راهنمای خرید کیف و کفش مردانه

همیشه برای یک تخت خواب خوب و کفش های خوب سرمایه گذاری کنید، چون زمانی که با یکی از آنها نیستید . با دیگری خواهید بود.

همه ی ما میدانیم که انتخاب کفش مناسب برای افراد از اهمیت زیادی برخودار هست. چون در طول شبانه روز ساعت های زیادی پا در کفش قرار دارد. راهنمای خرید کیف و کفش مردانه به شما کمک خواهد کرد که بتوانید بهترین کفش مردانه مناسب خود را پیدا کنید. 

انواع کفش مردانه

 انواع مدل هایی که در هنگام خرید کفش مردانه باید آنها را بشناسید 
مدل آکسفورد
مدل دربی
مدل بروژ
مدل لوفر
مدل موکازین
کفش قایقرانی
کفش ورزشی مردانه
صندل مردانه
بوت مردانه چلسی
بوت مردانه چوکا

1. مدل آکسفورد : 

مدل کفش مردانه آکسفورد یک مدل رسمی است که بیشتر آن را در مراسمات رسمی به همراه کت و شلوار می پوشند و در خرید کفش مجلسی مردانه اولویت دارد . این مدل کفش مردانه در رنگ های مختلفی تولید می شود که محبوب ترین آنها قهوه¬ای و مشکی است. جنس مدل آکسفورد اغلب چرم بوده و به صورت چرم براق و مات وجود دارد. در هنگام خرید کفش مردانه آکسفورد توجه داشته باشید نوع براق آن رسمی تر است.

راهنمای خرید کیف و کفش مردانه
راهنمای خرید کیف و کفش مردانه

2. مدل بروژ : 

یکی دیگر از انواع کفش مردانه مدل بروژ است. این مدل از لحاظ ظاهری مانند مدل آکسفورد است . اما در ظاهر آن جزییات و تزیینات بیشتری به کار رفته است. مدل بروژ را می توان با شلوار پارچه ای و یا حتی شلوار جین استفاده کرد. 

3. مدل دربی : 

این مدل کفش مردانه معمولاً با جنس چرم طبیعی ، مصنوعی و یا کتان تولید می شود. از لحاظ ظاهر شبیه مدل آکسفورد است ، اما قسمتی که به بند متصل می شود آزاد است. مدل دربی با استایل غیررسمی ست می شود .

راهنمای خرید کیف و کفش مردانه
راهنمای خرید کیف و کفش مردانه

4. مدل لوفر : 

مدل لوفر با نام کالج مردانه نیز شناخته می¬شود. کفش مردانه لوفر بدون بند بوده و یک کفش راحتی مردانه مناسب استفاده روزمره است. کفش های لوفر معمولاً با استایل غیررسمی و شلوار جین یا کتان ست می¬شوند.

5. مدل موکازین : 

کفش مردانه موکازین هم مانند مدل لوفر بدون بند است اما در هنگام خرید کفش مردانه راحتی توجه کنید که مدل موکازین نسبت به لوفر انعطاف پذیری بیشتری دارد. تفاوت مدل موکازین و لوفر این است که در مدل موکازین روی کفش یک تکه چرم دوخته می¬شود. مدل موکازین هم بخاطر شباهتش با مدل لوفر، مانند آن با استایل غیررسمی ست می¬شود.

کفش مردانه مدل موکازین
کفش مردانه مدل قایقرانی

6. کفش مدل قایقرانی یا Boat : 

این مدل کفش اکثراً بدون جوراب استفاده می-شود و میتوانید آن را با استایل های غیررسمی و با شلوار کوتاه و یا جین ست کنید.

7. کفش ورزشی مردانه : 

کفش های ورزشی مردانه با توجه به کاربردی که دارند و نوع استفاده ای که از آنها می¬شود به مدل های مختلفی دسته بندی میشوند. مانند کفش دویدن یا running ، کفش تمرین یا train و … پس در زمان خرید کفش ورزشی مردانه نوع کاربرد آن را مد نظر قرار دهید. امروزه  بسیاری از مدلهای کفش  ورزشی به عنوان کفش روزمره هم مورد استفاده قرار می گیرند . کفش های ورزشی مردانه با جنس های مختلفی تولید می شوند مانند چرم ، پلاستیک ، الیاف میکروفیبر، پارچه ، ترکیبی از چند مورد و …برندهای زیادی وجود دارند که کفش ورزشی مردانه تولید می کنند مانند آدیداس، نایکی، ریباک، اسکیچرز و ده ها برند دیگر.

کفش ورزشی مردانه

8. صندل مردانه : 

یکی از انواع کفش مردانه غیر رسمی است. صندل های مردانه معمولا جلو باز هستند و رویه آنها دارای فضاهای بازی جهت عبور هوا است. صندل ها نیز مناسب استایل غیررسمی هستند و با توجه به اینکه از تعریق پا جلوگیری میکنند ، مناسب استفاده در هوای گرم هستند. نکته ای که باید در خرید صندل مردانه مورد توجه قرار گیرد جنس رویه و کفی آن است که بتواند از تعریق پا جلوگیری کند.

صندل مردانه

9. مدل بوت مردانه چلسی : 

یکی از بهترین مدل های مناسب استفاده در فصول سرد بوت چلسی است که هم می¬توان آن را با یک استایل رسمی ست کرد هم با استایل غیررسمی. پس اگر در زمستان به دنبال خرید کفش مجلسی مردانه بودید ، مدل چلسی مناسب شماست. بوت چلسی بدون بند بوده و بلندی آن تا مچ پا است. 

 

بوت مردانه چلسی

10. مدل بوت مردانه چوکا : 

این مدل به بوت چلسی شباهت زیادی دارد و گاهی از آن کوتاه تر است. جنس بوت چوکا اغلب چرم بوده و در قسمت مچ دارای بند است. مدل بوت چوکا نیز مانند بوت چلسی هم با استایل رسمی و هم با استایل غیررسمی ست می شود.

بوت مردانه چوکا

انواع جنس رویه کفش مردانه :

 کفش های مردانه با جنس رویه¬های مختلفی تولید می¬شوند که بیشتر از آنها عبارتند از:

رویه چرم

رویه پلاستیک 

رویه میکروفیبر

رویه PU

رویه ترکیبی از مواد مصنوعی

رویه مواد طبیعی

راهنمای نگهداری از کفش مردانه : 

• برای کفشهای جیر از اسپری و برس مخصوص استفاده کنید تا آنها همیشه نو به نظر برسند.

• پس از خرید کفش مردانه چرم با زیره چرم ،برای جلوگیری از سرخوردن ، قبل از استفاده از آنها در هوای بارانی یا روی سطح پارکت ، کف آنها را خش بیندازید.

• وقتی کفش هایتان خیس شدند ابتدا آنها را به وسیله ی روزنامه کهنه پر کنید و سپس بگذارید به صورت طبیعی خشک شوند تا از ترک خوردن رویه و جدا شدن زیره کفشها جلوگیری شود.

• همانطور که در هنگام خرید کفش چرم مردانه باید دقت شود ، نگهداری ازکفشها نیز دارای اهمیت است. مراجعه به یک مغازه تعمیر کفش خوب میتواند به طور چشمگیری باعث طولانی تر شدن عمر کفشهای شما شود.

 

چند نکته برای خرید کفش مردانه چرم :

یکی از بهترین انتخاب¬ها هنگام خرید کفش رفتن به سراغ کفش مردانه چرم است زیرا جنس چرم دارای مزایایی مثل راحتی و امکان عبور هوا از منافذ خود است . در ادامه این مطلب با نکات خرید کفش مردانه چرم آشنا می شوید.

1. کاربرد : ابتدا مشخص کنید برای چه کاربردی کفش مردانه چرم خریداری می کنید مثلاً برای رفتن به سرکار یا رفتن به مهمانی.

2. هزینه مناسب : برای خرید کفش مردانه چرم هزینه مناسب در نظر بگیرید و سراغ کفش های نامرغوب ارزان نروید. داشتن یک کفش چرم مناسب بهتر از داشتن چند کفش نامرغوب است.

3. سایز : هنگام خرید کفش مردانه چرم سایزی را انتخاب کنید که با آن راحت هستید . انتخاب سایز اشتباه می تواند به پا و کمر شما آسیب رساند.

4. نوع پنجه و پاشنه : گرچه مدل و زیبایی کفش مردانه چرم باید برای شما دارای اهمیت باشد اما باید توجه داشت برای بلندتر دیده شدن به سراغ کفش های با پاشنه بلند نروید زیرا به ستون فقرات آسیب می رساند. همچنین کفش با پنجه های خیلی باریک به انگشتان و کف پا صدمه می رساند . پس راحتی را در نظر بگیرید.

5. استایل : در انتخاب کفش چرم خود نوع استایل را در نظر بگیرید. مثلا کفش مردانه چرم مدل آکسفورد مناسب استایل رسمی است و اگر استایل غیررسمی مدنظرتان است مدل لوفر مناسب شماست.

6. واکس : استفاده از واکس مناسب کفش مردانه چرم به افزایش عمر کفش کمک خواهد کرد.

7. نوع خرید : پیش از خرید مشخص کنید از چه فروشگاهی می خواهید کفش مردانه چرم خود را خریداری کنید و روش خریدتان حضوری است یا اینترنتی.

8. زمان خرید : به گفته ی برخی از کارشناسان بهترین زمان برای خرید کفش عصر است. پس هنگام عصر برای خرید کفش چرم مردانه خود اقدام کنید.

9. جوراب : حتما در زمان خرید کفش چرم مردانه جوراب مناسب به پا داشته باشید ، جورابی که نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک باشد ، زیرا نوع جوراب در سایز پا مؤثر خواهد بود.

 

اگر برای خرید کفش مردانه به دنبال فروشگاهی هستید که تمامی مدل‌ها را با تنوع جنس و کیفیت مناسب ارائه دهد، بهترین قیمت و حتی ضمانت برگشت داشته باشد می‌توانید سری به دیجی کالا بزنید.

خرید کفش مردانه از دیجی کالا

راهنمای انتخاب و خرید کیف مردانه : 

وقتی حرف از انتخاب کیف مردانه می شود ، افراد تنها یاد مدل های کوله پشتی و مدل کیف های پستچی می افتند. در حالی که دنیایی از کیفهای مردانه با مدلهای متنوع و جنسهای مختلف وجود دارد که می شود آنها را با هر استایلی ست کرد.

در ادامه این مقاله می خواهیم انواع مدلهای کیف مردانه را معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی کیف مناسب خود را برای خرید انتخاب کنید.

 

کیف دستی مردانه مدل tote :

 این مدل کیف نقش مهمی در استایل غیررسمی دارد و مناسب حمل کردن وسایل ضروری روزمره مانند تبلت، کیف پول ، کتاب و … است. کیف های دستی بسیار کاربردی هستند و معمولا با جنس چرم طبیعی یا مصنوعی ، کتان و یا برزنت تولید می شوند. این مدل دارای دو دسته یا بند کوتاه است که می توان آن را روی شانه یا با گرفتن بند حمل کرد. 

کیف دستی مردانه

کیف مدل دافل بگ یا  ساک مسافرتی : 

این کیف ها مانند یک استوانه بزرگ بوده و دارای دو دسته هستند. به خاطر فضای زیادی که دارند مناسب حمل وسیله های زیادی هستند و برای مسافرتهای کوتاه و یا رفتن به باشگاه می توانند استفاده شوند. مدل کیف دافل معمولا از جنس چرم ، کتان و یا برزنت تولید می شود. قیمت کیف مردانه چرم مدل دافل به علت اندازه بزرگ آن بالا است و نوع کتان و برزنت آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کیف دافل مردانه

کیف مدل مسنجر یا پستچی : 

کیفهای پستچی ابتدا توسط پستچی ها برای حمل نامه مورد استفاده قرار گرفتند و پس از آن به محبوبیت نزد افراد رسیدند. این مدل کیف به صورت یک طرفه و دارای یک بند است و به خاطر شکل ظاهری خود در بین آقایان طرفداران زیادی دارد. جنس آن معمولاً از کتان یا چرم است و برای حمل وسایل روزمره ، کتاب و اسناد کاغذی گزینه مناسبی است. کیف مردانه چرم مسنجر یکی از مدلهاای پرطرفدار بین آقایان است.

کیف مردانه مدل مسنجری

کوله پشتی:

 کوله پشتی امروزه یکی از پرکاربردترین و محبوبترین کیفها در بین خانمها و آقایان است و در تمامی سنین مورد استفاده قرار می گیرد. کوله پشتی ها علاوه بر استفاده برای مدرسه یا دانشگاه ، می توانند برای استفاده روزمره جهت حمل وسایل و همچنین مسافرت ، کمپینگ یا کوهنوردی استفاده شوند. کوله پشتی ها با تنوع جنس فراوانی تولید می شوند. از چرم گرفته تا کتان و پارچه و برزنت.

کوله پشتی

کیف پول مردانه : 

یکی از پرکاربردترین کیف ها برای استفاده خانم ها و آقایان کیف پول است. کیف پول مردانه در جنس های مختلفی تولید می شوند. با وجود اینکه قیمت کیف چرم مردانه بالاست اما نوع چرم آنها طرفدار بیشتری دارد . می توان کیف مردانه چرم را به صورت ست با کمربند و حتی جاکلیدی چرم تهیه کرد.

کیف پول مردانه

در هنگام خرید کیف چرم مردانه باید به نوع دوخت آن ، کیفیت چرم و نوع چرم به کار رفته در رویه و آستر توجه داشته باشید. همچنین برای خرید کیف چرم مردانه برندهای مطرحی وجود دارند. مانند نوین چرم ، چرم مشهد ، چرم درسا و …

اگر برای خرید کیف مردانه می‌خواهید به جایی بروید که برندهای زیادی را با بهترین قیمت و امکان مقایسه و بررسی موجود داشته باشد ، همچنین ضمانت برگشت هم برای خریدتان داشته باشد ، بهترین گزینه برای خرید راحت از منزل فروشگاه اینترنتی دیجی کالا است . برای خرید کیف مردانه می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید کیف مردانه از دیجی کالا

در ادامه مطلب درباره اصول ست کردن لباس مردانه بیشتر بخوانید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن