آموزش برنامه نویسی اپلیکیشن

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

 برنامه نویس عزیز این نکاتو  بدونی  علاقت به برنامه نویسی بیشتر میشه

1. برنامه نویس جان قبل از  کدگذاری فکر کن ، هدفتو مشخص کن

 

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

برنامه  نویس  و کدگزاری که  شما باشی ،یادتون نمیاد قدیما میگفتن  اول فکر کن بعد حرف بزن ،  یک کاغذ رو نزدیک صفحه کلیدت داشته باش  نمودارها ، مفاهیم ، تصاویر ، جداول رو بکش  هر چی به فکرت میرسه رو بکش کلا بکش…… نمیگم  حتما ولی  شاید به دردت  خورد و مفید بود

اول  فکر کنید ،بعد  ایده هات رو روی کاغذ بیار . برنامه نویسی  بعد  از این که  فهمیدی چی میخوای  موثر تر و راحت هست .

شروع کار با نوشتن بلافاصله کد ممکنه  پیشرفت فوق العاده موثری به نظر برسه ، اما اینطور نیست. این فقط یک توهم است.

تفرقه بینداز و حکومت کن. در ابتدا هر مشکلی پیچیده به نظر می رسه. وحشت نکنید به تقسیم کد خود به قسمت های کوچکتر فکر کنید. روش های مختلفی برای چگونگی انجام این کار وجود دارد.

2.  برنامه نویس عزیز کسب و کار پشت هر پروژه رو درک کن

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

بسیاری از افراد ، از جمله مدیران و بازاریابان ، برنامه نویسا رو مسخره می کنند ، و اونارو روبه عنوان افراد عجیب و غریب   که در دنیای یک و صفر خود زندگی می کنند ، درک می کنند. اگه چه غوطه ور شدن در کد ها  خیلی خوبه ، اما بسیار مهه و بسیار مهمه  که هر چند وقت یک بار سر خودت  روبالا بیاری  و به بیرون از کاری که انجام میدی ی نگا بندازی  ، ماهیت  و دلیلش رو بفهمی .

همیشه یک مشتری با نیازها ، بودجه ، مفاهیم تجاری و انتظاراتش وجود دارد. اگه  یک برنامه نویس تصویر کلان رو درک کنه ، ممکن است برای حل مشکلات آینده که مشتری قبلاً به آن فکر نکرده باشد ، مفید باشد. حالا فهمیدی چی رو باید درکش کنی!!!!!!!!

3. شخصی رو که سبک کاملا متفاوت تو برنامه نویسی و کدگذاری داره ، کارشو بررسی کن

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

وقتی مردم کاری رو انجام می دهند ، هر چقدر هم که از نظر ما احمقانه به نظر برسه ، آنها همیشه دلیل خودشون رو  دارند. درسته که دلیل آن ممکنه  اول ناقص باشه ، اما شما باید در نظر بگیرید که دیگران در مورد آنچه انجام می دهند فکر می کنند.و به احتمال زیاد چیزی می دانند که شما نمی دانید و می توانید از آن یاد بگیرید.

برخی از توسعه دهندگان برنامه نویسی شی گرا رو ترجیح می دهند ، برخی دیگر برای سبک کاربردی یا ترکیبی از این دو خوشون میاد. هر گروه قادر است بسیاری از مزایای سبک خودش رو بگه و می تونه از اینکه چرا  تصمیم به استفاده از آن گرفته اند دفاع کنه..

توانایی گوش دادن به دیگران و همچنین دفاع از عقاید خود هر دو مهارت فوق العاده ارزنده ای هست این مهارت ها رو دست کم نگیرید!

4. برنامه نویس باید همیشه در حال یادگیری باشد.

 فناوری، پویاترین حوزه جهان مدرن است.

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

ما ، برنامه نویسا ، باید حداقل تا حدی با زمان مطابقت داشته باشیم. دانش ما هر روز پیرتر می شود و باید چیزهای جدیدی یاد بگیریم. وقتی صحبت از سخت افزار جدید ، فناوری سرور ، cloud ، زبانهای برنامه نویسی یا چارچوب ها ، ابزارهای آزمایش و سایر موارد می شه ، باید حداقل یک دانش کلی راجع به اینکه جهان فناوری به کجا می رود ، رو بدونیم . امروزه یادگیری چیزهای جدید عین آب خوردنه . می تونید مقدار زیادی مطالب رایگان در YouTube پیدا کنید.. اگه  لازمه که چیز جدیدی یاد بگیرید ، هیچ عذری برای یاد نگرفتن  آن ندارید.

هر چی که بخوایید جایی در اینترنت است ، پیداش کن . ممکن است چالش برانگیز باشد که خودمون رو در وضعیت “دانستن” قرار ندهیم. هرچه در یک حوزه باتجربه تر باشیم ، کمتر می خواهیم در مسیری دیگر حرکت کنیم. با این حال ، این یک قسمت اساسی از رشد شخصی و خودسازی است.

Medium.com  یک منبع اطلاعاتی عالیه و  حداقل یک تا دو ساعت در هفته رو به مطالعه اختصاص دهید. خواندن خود روبه دو قسمت تقسیم کنید – مواردی که قبلاً می دانید و دوست دارید بیشتر در مورد آنها بدونید و مواردی که اصلاً باهاش آشنا  نیستید اما مایلید آنها رویاد بگیرید.

5. برای دانش بیشتر عمیق تر شوید

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

برنامه نویسای  بزرگ همچنین خود رو از دانش متوسط در زمینه فناوری اساسی جدا می کنند. اما هرچه بیشتر بدانیم ، مشکلات دشوارتری نیز خواهیم داشت که می توانیم آنها روحل کنیم. عاشق یادگیری چیزهای جدید باشید. سعی کنید تا آنجا که می تونید عمیقاً فناوری رو درک کنید. برخی از دانش های فن آوری اساسی همیشه یک مزیت است. توسعه دهندگان بزرگ چرخ رو دوباره خلق نمی کنند..

در اینجا چند نکته رو  آوردم که برای پیشرفت شغلی میتونه  جالب و مفید باشد. به علاوه ، توانایی برنامه نویس رو  در حل مشکلات پیچیده تر افزایش خواهد داد. درباره رایانه ها و هسته اصلی آنها بیاموزید. نگاهی به پردازنده های کوچک و نحوه برخورد آنها با داده ها بیندازید. منابع خوبی برای توضیح کامپیوترها در سطح هسته اصلی آنها وجود دارد. یکی از این منابع  YouTube هست .

باید یاد بگیرید که چگونه داده ها ذخیره می شوند و چگونه آنها در سراسر جهان حرکت می کنند. لایه فیزیکی ، لایه داده ، لایه شبکه و … به این مدل OSI گفته می شود . به عنوان یک برنامه نویس ، قطعاً با تیم کاری ارتباط برقرار خواهید کرد. این همیشه مفید است که بتونید یکدیگر رو درک کنید و از اینکه چه موضوعاتی ممکن است بوجود بیاد  آگاه باشید.

6. دانش و تجربه خودتو به اشتراک بزار

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

وقتی به سطح بالاتری از تجربه و دانش می رسی ، خلیلی خوبه که  بخشی از دانشتو  روبه اشتراک بزاری . ما دانش خود رو با استفاده از بسیاری از منابع رایگان ، که توسط افرادی که مایل به اشتراک گذاشتن تجربه خود هستند و زمان زیادی رو برای کار خود صرف کرده اند ، یاد گرفته ایم . بازگشت به جامعه باید بخشی از شرح وظایف یک توسعه دهنده باشد در حل مشکلات به افراد کمک کنید.

توانایی توصیف راه حل های موردنظر و توضیح راه حل ها برای هدایت تیم و برقراری ارتباط با مشتری ضروری است اصلا ی  تمرین کلیدی است. نوشتن مقاله  در LINDIN ، Medium  یا فیلم های کوتاه آموزشی راه های بسیار خوبی برای به اشتراک گذاشتن دانش و یادگیری با هم است.

7. ایده ها روترکیب کنید (مرغتون ی پا نداشته باشه)

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

بسیاری از برنامه نویسان تمایل دارند که یک روش برنامه نویسی عملکردی ،رو انتخاب کنند و بدون توجه به شرایط ، می خواهند به سبک خودشون وفادار باشن . حتی ممکنه برخی از رویکردها و سبک ها رو دوست نداشته باشند بدون اینکه آنها رو درک کنند. با توجه به سناریوی خاص ، همه سبک های برنامه نویسی میتونه  مفید باشه. ممکنه  در مورد اینکه آیا یک برنامه یکپارچه مفهوم بهتری نسبت به ریز سرویس ها ایجاد می کنه ، بحث بی پایان داشته باشید. اینو بدونید ، جهان سیاه و سفید نیست و پاسخ معمولی این است که “بستگی دارد”. هیچ دلیلی برای اجتناب از یک مدل ترکیبی وجود نداره.

8. زبان های برنامه نویسی بیشتری یاد بگیرید

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

اگه  یک برنامه نویس حرفه ای هستید ، قطعاً زبانهای بیشتری یاد بگیرید. بانهای مختلف به طور متفاوتی مشکلات یکسانی رو حل می کنند. یادگیری آنها مهارت حل مسئله شما رو بسیار افزایش می دهد

9. الگوهای طراحی

برنامه نویس و 9 نکته (روش) خاص سامورایی

الگوهای طراحی  ساختارهای كلی عمومی هستند كه مشكلات خاصی رو حل می كنند و به طور مكرر ظاهر می شوند. لازم نیست خودت  رو مجبور به استفاده از همه آنها کنی. با این حال ، داشتن دانش در مورد ساخت آنها عالیه!!!!!

چندین الگوی طراحی وجود دارد که به نظر من ، هر برنامه نویس باید از آنها آگاه باشد:

  • نظاره گر
  • کارخانه
  • سازنده
  • سینگلتون
  • دکوراتور

این الگوها به شما کمک می کنه کد خودتو  جدا کرده و مشکلات معمولی روبه روشی آزمایش شده حل کنید. بعلاوه ، خواندن کد شما آسان تر خواهد شد ، چون  نامگذاری نشان می دهد که کلاسها و روش ها چه کاری انجام می دهند.

یکی دیگر از دانشهای مهم استثنایی ، آگاهی از ضد الگوها است  . ضد الگوها مفاهیمی هستند که منجر به مشکل می شوند ، اما در بسیاری از نرم افزارها بسیار معمولی هستند. مثل :

  • اختراع دوباره چرخ
  • چاقوی ارتش سوئیس
  • کد اسپاگتی
  • جریان گدازه

.

.

تو پست بعدی در مورد الگو ها و ضد الگو ها میگم براتون .

خلاصه که ………

امروزه ، اکثر زبانهای برنامه نویسی محبوب چندین چارچوب در دسترس دارند. چارچوب نه تنها مجموعه ای از توابع / کلاسها / ابزارها ، بلکه رویکردی برای نوشتن کد است. این به شما کمک می کنه تا با سبک کدگذاری خود سازگار باشید. علاوه بر این ، همه وظایف معمولی که هر برنامه نویس  باید با آنها سر و کار داشته باشد حل شده و به خوبی آزمایش شده اند. – به عنوان مثال ، مسیریابی ، اعتبارسنجی داده ها ، ارتباطات پایگاه داده ، مجموعه ها و دستکاری آرایه ها و غیره. سعی کن

چرخ رو  دوباره اختراع نکنی !

راستی ی نگاهی به دوره های برنامه نویسی  آمانج بنداز پشیمون نمیشی .

چه نکاتی دیگه ای برای برنامه نویسا پیشنهاد میدید!

تجربتو به اشتراک بزار!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن