رنگی و طرح‌دار با لباس‌های دیگر اصلا کار سختی نیست. کافیست همراه با آن‌ها، لباس‌هایی ساده و با رنگی روشن بپوشید. به عنوان مثال، برای فصل بهار می‌توانید با استفاده از تناژهای متفاوت رنگ سبز و یا آبی، یک استایل مونوکروم و جذاب خلق کنید.

اصول ست کردن لباس مردانه
اصول ست کردن لباس مردانه

پوشیدن لباس‌هایی به رنگ قهوه‌ای

 

شاید به نظر شما رنگ قهوه‌ای، جذابترین رنگ موجود در چرخه رنگ‌ها نباشد. این رنگ ما را به یاد رنگ گرد و خاک و یا حتی آب زنگ زده می‌اندازد! اما در پاییز 2020 لباس‌هایی که به رنگ قهوه‌ای هستند در میان آقایان بسیار محبوب می‌شوند از کت و ژاکت و تیشرت و پیراهن گرفته تا لباس‌های بافتنی و کت و شلوار.رنگ قهوه‌ای در حقیقت یک رنگ ملایم و جایگزین برای رنگ مشکی است و درست مانند رنگ مشکی، به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود.

کت و شلوار قهوه‌ای را با چه لباس‌هایی ست کنیم؟

 

ست کردن رنگ قهوه‌ای با لباس‌های دیگر، درست مانند رنگ مشکی و رنگ آبی تیره بسیار کار راحتی است به عنوان مثال، شما می‌توانید یک کت به رنگ شتری را با یک شلوار مخمل به رنگ قهوه‌ای و یک پلیور یقه اسکی به رنگ خاکستری روشن ست کنید.

در آخر هم این ترکیب را با یک جفت کفش کتانی به رنگ سفید ست کنید و لذت ببرید!

اصول ست کردن لباس مردانه

اصول ست کردن انواع پیراهن مردانه

ست کردن پیراهن مردانه راه راه

پیراهن مردانه مهمترین بخش استایل آقایان در اصول ست کردن لباس مردانه است آن هم به خاطر ترکیبی است که با شلوار میسازد، هر کدام از آقایان بسته به نوع سلیقه شان پیراهن های خاصی میپسندند اما در کل میتوان قوانین کلی برای ست کردن پیراهن ها مطرح کرد که باید هر مرد خوشتیپی این قوانین را بداند.

این نوع پیراهن ها جنس های مختلفی دارند مثل نخی, پنبه که با توجه به فصل مورد استفاده قرار می گیرند در رابطه یا آستین هم به همین نکته توجه می شود.

اصول ست کردن لباس مردانه
ژ

پیراهن آستین کوتاه مردانه را با چی بپوشیم؟

در اصول ست کردن لباس مردانه پیراهن های آستین کوتاه نوعی از پرطرفدارترین پیراهن مردانه هستند که برای فصل تابستان مورد استفاده قرار میگیرند، اینگونه پیراهن ها را بهتر است با کت نپوشید. پیراهن های آستین کوتاه را میتوانید با انواع شلوار کتان و جین ست کنید، با پیراهن های آستین کوتاه کراوات هم جالب نمیشود بهتر است کراوات نبندید.

این نوع پیراهن ها جنس های مختلفی دارند مثل نخی, پنبه که با توجه به فصل مورد استفاده قرار می گیرند در رابطه یا آستین هم به همین نکته توجه می شود.

اصول ست کردن لباس مردانه

روش ست کردن پیراهن مردانه چهارخانه

پیراهن های چهارخانه جزو پیراهن های غیر رسمی مردانه هستند که بین آقایان جوان بسیار محبوب اند و جزو مهمی در اصول ست کردن لباس مردانه بشمار می روند.البته ناگفته نماند که خانم ها هم پیراهن چهارخانه را برای آقایان بسیار میپسندند، پیراهن های چهارخانه در طرح های ریز و درشت وجود دارند که میتوانید آن ها را به صورت تکی یا با کت بپوشید.پیراهن های مردانه که رنگ های روشنی دارند میتوانند رسمی یا اسپرت باشند، پیراهن رنگ روشن رسمی را با کت و شلوار بپوشید و پیراهن رنگ روشن اسپرت را با شلوارهای رنگ شاد و شلوار های اسلیم فیت ست کند.

پیراهن مردانه چهارخانه جزو مدل هایی است که معمولا از مد نمی افتد و ظاهر را از سادگی در می اورد.

این نوع پیراهن ها جنس های مختلفی دارند مثل نخی, پنبه که با توجه به فصل مورد استفاده قرار می گیرند در رابطه یا آستین هم به همین نکته توجه می شود.

اصول ست کردن لباس مردانه ( انتخاب رنگ)

آیا هنوز هم فکر می‌کنید که رنگ صورتی برای خانم‌ها طراحی شده است؟ شاید بد نباشید بگوییم که در اواخر قرن ۱۹ میلادی، رنگ صورتی در فرهنگ غرب یک رنگ مردانه تلقی می‌شد و جایی در اصول ست کردن لباس مردانه نداشت ولی در قرن ۲۰ بود که این رنگ ماهیت خودش را تغییر داد و به عنوان رنگی زنانه معرفی شد. حال این رنگ در عصر پست مدرن امروزی، به عنوان رنگی بدون جنسیت، یعنی هم مردانه و هم زنانه، شناخته می‌شود و در اصول ست کردن لباس مردانه آن را جای داد. اگر بدانید که این رنگ با چه رنگ‌هایی ست می‌شود، مطمئنا از آن نخواهید گذشت. صورتی با رنگ‌های مختلفی، چون قهوه ای، بژ، آبی، سفید، زیتونی و سبز یشمی ست می‌شود.اصول ست کردن لباس مردانه

شما می‌توانید رنگ صورتی را هم برای بالا تنه و هم برای پایین تنه استفاده کنید، اما پیشنهاد ما این است که یک پیراهن آکسفورد صورنگ‌هایی که با صورتی ست می‌شود:

رنگ‌های مشابه: قرمز، گلبهی

رنگ‌های متضاد: نیلی، سبز فسفری

رنگ‌های مکمل: سبز-آبی

پیشنهاد ما: قهوه ای، بژ، سفید، آبی تیره، سبز تیرهرتی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. شما می‌توانید به همراه این پیراهن یک شلوار جین سرمه‌ای یا خاکستری به تن کنید.

رنگ سبز چند سالی ست که به یکی از رنگ‌های پرطرفدار در صنعت مد و فشن تبدیل شده است و خود را در اصول ست کردن لباس مردانه جای داده. البته این رنگ تونالیته‌های متفاوتی دارد که ست کردن آن را مشکل می‌سازد. البته برخی رنگ‌ها مانند آبی، سفید و خاکستری هستند که با تمام تونالیته‌های سبز به سادگی ست می‌شود، اما برای ست کردن باقی رنگ ها، کافی است به تن پوست تان دقت کنید. اگر تن پوست شما روشن است، بهتر است که به دنبال تن‌های تیره‌تر سبز باشید، اما اگر پوست سبزه‌ای دارید، بهتر است که دور رنگ‌های زیتونی که مشابه پوست تان است را خط بکشید. آن‌هایی که پوست خیلی تیره‌ای دارند، می‌توانند هم از تونالیته‌های روشن و هم از تونالیته‌های تیره سبز استفاده کنند.شما می‌توانید هم لباس و هم اکسسوری هایتان، از کلاه گرفته تا جوراب و دستمال جیبی، را به این رنگ انتخاب کنید.اصول ست کردن لباس مردانه

رنگ‌هایی که با سبز ست می‌شود:

رنگ‌های مشابه: سبز فسفری، سبز- آبی

رنگ‌های متضاد: قرمز و بنفش

رنگ‌های مکمل: گلبهی

پیشنهاد ما: آبی، سفید و خاکستری

رنگ قهوه‌ای یکی از رنگ‌های محبوب در میان آقایان می‌باشد. اگر چه این رنگ خنثی ست و به سادگی با رنگ‌های دیگر ست می‌شود، اما بهترین انتخاب برای آن رنگ آبی ست. رنگ‌های دیگری که می‌توانید آن را با قهوه‌ای به تن کنید، سبز، خاکی، نارنجی و بژ می‌باشد. اگر چه هر فرد با هر تن پوستی که دارد می‌تواند قهوه‌ای را به تن کند، اما در کل بهتر است که از رنگی که مشابه رنگ پوست تان است خودداری کنید.اصول ست کردن لباس مردانه

پیشنهاد ما: آبی و خاکی

شاید رنگ نارنجی شما را به یاد هالووین بیندازد، اما نباید جذابیت این رنگ را در ظاهرتان نادیده بگیرید. نارنجی یکی از رنگ‌هایی ست که پوشیدن آن جسارت زیادی می‌خواهد. این رنگ به خصوص در فصل پاییز و تابستان طرفداران زیادی دارد. البته لازم نیست که سر تاپایتان را نارنجی به تن کنید، همین که این رنگ را کمی به استایل بیافزایید کافی ست. مثلا اگر نمی‌خواهید که به سراغ پیراهن یا شلوار نارنجی بروید، به فکر دستمال جیبی یا کراوات نارنجی باشید. از آنجا که این رنگ انرژی بسیار زیادی دارد، بهتر است که آن را در کنار رنگ‌های خنثی ای، چون خاکستری، مشکی یا سرمه‌ای ست کنید.اصول ست کردن لباس مردانه

رنگ‌های مشابه: قرمز و زرد

رنگ‌های متضاد: گلبهی و سبز- آبی

رنگ‌های مکمل: نیلی

پیشنهاد ما: رنگ‌های حنثی مانند مشکی، سرمه‌ای و خاکستری

ما بنفش را به عنوانی رنگ لاکچری می‌شناسیم. این رنگ یکی از رنگ‌هایی ست که چشم‌ها را به سمت خود جلب می‌کند، از این رو بهتر است که در انتخاب این رنگ نیز محتاط باشیم. اگر چه برخی رنگ‌ها مانند مشکی، سبز، خاکستری یا قهوه‌ای را می‌توان سر تا پا به تن کرد، اما بنفش اینطور نیست. شما تنها باید بخشی از لباس تان را به این رنگ انتخاب کنید. بهتر است که از دستمال جیبی و کراوات شروع کنید. از آنجا که بنفش انرژی زیادی دارد، باید لباس هایتان را به رنگ روشن و خنثی انتخاب کنید تا در کنار این رنگ محبوب، توی ذوق نزند. اگر دوست داشتید که لباس هایتان به رنگ بنفش باشد، یک پیراهن بنفش به همراه کت و شلوار سرمه‌ای انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.اصول ست کردن لباس مردانه

رنگ‌هایی که با بنفش ست می‌شود:

رنگ‌های مشابه: گلبهی، نیلی

رنگ‌های متضاد: قرمز و سبز

رنگ‌های مکمل: زرد

پیشنهاد ما: سرمه ای، خاکستری، سفید و بژ

ما معمولا از پوشیدن لباس‌هایی با رنگ زرد خودداری می‌کنیم از این که رنگ زرد انرژی زیادی دارد و به سادگی با لباس‌های دیگر ست نمی‌شود. درست مانند رنگ‌های نارنجی و بنفش، رنگ زرد نیز باید با احتیاط انتخاب شود. اگر تن پوست تیره‌ای دارید، می‌توانید هر تونالیته رنگی را به تن کنید، اما اگر رنگ پوست تان روشن است، باید به دنبال تونالیته‌های تیره‌تر زرد باشید.

 

لباس‌های کژوال مانند تی شرت در کنار رنگ آبی مثل شلوار جین، یکی از ست‌های پرطرفدار است. اگر جسارت پوشیدن رنگ زرد را برای لباس تان ندارید، کفش تان را به این رنگ انتخاب کنید.

رنگ‌هایی که با زرد ست می‌شود:اصول ست کردن لباس مردانه

رنگ‌های مشابه: سبز فسفری، نارنجی

رنگ‌های متضاد: آبی و گلهبی

رنگ‌های مکمل: بنفش

پیشنهاد ما: رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری، سرمه‌ای

شیک پوشی همیشه با خرید لباس مردانه برند و با پرداخت هزینه گزاف به دست نمی اید. همواره باید سعی کنیم تا با کمترین هزینه بهترین و شیک ترین لباس ها را خریداری کنیم.در این مقاله سعی کردیم برخی از نکات لازم و ضروری درباره اصول ست کردن لباس مردانه به شما یادآور شویم. همه ی نکات در ارتباط با ست کردن لباس مردانه و راهنمای خرید را نتوانستیم بیان کنیم ادامه مطلب را در مقاله اصول ست کردن لباس مردانه (2) می خوانید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن