راهنمای خریدراهنمای خرید لباس راحتی زنانه

بهترین انتخاب برای رنگ لباس خانگی

رنگ ها همیشه با زبان بی زبانی با ما سخن میگویند و از حالات و روحیات و احساسات کسی که از آنها استفاده کرده به ما خبر میدهند . شاید در گذشته که علم به خاصیت رنگها و پیامهایشان آگاه نشده بود توجه خاصی به استفاده از رنگهای مناسب نمی شد و لی امروزه تاثیر رنگ ها بر حال و هوای انسان و فضایی که در آن قرار دارد، شناخته شده و در طراحی لباس ها از جمله لباس های خانگی و راحتی مورد توجه قرار میگیرند .

 امروزه برای رنگ لباس خانگی از انواع و اقسام رنگهای تیره و روشن استفاده می شود. جالب است بدانید که تاثیر رنگی که در لباس راحتی خود استفاده میکنید نه تنها بر روحیات خودتان بلکه بر روحیه و انرژی اهل خانه نیز اثر گذار است و گاهی ممکن است با انتخاب نادرست رنگ لباس خانگی  احساس بی حالی و خمودگی به دگیران القا کنید همچنین برعکس آن نیز صادق است و شما می توانید با شناخت رنگ ها و تاثیراتشان انتخاب درستی درمورد رنگ لباس راحتی خود داشته باشید . در این مقاله میخواهیم درباره ی انواع رنگها و تاثیرات روانشناختی آنها صحبت کنیم.

رنگ لباس خانگی
مطالب این مقاله :
  Add a header to begin generating the table of contents

  به طور کلی رنگها را می توان به سه دسته تقسیم کرد :

   

  رنگ های گرم، رنگ های سرد، رنگ های خنثی

  رنگ لباس خانگی

  رنگ های گرم برای لباس خانگی

  رنگ های گرم رنگ های پر انرژی و پرهیجان هستند که باعث افزایش ضربان قلب و گردش خون و مایع مغزی نخاع و اعصاب شده و میزان انرژی بدن را بالا می برد. استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز ،صورتی، نارنجی ، زرد و تمامی رنگ هایی که با دیدن آنها احساس گرما به شما دست میدهد باعث جذاب تر و پرشور و پر انرژی تر دیدن شما می شود . این رنگ ها معمولا  در فضاهای عاشقانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و میتوان گفت رنگ های زیبایی برای استفاده در محیط صمیمانه و عاشقانه ی منزل است .  استفاده از رنگ های گرم و قوی شما را کم سن و سال تر و شاداب تر نشان میدهد .

   

  البته لازم است بدانید در استفاده از رنگ های گرمی مانند قرمز، صورتی جیغ و … تعادل را رعایت کنید زیرا این رنگ ها باعث افزایش هیجانات و ضربان قلب شده و استفاده ی زیاد از آن ممکن است باعث پرخاشگری و تحریک شدگی عصبی شود . 

  رنگ لباس خانگی

  رنگ های سرد برای لباس خانگی

   

  رنگ های سرد رنگهای آرام و متعادلی هستند که در روانشناسی رنگ ها نمادی از توازن و همدل و تجدید و رشد است . رنگ هایی مانند آبی و سبز و … رنگ های آرامش بخش و تسکین دهنده و مهربان هستند. مثلا رنگ سبز برای پاکسازی روح و ذهن استفاده می شود . 

  این رنگ برطرف کننده ی اضطراب و فشارهای عصبی بوده و به انسان در به دست آوردن تعادل و آرامش ذرونی کمک میکند . این رنگ نشان از ثبات و پایداری، عزم راسخ و مقاومت در برابر تغییرات دارد. رنگ های سبز حس تاثیرگذاری و نفوذ را به دیگران القا می کنند . استفاده از لباس های سبز به دلیل نزدیکی این رنگ به رنگ های طبیعت احساس آرامش و انرژی مثبت به خود فرد و اطرافیان او می دهد .

  رنگ لباس خانگی

  رنگ های خنثی برای لباس خانگی

   لباس هایی با رنگ های خنثی مانند سفید مفاهمی مانند خلوص، بی گناهی، صداقت و کمال را ابراز می کند . سفید خالص ترین و کامل ترین رنگ است . یک پیراهن راحتی سفید نشان دهنده ی سادگی احترام و صمیمیت خواهد بود. استفاده از این رنگ می تواند احساس راحتی و آرامش و امید را در انسان ایجاد کند ولی بهتر است میزان استفاده از آن متعادل باشد زیرا استفاده بیش از حد از آن میتواند احساسات منفی مثل گوشه گیری و انزوا یا حالت یاس و یکنواختی ایجاد کند. با وجود اینکه همه ی رنگ ها زیبای مختص خودشان را دارند همه ی آنها مناسب محیط امن و راحت خانه نیستند .

   رنگ سیاه یا مشکی حامل معانی متفاوت مثبت و منفی است . این رنگ هم نشانه ی ترس و تهدید و یا غم و اندوه است و هم نشانه مرموز بودن و جاذبه و ناشناخته بودن . پیشنهاد می شود اگر علاقه دارید در لباس های راحتی و خانگی از رنگ مشکی استفاده کنید آن را با رنگ های شاد و سرزنده تر ترکیب کنید . از طرفی استفاده زیاد از رنگ مشکی باعث ایجاد حالات م و اندوه و افسردگی می شود پس از مزاقب باشید بیش از اندازه از آن استفاده نکنید.      

   

  خاکستری یکی از رنگ های خنثی است که کاربرد زیاد حتی در لباس های خانگی دارد . این رنگ رنگی است خنثی، بی طرف، عقل، آینده گرایی، حیا و اندوه را تداعی می کند. میزان تیرگی و روشنی این رنگ در مفاهیمی که انتقال میدهد موثر است. هر چه تیره تر باشد به مفاهیم رنگ مشکی ینی جذابیت مرموزی ابهت و … و هر چه به سفید نزدیکتر باشد مفاهیمی همچون اقتدار عقل گرایی و مواردی از این دست را القا می کند .

  رنگ لباس خانگی

  حس سرزندگی در رنگ لباس خانگی

  از میان رنگ هایی که توضیح داده شد برخی احساسات غالبی را به فردی که از آن استفاده کرده و دیگران که آن فرد را در حاله ای از این رنگها مشاهده می کنند القا می کند . در این میان رنگ های گرم و سرد تاثیرات عمیق دارند که به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

  حس قدرت

  قوی ترین ترکیب رنگ هایی که حس قدرت را زنده می کنند رنگ های پرهیجانی که با قرمز ترکیب شده باشند هستند . رنگ قرمز بسیار پر شور و اثرگذار است و این اثر گذاری احساس قدرت و نفوذ در افراد ایجاد می کند .

  احساس طراوت و تازگی

  رنگ سبز، القا کننده سلامتی و سرزندگی است. مکمل رنگ سبز قرمز است و ترکیب این دو رنگ احساساتی مرکب از هیجان و سرزندگی و نشاط ایجاد میکند . انواع طیف رنگ سبز به دلیل اینکه رنگ غالب طبیعت است احساس زنده بودن و شادابی را به ارمغان می آورد .

  احساس حرکت و جنب و جوش  

  ترکیب رنگ های روشن با محوریت رنگ طیف رنگ زرد شادابی و محرک برای فعالیت و کنار گذاشتن تنبلی را ایجاد می کند .

  رنگ لباس خانگی

  حرف آخر

   

  دیدیم که هر یک از رنگ های موجود در عالم به لحاظ روانشناختی  پیام ها و انرژی های خاصی را به اطراف منتقل می کنند. برای اینکه بتوان از رنگ ها استفاده ی بهینه کرد و آنها را در لباس خانگی و راحتی خود به نحو احسن به کار برد بهتر است خواص این رنگ ها را دانست و برای اینکه  بتوانیم بهترین نوع لباس راحتی را داشته باشیم باید به مواردی مثل رنگ مناسب و جنس پارچه ی مناسب آن توجه کنیم . برای داشتن انتخابی درست و مناسب  در خرید لباس راحتی به راهنمای خرید لباس راحتی زنانه سر بزنید .

  برای آشنایی با انواع جنس پارچه مناسب برای لباس های راحتی زنانه از مطالب 10 نوع از بهترین پارچه ها برای لباس خانگی زنانه استفاده کنید .

  رنگ لباس خانگی

  راهنمای خرید لباس راحتی زنانه

  برای خرید لباس راحتی شیک و مناسب و رنگی رنگی به دیجی کالا سر بزنید.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن