راهنمای سفر و تورلیدرینگ

8 تا از مهم ترین ابزار و وسایل سفر برای کمپینگ , شب مانی و سفر در دل طبیعت

آنچه در این راهنمای سفر می خوانیم :

مقدمه : اگه میخواین تور لیدر یا راهنمای سفر بشین باید بدونید که وسایل سفر مورد نیاز چیه و چطور ازشون استفاده میشه . تور لیدر ها و راهنما های سفربسته به این که به چه مناطقی سفر میکنند و چه کسانیرو به سفر میبرن باید وسایل سفر متفاوتی را همراه داشته باشن تا در مواقع لازم ازاین وسایل استفاده کنند . تور لیدرها سفرهای متفاوت به کوهستان ها , جنگل ها , بیابان ها و مناطق متفاوت میرن و باید وسایل سفر مورد نیاز خود را همراه داشته باشن .
ممکنه به سفرهایی برید که پیاده روی های طولانی داشته باشه و به همراه داشتن کوله ای سنگین از وسایل سفر باعث خستگی و کمر درد میشه پس یک تور لیدر باید اشراف به منطقه و آب و هوای منطقه داشته باشه تا وسایل سفر خود و همراهانش را به بهترین , کم ترین و مفید ترین شکل ممکن انتخاب کنه . با هماهنگی بین افراد تور و تور لیدر وسایل سفر مورد نیاز بین اشخاص مختلف تخصیم میشه تا به کاهش وزن کوله ها کمک کنه .

1- لباس و پوشاک مناسب سفر (وسایل سفر 👕 )

وسایل سفر و ابزار سفر و وسایل مورد نیاز در سفر

یکی از مهمترین وسایل سفر لباس مناسبه که باید به درستی انتخاب بشه . با توجه به مکانی که قصد سفر بشو دارین و آب و هوایی که داره باید  لباس سفر خودتونو انتخاب کنید . وسایل سفر باید مفید و بهینه باشه پس باید لباس کم ولی کارآمد همراه خودتون ببرید چون با بردن لباس زیاد فقط کوله پشتیه خودتونو سنگین تر میکنید و سفرتون سخت میشه . لباسیو انتخاب کنید که راحت شسته و راحت خشک بشه .

لباس های مورد نیاز سفر:

     تی شرت 
•    شلوار ( شلوار جین به دلیل استحکام ) 
•    جوراب و دستکش 
•    لباس زیر 
•    لباس گرم ( در صورت نیاز) 
•    مایو ( در صورت نیاز)
•    بادگیر 

2- عینک آفتابی ( وسایل سفر 😎 )

8 تا از مهم ترین ابزار و وسایل سفر برای کمپینگ , شب مانی و سفر در دل طبیعت

یکی دیگر از وسایل سفر عینک آفتابیه . چون در طول سفر مدت زمان زیادیو در معرض آفتاب قرار میگیرین اشعه های فرابنفش باعث آسیب به چشم شما میشه . بازتاب نور در مناطق برفی , باد و هوای سرد دراین مناطق باعث آسیب به چشم شما میشه که با استفاده از عینک های آفتابی این آسیب هارو کمتر میکنید . در مناطق بیابونی و کویر هم طوفان های شن باعث آسیب جدی به چشم های شما میشه که وجود عینک در وسایل سفر را الزامی میکنه .

3- کفش ( وسایل سفر 🥾 )

8 تا از مهم ترین ابزار و وسایل سفر برای کمپینگ , شب مانی و سفر در دل طبیعت

کفش یکی از مهم ترین وسایل سفره و کفش بد باعث میشه بدترین سفر خودتونو تجربه کنید . کفشی که برای سفر انتخاب میکنین باید سبک باشه و کف لیزی نداشته باشه تا به راحتی از هر سطحی بتونید عبور کنید . بردن صندل هم توصیه میشه به شما و سفرتونو راحتتر میکنه .

4- کیف کمک های اولیه ( وسایل سفر 🩹)

وسایل سفر و ابزار سفر و وسا

یکی دیگه از وسایل مهم سفر کیف کمک های اولیه است . همراه داشتن وسایلی که کمک به درمان سرپایی افراد سفر در موارد بحرانی میکنه بسیار واجب و ضروریه . انتخاب محتوای جعبه باتوجه به مقصد وسبک سفر متغیره ولی درمجموع، جعبه کمک‌های اولیه باید شامل وسایل پانسمان، قرص‌های ضروری مانند مسکن، ضد تهوع و اسپاسم و… وسایلی چون گاز استریل و باند و غیره باشد. اگه بیماری خاصی دارید داروهای خودتونو حتما همراه داشته باشین . برای جلوگیری از حشرات هم اگه حساس هستید کرم های مخصوص ضد حشرات همراه خودتون ببرید.

5- کیسه خواب ( وسایل سفر 😴)

کیسه خواب سفر و وسایل سفر و ابزار سفر و وسا

کیسه خواب وسیله‌ایه که در تور‌های طبیعت‌گردی به آن احتیاج دارید و به نوعی جزء وسایل سفر شخصی به حساب می‌آد. معمولا برخی از تور ها کیسه های خواب را در اختیارتون قرار میدن اما اگر از کیسه خواب شخص استفاده کنید خیلی بهتره . اگه سفر طبیعت گردی شما دارای شب مانیه، حتما به کیسه خواب نیاز دارید. اگه داخل سرپناه یا مکان خاصی شب میمونید بازم توصیه میشه کیسه خواب خودتونو همراه داشته باشین. . کسی که می‌خواهد شب را در کوهستان و یا کویر سپری کنه ، کیسه خواب برایش یکی از وسایل سفر ضروریه .
کیسه های خواب مثل بقیه کالا ها دسته بندی متفاوتی داره . در واقع اینکه شما می خواین از یک کیسه خواب در چه شرایطی استفاده کنید به شما می گه که کدوم نوع کیسه خواب برای شما مناسب تره . تقسیم بندی کیسه های خواب بر اساس این که کیسه خواب تا چه حد میتونه گرمارو حفظ کنه . معمولا بهترین نوع کیسه خواب ها کیسه هایی که در آن از پر استفاده شده . استفاده از پر در کیسه خواب سبب می شود تا در شب گرم تر بمونید البته این نوع از کیسه خواب‌ها برای مناطق مرطوب و بارانی چندان کارایی مطلوب ندارن. پس با توجه به شرایط اقلیمی محلی که به آن سفر می کنید ، کیسه خواب مناسب را انتخاب کنید .

6- دستگاه مسیریاب GPS ( وسایل سفر 📱 )

نقشه سفر و جی پی اس و وسایل سفر و ابزار سفر و وسا

از دیگر وسایل سفر که تورلیدر حتما باید همراه خودش داشته باشه قطب نما , نقشه منطقه و GPS  است . تور لیدر باید توانایی خوندن نقشرو داشته باشه و کار کردن با GPS و قطب نمارو باید بلد باشه تا در صورت بروز مشکلات ازاونا به درستی استفاده کنه .

7- چراغ قوه ( وسایل سفر 🔥)

8 تا از مهم ترین ابزار و وسایل سفر برای کمپینگ , شب مانی و سفر در دل طبیعت

حتما در وسایل سفر خودتون چراغ قوه و چند باطری اضافه بزارین که در تاریکیه شب بسیار به کمکتون میاد . از دیگر لوازم سفر که وجودش مهمه وسایل درست کردن آتشه .

8- غذا و آب ( وسایل سفر 🍔 )

ذخیره آب و مواد غذایی و وسایل سفر و ابزار سفر و وسا

تور های مسافرتی شام و ناهار مسافران خودشونو آماده میکنن ولی حتما مسافران آب تصفیه شده به مقدار زیاد و غذا های فاسد نشدنی و کمپوت در وسایل سفر همراه خودشون داشته باشن که در مواقع ضروری استفاده کنن . حتی بهتره برای شرایط ضروری مواد غذایی مانند گوشت خشک ‌شده و دودی‌شده، آجیل، میوه‌خشک و مواد انرژیزا در وسایل سفر خودتون داشته باشین. فرآیند هضم غذا باعث تولید گرما در بدن میشه پس قبل خواب غذا خوردن باعث گرم شدن شما میشه .

 

از دیگر وسایل سفر میشه اشاره کرد به :

کرم ضد آفتاب – زیرانداز – چادر مسافرتی – دستمال کاغذی – چاقوی ضامن دار و جعبه ابزار – ظروف مناسب غذا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن