راهنمای خرید لوازم جانبی لپ تاپ

راهنمای خرید لوازم جانبی لپ تاپ : خرید لوازم جانبی لپ تاپ با توجه به تنوع و گستردگی بازار نیاز به راهنمای خرید لوازم جانبی لپ تاپ دارد. توجه به موارد زیر می تواند راهنمای خوبی جهت خرید این لوازم باشد:

زمانی که می خواهید برای  خرید لوازم جانبی  مانند موس، باتری، شارژر لپ تاپ را انتخاب کنید تا حد امکان سعی کنید از همان برند تهیه کنید. به طور مثال اگر لپ تاپ شما لنوو است سعی کنید لوازم جانبی نیز از برند لنوو باشد.

سال تهیه تجهیزات از جمله مهم ترین نکته در خرید لوازم جانبی است. اگر لپ تاپ شما تولید سال 2000 باشد نیاز است قطعاتی که مربوط به تولیدات این سال است تهیه شود.

راهنمای خرید هارد

لوازم جانبی لپ تاپ که شامل خرید هارد دیسک سخت نیست. در واقع ممکن است خطای زیادی وجود داشته باشد ، اما جای نگرانی نیست ما در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید هارد را به گونه ای شرح دهیم که هنگام خرید هارد دیسک دچار مشکل نشوید.!

راهنمای خرید هارد دیسک انواع مختلفی دارد و برای موارد مختلف استفاده می شود هارد دیسک به لحاظ نوع به دو صورت اکسترنال و هارددیسک پی سی و لپتاپ تقسیم می شود.

راهنمای خرید هارد دیسک از لحاظ تکنولوژی و ساخت نیز به دو صورت کلی وجود دارد :

راهنمای خرید هارد- راهنمای خرید لوازم جانبی

مرحله 1 خرید هارد نیاز سنجی

اولین نکته راهنمای خرید هارد در هنگام تصمیم گیری و همچنین برای خرید درایو ذخیره اطلاعات این است که آیا شما به یک درایو حالت جامد (SSD) نیاز دارید یا به هارد دیسک حالت اچ دی دی.

همچنین در در حالی که SSD ها عملکرد کلی مشابه درایوهای دیسک سخت سنتی (HDD) را دارند ، اما دارای چند نکته مثبت و منفی هستند. بنابراین در وهله اول سعی کنید نیاز سنجی نموده و مشخص کنید به چه نوع هارد نیاز دارید.

SSD نوعی درایو داده است که به جای دیسک های فلزی چرخشی که در HDD های سنتی وجود دارد ، از حافظه فلش استفاده می کند . به یک SSD مانند درایو USB عظیم یا کارت SD فکر کنید.

راهنمای خرید هارد
راهنمای خرید هارد ssd ارزان

مرحله 2 مشخص نمودن میزان حافظه

مشخص نمودن میزان حافظه یکی از راه های راهنمایی خرید هارد مناسب است. هارد به دو صورت درایو 3.5 اینچی و درایو 2.5 اینچی .

در HDD ها ، داده ها بر روی دیسک های فلزی در حال چرخش ذخیره می شوند ، به این معنی که برای ظرفیت داده حافظه بیشتر دارد ، دیسک های بیشتری مورد نیاز است. به همین دلیل ، HDD های دسکتاپ به 3.5 اینچ با حداکثر ظرفیت 12 ترابایت متصل هستند در حالیکه HDD های لپ تاپ به 2.5 اینچ با حداکثر ظرفیت 5 ترابایت تمایل دارند و اگر شما نیاز به هارد دیسک برای ذخیره سازی اطلاعات دارید بهتر است به گزینه HDD توجه کنید.

مرحله 3 نوع عملکرد دیسک

ظرفیت HDD ها بسیار متنوع است و از 60 گیگ تا 16 ترابایت را پوشش می دهد. SSD ها نمی توانند فضای زیادی را در خود نگه دارند و SSD های درجه مصرف کننده در حال حاضر حداکثر حدود 5 ترابایت هستند.

سرعت انتقال. عملکرد یک HDD با درجه مصرف توسط بسیاری از عوامل تعیین می شود ، اما دور در دقیقه (RPM) یک فاکتور مهم است. RPM بالاتر به معنی انتقال سریعتر داده ها به درایو است.

می توانید سرعت یک هارد دیسک SATA را نادیده بگیرید. به عنوان مثال ، یک درایو مدرن ممکن است به صورت 3.0 GB / s و 7200RPM ذکر شود. اولین مقدار سرعت SATA است که حداکثر تئوریک اتصال SATA را توصیف می کند. هیچ HDD نمی تواند داده را با همان سرعت انتقال دهد. با این حال ، درایو 7200RPM همیشه سریعتر از درایو 5400RPM خواهد بود. بنابراین هارد های اس اس دی از سرعت بیشتری برخوردار هستند و دقت به این نکته می تواند بهترین راهنما خرید هارد باشد.

برند: بحث برند از مهم ترین راهنمای خرید هارد ssd ارزان محسوب می شود. برند های بسیاری هارد دیسک های ssd  ارائه داده اند اما ارزان ترین این برند ها می توان به توشیبا اشاره نمود.

راهنمای خرید باتری لپ تاپ

راهنمای خرید لوازم جانبی لپ تاپ که شامل باتری لپ تاپ می باشد که باید به ان توجه کرد .  با توجه به اینکه خرید باتری لپ تاپ از دقیق ترین و مهم ترین خرید های لوازم جانبی لپ تاپ محسوب می شود وجود یک اشتباه کوچک می تواند باعث خسارات زیاد شود. راهنمای خرید باتری لپ تاپ با توجه به برند های مختلف مانند ایسر و مدل های مختلف مانند مک بوک دارای ویژگی های مختلف و خاص است که در این قسمت به شرح آن می پردازیم:

راهنمای خرید باتری لپ تاپ

راهنمای خرید لوازم مک بوک

افراد بسیاری نیاز به راهنمای خرید لوازم مک بوک دارند و این موضوع می تواند در خرید آنها تاثیر گذار باشد. لوازم مک بوک از جمله لوازمی هستند که صرفا نیاز به قطعاتی از همان برند و از همان تکنولوژی ساخت دارند و حین خرید بهتر است به برند و هزینه مربوطه توجه نمایید.

راهنمای خرید شارژر لپ تاپ ایسر

لپ تاپ ایسر یک لپ تاپ محبوب در چند دهه اخیر بوده است. بسیاری از لپ تاپ های اداری از برند ایسر انتخاب می شود. عمده ترین مشکلی که این لپ تاپ دچار آن می شود مشکل در باتری و نیاز به تهیه باتری جدید است. توجه به برند و توجه به سال تولید لپ تاپ از مهم ترین راهنمای خرید شارژر لپ تاپ ایسر محسوب می شود.

راهنمای خرید فلش مموری

خرید لوازم جانبی از جمله خرید فلش مموری نیاز هر کاربری است و برای خرید آن نیاز به مراجعه راهنمای خرید فلش مموری است. خرید فلش مموری با چالش های بسیاری رو به رو است از جمله قیمت و میزان حافظه و نوع برند و شکل ظاهری و نحوه طراحی آن. بهترین راهنمای خرید فلش مموری که خرید لوازم جانبی می باشد با توجه به نوع نیاز کاربری است اگر صرفا برای کار های روزانه و انتقال فایل های ساده ورد می خواهید می توانید به یک فلش 4 گیگ از برند اچ پی بسنده کنید. اما اگر صرفا برای ذخیره دیتاهای حجیم مانند عکس و فیلم های خانوادگی و ذخیره اطلاعات مهم می خواهید بهتر است به فلش مموری 128 گیگ از برند سیلیکون پاور بسنده کنید.

راهنمای خرید کیف لپ تاپ

راهنمای خرید لوازم جانبی لپ تاپ  شامل کیف لپ تاپ یکی از اقلامی است که می تواند باعث حفاظت از لپتاپ شما شود. حفاظت از لپ تاپ به معنای عدم ضربه خوردن به لپ تاپ،  عدم ایجاد خش و خط روی بدنه لپ تاپ است.  راهنمای خرید کیف لپ تاپ به شما کمک می کند بتوانید با توجه به نیازتان بهترین کیف از لحاظ شکل و طرح و مدل را برای لپ تاپ خود تهیه نمایید.لوازم جانبی لپ تاپ

راهنمای خرید کیف لپ تاپ

لوازم جانبی لپ تاپ اپل

لپ تاپ اپل از برند های فوق العاده ای است که توانسته است در بازار محبوبیت بالایی بدست آورد. با توجه به مشخصه هایی که این لپ تاپ  دارد لوازم جانبی لپ تاپ اپل صرفا از برند اپل انتخاب می شود. در خرید لوازم جانبی لپ تاپ اپل مانند باتری، شارژر را با توجه به برند اپل انجام بدهید چرا که اگر از سایر برند ها انتخاب کنید ممکن است با عدم پشتیبانی توسط لپ تاپ مواجه بشوید. سایر لوازم جانبی ها مانند ماوس می تواند از برند های دیگر باشد اما ممکن است از لحاظ ظاهری دارای یکپارچگی نباشد. بهتر است تمام لوازم جانبی این لپ تاپ از برند اپل باشد.

راهنمای خرید شارژر لپ تاپ

خرید لوازم جانبی از جمله شارژر لپ تاپ از مهم ترین شارژر ها محسوب می شود. راهنمای خرید شارژر لپ تاپ به شما کمک می کند بتوانید متناسب با نوع لپ تاپ شارژر اصلی تهیه کنید. در حین خرید توجه به نکات زیر مهم تلقی می شود:

راهنمای خرید ماوس

با توجه به تنوع ماوس ها بهتر است از راهنمای خرید ماوس استفاده کنید. لوازم جانبی لپ تاپ که شامل ماوس ها در ابعاد مختلف و با برند های متنوع تهیه و تولید می شوند. در کل دو نوع ماوس وجود دارد:

بهترین برند ماوس های باسیم تسکو و اپل است.

بهترین برند های ماوس بلوتوثی مایکروسافت است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن