آموزش سئو
موضوعات داغ

چگونه کاملترین آموزش رایگان سئو و بهینه سازی را پیدا کنیم؟

افراد زیادی به دنبال گسترش و یا شروع کسب و کار خودشون توی اینترنت هستند ، ولی مشکل بزرگ اینه که هزینه ی یادگیری و شروع این کار خیلی زیاده، خیلی ها نمیتونن بودجه ی زیادی رو به یادگیری اختصاص بدن.

پس این افراد باید چه کاری انجام بدن؟

آیا برای این افراد آموزش رایگان سئو و بهینه سازی، وجود داره؟

آیا میتونن به راحتی کاملترین آموزش رایگان سئو رو پیدا کنند؟

آیا راهی برای یادگیری سئو به شکل رایگان هست؟ 

کاملترین آموزش رایگان سئو ، سئو و بهینه سازی ، یادگیری سئو

توی این مقاله قراره منابعی برای بهترین و کاملترین آموزش رایگان سئو و بهینه سازی رو بهتون معرفی کنم. منابعی که فقط با استفاده از اونها میتونین سئو سایتتون رو بترکونین، سرعت یادگیری سئو برای سایتتون رو خیلی بالا ببرین، فقط کافیه بهشون مسلط شین.

یادتون باشه که به هیچ عنوان دست کمشون نگیرید.

محتوای بحث کاملترین آموزش رایگان سئو
  Add a header to begin generating the table of contents

  زمانیکه تازه تحقیق و مطالعه درمورد سئو و بهینه سازی رو شروع کرده بودم، اطلاعات خاصی درمورد اینکه اینترنت چطور کار میکنه نداشتم، درمورد گوگل چیزی نمیدونستم و اصلا نمیدونستم صفحات توی گوگل چطور رتبه میگیرن و سرعت یادگیری سئوم خیلی پائین بود.

  شروع کردم تحقیقات فراوان درمورد سئو و بهینه سازی، منابع زیادی رو خوندم و فیلم های آموزش سئوی زیادی رو دیدم. نکات زیادی نوشتم و چندین دفتر نوت رو پر کردم با نکاتی که از آموزش سئو و بهینه سازی پیدا کرده بودم، دیگه تو یادگیری سئو کم کم داشتم به تکامل می رسیدم.

  الان تصمیم گرفتم بهترین و کاملترین منابع آموزش رایگان سئو وبهینه سازی رو براتون قرار بدم. یعنی اگر سوالی درمورد آموزش سئو و بهینه سازی دارید، اول مستقیم برین سراغ این منابع که بهتون معرفی میکنم.

  اگه هنوز مقاله ی آموزش رایگان سئو رو نخوندی، اول برو سراغ اون، بعد بیا اینجا.

  بلاگ ها و وب سایت هایی برای کاملترین آموزش رایگان سئو

  بعنوان یکی که علاقه ی زیادی به خوندن درمورد سئو و یادگیری سئو داره، اولین کاری که کردم رفتم سراغ بلاگ ها و وب سایت های آموزش سئو و بهینه سازی. بهترین وب سایت ها رو تو این زمینه پیدا کردم. سرچ هایی که زدم: سئو چیست؟ چطور سئو را یاد بگیرم؟

  بسیاری از سایت هایی که پیدا کردم ظاهر بسیار خوب داشتند، اطلاعات بسیار زیادی داشتند، سایتشون شبیه به دیکشنری سئو شده بود اینقدر که کامل بودند. اطلاعات خیلی مفیدی از آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته توی سایتشون بود. کلا خیلی خفن بودند و منو واقعا به وجد آوردند.

  اینجا میخوام تعداد محدودی از این بلاگ ها و وب سایت هابرای کاملترین آموزش رایگان سئو و بهینه سازی رو که برای خودم خیلی مفید بودن، رو براتون بزارم:

  این سایت دارای اطلاعات بسیار مفید و زیادی در مورد یادگیری سئو و بهینه سازی است. از نکات طلایی و مهم گرفته تا اخبار درمورد سئو را در اختیار شما قرار می دهد. جز سایت هایی است که از آموزش سئو مقدماتی تا آموزش سئو پیشرفته و تخصصی را به طور کامل به شما آموزش می دهد.

  نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که قوانین سئو و الگوریتم های گوگل مدام درحال تغییر هستند، پس شما همیشه باید آپدیت باشید. این سایت تمام نکات و قوانین جدید را در اختیار شما قرار می دهد.

  تمام افرادی که تازه شروع به کار درمورد سئو و بهینه سازی می کنند، ضروری است که سایت ماز را حتما بررسی کنند. سایت ماز دارای ابزار آنلاین زیادی برای تحلیل سئو است. بلاگ سایت ماز همیشه به روز و آپدیت است.

  حواستون باشه اگر که تازه یادگیری سئو رو شروع کردین این سایت رو به هیچ عنوان از برنامه مطالعتون حذف نکنید. یادتون باشه چون سایت ماز بطور رایگان در اختیار شما قرار میگیره جز بهترین ها در لیست کاملترین آموزش رایگان سئو است.

  این سایت هم سایت بسیار مفیدی برای افراد مبتدی است. تفاوتی که این سایت با بقیه داره اینه که خیلی از قوانین سئو و بهینه سازی رو با تجربیاتی که سئوکارها داشتند رد میکنه. و این قضیه خیلی وقت ها واقعا هیجان انگیزه.

  این سایت هم برای یادگیری سئو و بهینه سازی بسیار مفید است و بخصوص ویدئوهای بسیار عالی و جامع داره که نباید از دستشون بدین.

  راهنماها و فیلم های کاملترین آموزش رایگان سئو

  سایت هایی وجود دارند که فیلم ها و راهنماهایی را برای شما قرار داده اند که شما میتوانید با استفاده از آنها تجربه ی سئو و بهینه سازی رو خودتون داشته باشید و اونجا سئو رو تمرین کنین. لینک تعدادی از سایت ها رو براتون میزارم که بعضیاشون احتمالا فیلتر هم هستند.

  ابزار آنلاین برای کاملترین آموزش رایگان سئو و بهینه سازی

  قانونی در این رابطه وجود داره، گاهی بهترین یادگیری، یادگیری در حین انجام دادنه.

  بخاطر همین یکی از راه هایی که من باهاش سئو رو یاد گرفتم، ابزار آنلاین سئو و بهینه سازی بود. این ابزار ها این اجازه رو به من دادند که هرچیزی رو که یاد میگرفتم، بصورت عملی نتیجش رو ببینم. این ابزارهای آنلاین یادگیری سئو حتی برای متخصصان سئو هم بسیار کارآمد و مفید هستند. وجود این ابزار یادگیری سئو رو برای شما بسیار راحتتر و ملموس تر می کنند.

  پس اگر ابزارهای آنلاین رو توی لیست کاملترین آموزش رایگان سئو و بهینه سازی نمی آوردیم، یک جای کار مشکل داشت.

  Ahref

  یکی از مهم ترین ابزارهای آنلاین سئو و بهینه سازی است. این ابزار به شما نمایش می دهد که با تغییر یا پیشرفت کدام قسمت از صفحه تان شما می توانید رتبه بهتری در گوگل پیدا کنید. با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید رقبای خود را تحلیل کنید. ازجمله مهم ترین اطلاعاتی که ahref به شما می دهد، تحلیل لینک های بازگشتی یا بک لینک های رقبای شما است، که دونستنشون خیلی ضروریه.

  Google Search Console

  سرچ کنسول دیگر ابزار بسیار مفید است که بطور رایگان در اختیار شما قرار گرفته شده است. سرچ کنسول این امکان را به شما می دهد تا تمام عملکرد سایتتان را در داخل سایت، بیرون سایت و در گوگل پیگیری کنید. نکته مهم: سرچ کنسول بسیار قویه و درکنارش رایگان، پس همین الان آموزش سرچ کنسول رو شروع کن که تو لیست یادگیری سئو و بهینه سازی ما نقشش خیلی پررنگه.

  Moz

  در همان ابتدای کار شما باید کار با ماز را شروع کنید. ماز به شما امکان بدست آوردن کلمات کلیدی پیشنهادی و تحلیل کلمات و بسیاری اطلاعات دیگر درمورد سئو و بهینه سازی را می دهد. ماز دارای امکانات فراوانی است که در قالب MazBar toolbar در اختیار شما قرار گرفته شده است.

  SEMrush

  این ابزار در حال تبدیل شده به یکی از محبوب ترین ابزارهای سئو و بهینه سازی برای متخصصان سئو است. با استفاده از سمراش شما میتوانید رتبه ی خود، تغییرات رتبه ها و موقعیت برای بدست آوردن رتبه جدید را ببینید. و همونطور که میدونید دونستن اینها ضروریه.

  در پایان بحث کاملترین آموزش رایگان سئو و بهینه سازی

  از شروع یادگیری سئو و بهینه سازی تا زمانیکه تبدیل به متخصص می شوید، شما باید منابعی را داشته باشید که علم روز سئو را از طریق آنها یاد بگیرید. این منابع باید تائیدیه ی متخصصان سئو را داشته باشند. باید معتبر و به روز باشند. باید مورد آزمایش قرار گرفته شده باشند.

  من تو این مقاله بهترین و کاملترین آموزش رایگان سئو رو براتون گذاشتم. منابعی کاملا تضمینی، یعنی هم همیشه به روز هستند، برای افرای که قصد به روز کردن خود را دارند، و هم اطلاعات پایه ای سئو را نیز در اختیارکسانی که قصد دارند سئو را از ابتدا یاد بگیرند، یعنی سئو مقدماتی،  قرار می دهند.

  این ها بهترین ها هستند، خودتو بهشون مسلح کن.

  برچسب ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن