راهنمای خرید

5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400

سلام به همه همراهان همیشگی کافه دستیار؛

امیدواریم حال همتون خوب باشه و هر روزتون پر علم و آگاهی تر

همون طور که قبلاً هم همراه ما بودید، در مقاله دوره برنامه نویسی وب چیست؟ به طور مفصل در مورد دوره های برنامه نویسی صحبت کردیم و گفتیم در این دوره ها چه چیزهایی به شما آموزش داده می شود و سپس دو زبان برنامه نویسی پایتون و پی اچ پی را به شما معرفی کردیم. اگر علاقه مند به یادگیری زبان های برنامه نویسی هستید، پیشنهاد میکنیم تا مقاله های قبلی کافه دستیار را از دست ندهید و قبل از شروع خواندن این مقاله، آن ها را هم بخوانید. در این مقاله در مورد 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400  صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند...
  Add a header to begin generating the table of contents

  مقدمه:

  حقیقتا به طور کلی و همیشگی نمی توان در مورد پولساز بودن یا نبودن یک زبان برنامه نویسی نظر داد؛ زیرا نظریات مختلفی وجود دارد و هیچ وقت نمیتوان یک نظر و ایده یکسان در این زمینه داد. در مقاله 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400، ما صرفاً نظر خودمان را در مورد پولساز بودن یا نبودن این زبان های برنامه نویسی به شما میدهیم. پس ممکن است بعدا با نطریات متفاوت دیگر رو به رو شوید. پس تصمیم نهایی برای شروع یادگیری یا ورود به هر زبان برنامه نویسی با شماست.

  به طور کلی، شما در هر زمینه ای که فعالیت می کنید و یا علاقه فعالیت به آن دارید، اگر خوب عمل کنید، از رقیبان خود پیشی بگیرید، امتیاز و نکته مثبتی نسبت به حریفان خود داشته باشید، از اشتباهات رقیبان خود درس بگیرید و مهم تر از همه با عشق و علاقه زیاد کار خود را ادامه دهید؛ بدون شک از موفق ترین های آن حیطه می شوید و آن درآمد رویایی و مد نظر خود را به دست خواهید آورد.

  در ادامه در مورد 5 زبان برنامه نویسی پولساز از نظر تیم کافه دستیار صحبت خواهیم کرد؛ یعنی:

  1- زبان برنامه نویسی پایتون 2- زبان برنامه نویسی پی اچ پی 3- زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت 4- زبان برنامه نویسی سی شارپ 5- زبان برنامه نویسی متلب

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  1- 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400؛ زبان برنامه نویسی پایتون

  در مورد این زبان برنامه نویسی به طور مفصل در مقاله 2 پیشنهاد برای شروع یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون صحبت کردیم.

  اولین زبان برنامه نویسی پولساز، پایتون است. از ویژگی های پایتون می توان به شیئ گرا، متن باز، تفسیری، آزاد، همه منظوره و سطح بالا بودن اشاره کرد. این زبان زبانی است که می توان با آن به صورت راحت ارتباط برقرار کرد. این زبان سرعت و بهره وری نسبتاً بالایی دارد. می توان گفت پایتون، زبان برنامه نویسی ساده ای است و برای شروع یادگیری زبان های برنامه نویسی، پیشنهاد خوبی است. این زبان شباهت زیادی به زبان انسان ها دارد.

  همچنین این زبان برنامه نویسی در تمام دنیا محبوبیت زیادی دارد و در معتبر ترین شرکت ها از آن استفاده می شود. پس زبانی است که اگر در آن حرفه ای شوید احتمال استخدام در بهترین شرکت های دنیا را دارید و همین خصوصیت است که این زبان برنامه نویسی را یکی از 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 می کند. با یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون می توانید مشغول شغل هایی مثل متخصص داده، مهندس نرم افزار و توسعه دهنده وب شوید که هرکدام جذابیت ویژه خود را دارد.

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  2- 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400؛ زبان برنامه نویسی پی اچ پی

   زبان برنامه نویسی پی اچ پی یا همان PHP: PHP Hypertext Preprocessor دومین زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 است که این زبان هم به نوبه خود ویژگی هایی دارد. لازم به ذکر است که قبلا هم در کافه دستیار به طور مفصل در مورد این زبان برنامه نویسی صحبت کرده ایم. میتوانید برای خواندن مقاله 5 نکته در مورد زبان برنامه نویسی پی اچ پی؛ اینجا را کلیک کنید.

  نکته ای که برای شروع یادگیری زبان برنامه نویسی پی اچ پی اهمیت دارد، این است که این زبان نیاز به پیش نیاز دارد و قبل از یادگیری این زبان لازم است تا زبان های برنامه نویسی CSS  و HTML  را بلد باشید.

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  پی اچ پی ویژگی های دیگری نیز دارد که آن را جزو 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 می کند. زبان برنامه نویسی پی اچ پی زبانی اپن سورس و رایگان است که با این ویژگی، هر فرد در کجای این دنیا میتواند به صورت رایگان از این زبان برنامه نویسی استفاده کند و  در صورت نیاز در کد های آن تغییراتی ایجاد کند تا آن ها را با هدف بهبود دادن، تغییر دهد و به بهترین نحو از این زبان برنامه نویسی استفاده کند.نباید فراموش کرد که پی اچ پی یک زبان سازگار با انواع پلتفرم هاست.

  3- 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400؛ زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

  جاوا اسکریپت یا java script که به اختصار به آن JS  هم گفته می شود نیز زبان سوم از 5  زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 است. این زبان یک زبان سطح بالا، داینامیک، تفسیری و شیئ گرا است که می تواند کد های HTML  و CSS  را تغییر دهد. با این دو زبان می توان یک صفحه به صورت استاتیک طراحی کرد ولی برای افزودن انیمیشن و تحرک به عناصر صفحه نیاز است تا از جاوا اسکریپت استفاده کرد.

  این زبان انعطاف زیادی دارد و همین انعطاف باعث شده تا در بین برنامه نویسان علاقه مندان زیادی داشته باشد. از این زبان می توان هم برای برنامه نویسی سمت کاربر و هم برای برنامه نویسی سمت سرور استفاده کرد.

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  4- 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400؛ زبان برنامه نویسی سی شارپ

  سی شارپ یا C#  نیز یکی از زبان های برنامه نویسی پولساز و مهم است که از نظر ما این زبان هم یکی از 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 است.

  سی شارپ یک زبان برنامه نویسی چند مدلی است که شامل دستوری ، تابعی، عمومی، شیء گرا و جزء گرا است . توسط شرکت مایکروسافت و از دل فریم ورک .NET مایکروسافت خلق شد و به تدریج پرورش یافت و بعد ها توانست استاندارد های ISO و Ecma را دریافت کند و به‌ عنوان یک زبان استاندارد تایید شود. این زبان به دلیل انتشار توسط مایکروسافت، اعتبار و پشتوانه خوبی دارد.

  زبان برنامه نویسی سی شارپ به طور مداوم آپدیت می شود و آینده خوبی در انتظار کسانی است که این مسلط به این زبان برنامه نویسی باشند؛ زیرا هم در شرکت های دولتی و هم در شرکت های خصوصی نیاز زیادی به این زبان برنامه نویسی احساس می شود. پس آینده شغلی مناسبی در انتظار افرادی است که با این زبان آشنایی دارند.

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  5- 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400؛ زبان برنامه نویسی متلب

  زبان برنامه نویسی متلب آخرین زبان برنامه نویسی از 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 است. متلب یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم یا همان 4GL  است که بیشتر کاربرد آن در زمینه تجاری و تبلیغاتی است. میتوان گفت متلب بر پایه ماتریس بنا شده است. این زبان محدود به اعداد و ارقام نیست و با نمودار ها و امثال آن نیز سر و کار دارد.

  از زبان برنامه نویسی متلب می توان در زمینه های گوناگون استفاده کرد و کاربرد های گوناگونی دار؛ برای مثال متلب در ساخت مدل و اپلیکیشن ها، توسعه الگوریتم و آنالیز داده ها کاربرد دارد. همچنین می توان از زبان برنامه نویسی متلب در تمام زمینه های محاسباتی مثل انجام اقدامت بر روی ماتریس ها، ایجاد ساختار های دو بعدی و سه بعدی، ساخت منحنی، توابع خاص،محاسبات معادلات دیفرانسیلی،معادلات جبری، آمار و تحلیل و پردازش داده ها استفاده کرد.

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  نتیجه گیری:

  در این مقاله به طور خیلی مختصر در مورد 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 صحبت کردیم، امّا همانطور که قبلا هم گفتیم نمی توان به طور قطعی این 5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 را مشخص کرد و هر آنچه گفته شد، صرفاً نظر تیم کافه دستیار بود که این نظر کاملاً شخصی است و قطعاً موافق و مخالف های زیادی دارد.

  ( پیشنهاد میشود برای تصمیم گیری بهتر و دقیق تر نظر سایر کارشناسان را مطالعه کرده و از متخصص هر زبان به طور جداگانه مشورت بگیرید.)

  5 زبان برنامه نویسی پولساز در سال 1400 و زبان برنامه نویسی و زبان برنامه نویسی پولساز و پولساز و برنامه نویسی و برنامه نویسی وب

  همانطور شما نیز صرفاً با خواندن این مقاله نباید اقدام به شروع یک زبان برنامه نویسی کنید و تصمیم نهایی بگیرید؛ زیرا در این مقاله ما این 5 زبان را به صورت خیلی مختصر توضیح دادیم و حتما شما نیاز به تحقیق و مطالعه بیشتر در مورد این زبان های برنامه نویسی باشید تا بهترین و پولساز ترین انتخاب را بکنید.

  یادتان نرود در انتخاب یک حرفه ابتدا باید علاقه خود را در نظر بگیرید و سپس پولسازی آن حرفه را؛ زیرا حتی اگر هم اکنون تمام تحقیقات و مطالعات خود را اصولی و دقیق انجام دهید و وارد دنیای زبان برنامه نویسی شوید و در ادامه زبان برنامه نویسی پولساز خود را هم انتخاب کنید، اگر علاقه به آن نداشته باشید، مطمئناً در آینده ای نزدیک شکست در انتظار شماست و اگر پولساز هم باشد به صورت مقطعی است و در بلند مدت نتیجه مطلوب را به شما نمیدهد.

   

  خب به انتهای این مقاله رسیدیم. امیدواریم که از این مقاله بذت برده باشید و فراموش نکنید که اشکالات و نظرات ارزندتون رو با ما به اشتراک بذارید.

  با کافه دستیار همراه باشید…😉

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن