راهنمای خرید مانتو شلوار اداری

اگر که کارمند هستید، حتما برای شما هم مواقعی پیش آمده است که در انتخاب مدل مانتو شلوار اداری و یا خرید یک مانتوی اداری به دلایل مختلف از جمله قوانین مربوط به محل کار خود، وسواس فکری در انتخاب لباس، عدم توانایی انتخاب به دلیل تنوع زیاد در مدل های جدید مانتو شلوار اداری و … به مشکل برخورده باشید و نیاز به یک راهنمای خرید مانتو شلوار اداری را احساس کرده باشید.

گاهی انتخاب یک پوشش صحیح هنگام خرید یک مانتو شلوار رسمی برای حضور در محل کار، علاوه بر خوش‌استایل بودن و شیک پوشیدن، می‌تواند برای شما بسیار اثر‌گذار و مهم باشد. یک راهنمای انتخاب مانتو شلوار اداری ممکن است با در نظر گرفتن موارد زیادی صورت بگیرد؛ که می‌تواند گاهی برای انتخاب بین چند مدل مانتو اداری با مدل‌های متفاوت،که با توجه به شرایط محیط کاری و یا حتی عوامل دیگر صورت می‌گیرد، به شما کمک کند.

ما در این مقاله به معرفی و راهنمای خرید مانتو شلوار اداری و راهنمای خرید انواع لباس اداری زنانه می‌پردازیم. ما به‌ خوبی سعی کرده‌ایم که به پارامترهایی که، به انتخاب و خرید یک مانتوی اداری شیک برای شما منجر می‌شود، پرداخته شود.

نکات مهم در خرید مانتو و شلوار اداری

در هر‌جایی از دنیا جدایی از نوع پوشش و حجاب افراد جامعه، می‌توان گفت که یک مدل مانتو شلوار اداری خاص، برای استفاده در محل کارتعریف شده است.

هنگام گرفتن تصمیم برای خرید مانتو شلوار اداری، اینکه شما در یک اداره کار می‌کنید و یا در یک شرکت، تفاوت زیادی نخواهد داشت؛ چرا که بر اساس  تجربه، خرید مانتو شلوار رسمی، خصوصا برای خانم‌ها می‌تواند شما را شیک پوش‌تر و آراسته‌تر جلوه دهد.

در یک راهنمای خرید مانتو شلوار اداری بیان می‌شود که در انتخاب و خرید مانتو شلوار اداری موارد بسیاری از جمله قد، نوع اندام، جنس مانتو شلوار اداری با توجه به فصل زمستان و یا فصل تابستان و … بسیار مهم هستند و توجه به این نکات در راهنمای خرید مانتو شلوار اداری بسیار حائز اهمیت است. برای مثال شما باید در حین خرید مانتو رسمی با در نظر گرفتن ساعت‌های طولانی استفاده از مانتو شلوار اداری خود، جنسی را انتخاب کنید که نیازی به اتوکشی زیاد نداشته باشد و چروک نشود جنس مانتو اداری باید از الیافی باشد که هوا در آن رد و بدل شود و مانتو شلوار رسمی بو نگیرد.

یکی دیگر از نکات در خرید یک مانتو شلوار اداری شیک جنس آن می‌باشد. یکی از جنس‌های مناسب برای مانتو شلوار اداری پارچه فاستونی است؛ که هم برای لباس اداری مردانه و هم برای مانتو شلوار رسمی زنانه کاربرد دارد. پارچه‌های دیگری از جمله ترگال، کتان، کجراه، فیونا، ویسکوز، پرادو و پارچه پرشیا نیز برای مانتو اداری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب رنگ مناسب در خرید مانتو شلوار اداری

یکی دیگر از موارد قابل توجه در هنگام خرید یک مانتو اداری شیک، رنگ آن است. رنگ مانتو شلوار اداری می‌تواند تاثیر زیادی در تیپ و خوش‌پوش بودن شما داشته باشد. بسیاری از ادارات و شرکت ها به دلایل مختلف از جمله یکپارچه‌سازی کارمندان، استفاده ازمانتو اداری با رنگ‌های خاص را در دستور کار خود داده اند.

اگر شما شخصی باشید که به ترکیب رنگ‌ها برای ست کردن مانتو شلوار اداری خود اهمیت می‌دهید. عموما داشتن یک مانتو شلوار رسمی مشکی کمک خوبی به حساب می‌آید؛ چرا‌که هر کدام را می‌توان به تنهایی با مانتو و شلوار خود در سایر رنگ‌ها استفاده کرد.

مناسب ترین رنگ ها در ایران برای مدل مانتو شلوار اداری خانم‌ها رنگ های کرم، سرمه‌ای، مشکی، طوسی، خاکستری، بژ و قهوه‌ای است. همینطور یک مانتو شلوار اداری شیک می‌تواند تک رنگ باشد و یا با دو رنگ متفاوت کار شود.

انتخاب سایز مناسب مانتو شلوار رسمی

اگر به دنبال داشتن یک مانتو اداری شیک هستید؛ باید بدانید که در هنگام خرید لباس، انتخاب سایز بسیار اهمیت دارد، گرچه گاهی ممکن است راحتی گزینه وسوسه کننده ای باشد اما پوشیدن یک مانتوی اداری گشاد، علاوه بر ایجاد حس ناخوشایند باعث می‌شود که شما ظاهری نامرتب داشته باشید.

و حتی متقابلا پوشیدن یک مانتو اداری تنگ علاوه بر محدود کردن آزادی عمل شما در کارها ممکن اس باعث معذب شدن شما نیز بشود. استفاده از شلوار با پاچه کوتاه یا شلوارهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد و همینطور جنس‌های کشی عموما بر اساس راهنمای خرید مانتو شلوار اداری در محیط‌کار مناسب نیستند.

راهنمای خرید مانتو شلوار اداری با توجه به فصل

برای خرید مانتو شلوار اداری مناسب فصل زمستان بهتر است که از رنگ‌های با زمینه خنثی استفاده کنید مثل رنگ خاکستری،کرم و یا طوسی تا به‌راحتی بتوانید مانتو شلوار اداری خود را با شال، کلاه و سایر البسه زمستانی ست کنید. همینطور جنس آن بهتر است ضخیم باشد.

هر ساله و در فصل گرما, بنا به شرایط کاری، ساعات و نوع پوشش خاص برای خانم‌ها؛ استفاده از مانتو اداری متناسب با شرایط تابستان بسیار اهمیت پیدا می‌کند. گرچه اغلب مدل مانتو شلوار اداری به گونه ای است که برای استفاده در تمام فصول سال کاربرد دارد. این یکی از نکات مورد توجه در راهنمای خرید مانتو شلوار اداری می‌باشد.

انتخاب مانتو شلوار اداری با توجه به 4 نوع اندام و قد

برای خرید مانتو شلوار اداری مناسب فصل زمستان بهتر است که از رنگ‌های با زمینه خنثی استفاده کنید مثل رنگ خاکستری،کرم و یا طوسی تا به‌راحتی بتوانید مانتو شلوار اداری خود را با شال، کلاه و سایر البسه زمستانی ست کنید. همینطور جنس آن بهتر است ضخیم باشد.

هر ساله و در فصل گرما, بنا به شرایط کاری، ساعات و نوع پوشش خاص برای خانم‌ها؛ استفاده از مانتو اداری متناسب با شرایط تابستان بسیار اهمیت پیدا می‌کند. گرچه اغلب مدل مانتو شلوار اداری به گونه ای است که برای استفاده در تمام فصول سال کاربرد دارد.

راهنمای خرید مانتو شلوار اداری برای اندام های گلابی شکل

بهترین گزینه برای خرید مانتو شلوار رسمی برای خانم‌های با فرم بدن گلابی شکل که به نسبت پایین تنه کوچکتری دارند مانتو اداری به شکل تونیک است و همینطور بهتر است اصلا از شلوار‌های گشاد استفاده نکنند، چرا‌که باعث می‌شود لاغری قسمت بالا تنه خیلی به چشم نیاید و همینطور چاقی پایین تنه نیز کمتر دیده می‌شود. و همینطور با توجه به راهنمای خرید مانتو شلوار اداری، از مانتو شلوار رسمی با بالاتنه خیل تنگ نیز نباید استفاده کنند.

راهنمای خرید مانتو شلوار اداری برای اندام‌های ساعت شنی

افراد با داشتن فرم بدنی ساعت شنی دارای اندامی جذاب هستند که براحتی می‌توانند از انواع مدل‌های جدید مانتو شلوار اداری بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند.

راهنمای خرید مانتو شلوار اداری برای اندام‌های مستطیل شکل

در افراد با شکم های توپی شکل که در اطراف شکم دارای چربی هستند و اصطلاحا به آن اندام سیبی شکل می‌گویند؛ استفاده از مانتو شلوار اداری با رنگ‌های تیره گزینه مناسبی است. چرا که مانتو اداری با رنگ‌های تیره اصولا بدن را کشیده تر و لاغر‌تر جلوه می‌دهد.

راهنمای خرید مانتو شلوار اداری برای اندام‌های سیبی شکل

در افراد با شکم های توپی شکل که در اطراف شکم دارای چربی هستند و اصطلاحا به آن اندام سیبی شکل می‌گویند؛ استفاده از مانتو شلوار اداری با رنگ‌های تیره گزینه مناسبی است. چرا که مانتو اداری با رنگ‌های تیره اصولا بدن را کشیده تر و لاغر‌تر جلوه می‌دهد.

راهنمای خرید مانتو شلوار اداری برای خانم‌ها با توجه به قد

داشتن قد کوتاه و یا خیلی بلند دلیلی بر عدم زیبایی و یا نقص نیست. و داشتن تصوراتی از این قبیل که باید با پوشیدن یک لباس گشاد و یا خیلی تنگ، قد کوتاه را پوشاند درست نیست؛ بلکه پوشیدن یک مانتو اداری با سایز مناسب و شلوار با قد مناسب و راسته می‌تواند بسیار به شما کمک کند.

در افراد با قد کوتاه بهتر است از مانتو‌ شلوار اداری با قد کوتاه و یا تنگ استفاده نشود. همنیطور مانتو شلوار اداری یکرنگ و مانتو اداری با برش‌های عمودی خرج کار باعث بلند‌قد‌تر نشان دادن شما می‌شود. این مورد از راهنمای خرید مانتو شلوار اداری را در نظر داشته باشید.

برای افراد با قد بلند درست برعکس اشخاص با قد کوتاه بهتر است از شلوار‌های گشاد ویا شلوار راسته تا روی مچ پا استفاده کرد. برای این دسته از اشخاص استفاده از مانتو اداری خیلی کوتاه یا خیلی بلند توصیه نمی‌شود؛ چرا که ممکن است تقارن اندام را در شخص بهم بزند. همینطور باید دقت داشت استفاده از مانتو شلوار اداری تنگ برای افراد بلند قد می‌تواند قد آنها را از حد معمول بلندتر نیز جلوه دهد.

با توجه به آنچه که در مقاله راهنمای خرید مانتو شلوار اداری بیان شد، برای انتخاب یک مانتو اداری شیک باید موارد زیادی از جمله قد، نوع اندام، رنگ، جنس، سایز و … را در نظر گرفت. برای مثال از مهمترین نکات مربوط به خرید مانتو شلوار اداری جنس آن است؛ که با توجه به مقاله راهنمای خرید مانتو شلوار اداری، مانتو شلوار اداری باید جنس مناسب و خوبی داشته باشد، که هم سبک باشد و هم از تعریق زیاد جلوگیری شود.

منبع برخی از قسمت های این مقاله http://www.poshakealghadir.com/

من فاطمه گل خرمی هستم، فارق التحصیل مهندسی نرم افزار و فعال در حوزه گرافیک؛ به تازگی هم وارد عرصه سئو شدم و بشدت به این حوزه علاقمند شدم.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن